TARİH 24.01.2018 SAAT 05:00:31

13.01.2018 Cumartesi - 10:38

Emniyet Genel Müdürlüğü Asayiş Daire Başkanlığı’nın organizasyonunda, “Çocuk ve Gençlerin Korunmasına Yönelik  Denetim Uygulaması” gerçekleştirildi. Uygulamaya Kocaeli’nde  100 ekipte  365 personel katıldı

Abbas ÇAKAR – Emniyet Genel Müdürlüğü Asayiş Daire Başkanlığı’nın organizasyonunda,vatandaşların mevcut huzur ve güven ortamının devamının sağlanması, çocukların suça sürüklenmesini ve suç mağduru olmasını engellemek, fiziksel ve ruhsal gelişimlerini etkileyecek zararlı alışkanlıklardan ve sağlıklarını etkileyecek tehlikeli maddelerden korumak, güvenli bir ortamda gelişimlerini sürdürmek ve güvenli bir eğitim ve öğretim hayatı sürdürmelerinin sağlanması yönelik ülke genelinde yapılan çalışmalar kapsamında;Kocaeli’nde de önceki gün “Çocuk ve Gençlerin Korunmasına Yönelik  Denetim Uygulaması”nın ilki gerçekleştirildi.

SERVİS ARAÇLARI KONTROL EDİLDİ

 Uygulama kapsamında  Kocaeli merkez ve İlçelerinde bulunan okul çevreleri, okul çevrelerindeki park ve bahçeler, metruk binalar, alkol ve tütün mamulleri satışı yapılan yerler, iddia ve ganyan bayileri, kahvehaneler, internet ve oyun salonları (atari, playstation) ve benzeri yerlerde  çalışmalar yapıldı. Ayrıca Okul servis araçları ve şoförlerine ‘‘Okul Servis Araçları Hizmet Yönetmeliğine’’ göre belirlenen hususlar çerçevesinde hareket edip etmediklerine dair kontrollerde bulunuldu.

2 BİN 323  KİŞİ KONTROL EDİLDİ

Kocaeli genelinde Çocuk Şube Müdürlüğü koordinesinde Asayiş, Narkotik, TEM, Muhabere Elektronik, Trafik Denetleme Şube Müdürlükleri ve İlçe Emniyet Müdürlüklerinin personeli katılfı.  Toplam 365 polis memurundan oluşan 100 ekip ile yapılan uygulamalarda 2 bin 323 kişiye kimlik kontrolü ve üst araması yapıldı. Uygulamalar sırasında narkotik, basit yaralama  ve askeri konulardan aranan 3 şahıs yakalandı.  Ayrıca uygulama sırasında Basit Yaralama ve Narkotik konusunda 2  şahısa işlem yapıldı.

31 İŞ YERİ KONTROL EDİLDİ

Uygulama sırasında araçlar üzerinde trafik yönünden yapılan kontrolde 383 araçtan 27 araca  eksik evrak ve kural ihlallerinden işlem yapıldı.Kontrol edilen toplam 305 iş yerinden 30 internet kafe,1 oyun salonu(Playstation) olmak üzere toplam 31 iş yerine idari işlem yapılmak üzere tutanak tanzim edildi.  Bundan sonrada bu tür denetimlerin devam edeceği öğrenildi.

 

Paylaş

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.