TARİH 22.03.2018 SAAT 04:53:42

25.02.2018 Pazar - 10:44

Başbakan Binali Yıldırım’ın katılımı ile gerçekleştirilen AK Parti İl kongresinde büyük bir coşku ile gerçekleşti. Binlerce kişinin katıldığı kongrede ikinci kez seçilen İl Başkanı Şemsettin Ceyhan’ın yönetimine değişim damga vurdu

Süriye ÇATAK TEK – AK Parti’nin 6’ıncı olağan kongresi Başbakan Binali Yıldırım’ın katılımı ile Recep Topaloğlu Spor salonunda gerçekleştirildi. Mevcut başkan Şemsettin Ceyhan’ın yeniden aday gösterildiği kongreye Binali Yıldırım ile birlikte Başbakan Yardımcısı Fikri Işık, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Bilim, Sanayi ve Teknoloji eski Başkanı Nihat Ergün, AK Parti Genel Başkan Yardımcıları, Kocaeli Milletvekilleri, Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay dışında, MHP, DSP, DP, BBP ve SP il başkanları, sivil toplum kuruluşları ve adalar katıldı.

GENİŞ GÜVENLİK ÖNLEMLERİ

Başbakan Binali Yıldırım’ın katılımı ile yapılan kongre için kent genelinde önemli hazırlıklar yapıldı. Yahya Kaptan’da geniş güvenlik önlemlerinin alındığı kongre için salonun çevresinde adeta kuş uçurtulmadı. Delegeler ve misafirler aynı kapıdan içeri alınırken partililer tribünlere farklı kapıdan alındı. Salona gelen tüm konuklar ve vatandaşlar iki kere arandı. Salon içinde de başbakanlık görevlileri tarafından güvenlik önlemleri alındı.

SALON ÇOK GÜZEL OLDU

Kongre için kent meydanında ve ilçelerde de süslemeler yapan AK Parti kongre salonunu içini de çok güzel süsledi. Salonun tavanı parti bayrakları ve balonlarla tamamen kapatılırken, tüm sandalyelerde Türk bayrağı ve parti flaması indirildi. Salonun içinde Başbakan Binali Yıldırım’ın vatandaşı selamlaması için bir metre yükseklikte koridor yapıldı. Salonda “Yolları böleriz, ülkemizi böldürmeyiz”, “Bir gece ansızın gelebiliriz dedik, durduk, vurduk”, “Gerekirse 80 milyonluk Türk ordusu, 80 milyon Mehmetçik oluruz” pankartlarına yer verildi.

KAMUFLAJ DAĞITTILAR

AK Parti İl kongresinde gençler Başbakan Binali Yıldırım için de 3 boyutlu bir gösteri yaptılar. Gençler Afrin Operasyonuna göndermede bulunarak salona gelen tüm gençlere kamuflaj dağıttılar. Gençler kamuflajları giydikten sonra salonda Afrin Operasyonunu üç boyutlu resmi salonda büyük yankı uyandırdı.

3 MEHMET DÖNEMİ BİTTİ

Şemsettin Ceyhan’ın yeniden aday gösterildiği kongrede listede önemli değişiklikler yapıldı. Yaklaşık yüzde 50 oranında değişimin olacağını söyleyen il başkanı Ceyhan, söylediğini yaptı. Ceyhan’ın listesinde büyük değişim var. Partinin kuruluşundan bu yana Siyasi ve Hukuki İşler Başkanlığı yapan Mehmet Uzunoğlu bu dönem listeye girmeyen en önemli isim. Aynı zamanda en eski isimlerden olan Mehmet İpşiroğlu ve Başiskele eski İlçe Başkanı Mehmet Ustaoğlu listede yer almayan isimler.

BALCIOĞLU YOK

Listede yer almayan önemli isimlerden biri de Emel Ceylan Balcıoğlu. İzmit İlçe Başkanlığı için adı geçtiğinde üzerinde büyük tartışmaların yaşanması nedeniyle Balcıoğlu’nun listeye alınmayan isimlerden biri olduğu düşünülüyor. Listede olmayan isimlerin FETÖ soruşturmasına takılıp takılmadığı ile ilgili net bir bilgi bulunmazken, listeye alınan herkesin yeniden güvenlik soruşturmasından geçtiği belirtildi.

STK BAŞKANLARINI LİSTEYE ALDI

Listede yer alan isimler arasında en sürpriz isim Şengül Karagöz oldu. Kurucu İl Yönetiminde yer alan Karagöz’ün yeniden listede yer alması en dikkat çeken ayrıntı oldu. Listede eski ilçe başkanları arasında Ali Korkmaz, İlhan Yıldırım ve Ahmet Türkel yer alıyor. STK’lardan da bu dönem listeye yeni isimler alan Ceyhan, GKD’nin eski başkanı Sedat Köse ve Rizeliler Derneği Başkanı Osman Çakır listesine aldı.

13 KADIN LİSTEDE

Ceyhan’ın listesinde kenttin yakından tanıdığı esnaflarda yer alıyor. Halil Güngör Dokuzlar, Savuş Kopuk bu isimler içinde yer alırken, Ceyhan listesindeki en önemli değişim gençlikte. Ceyhan, 15 Temmuz gazisi Halil İbrahim Koşdaş’ı yönetime aldı. Yönetimde 50 kişilik kadrodan 13’ü kadın oldu. Ceyhan, yönetime 12 ile 15 arasında kadın yönetici alacağını daha önce açıklamıştı.

  

SİYASETTE KAVGA ETMİYORUZ

Kongre Divan Başkanlığına İl Koordinatörü Osman Boyraz’ın seçilmesi ile başladı. Kongrede konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Kocaeli’de yapılan çalışmaları tek tek partililere anlattı. Tüm hizmetleri birlikte yaptıklarını söyleyen Karaosmanoğlu, “Tüm hizmetlerde hepinizin alınteri, gönlü var. Biz siyasette kavga etmedik. Uyumlu bir şekilde insanımız. Kentimiz ve ülkemiz için faydalı olan neyse onu düşündük ve onu yaptık. Beraber çalıştığımız tüm arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum” dedi.

13 BELEDİYENİN SÖZÜNÜ VERDİ

Karaosmanoğlu’nun ardından kongrede bulunan Milletvekilleri Cemil Yaman, Bekir Çakır, Mehmet Akif Yılmaz, İlyas Şeker, Zeki Aygün ve Radiye Sezer Katırcıoğlu selamlama konuşması yaptı. Başbakan Binali Yıldırım’ın salona gelmesinin ardından açılış konuşmasını yapan İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, Kocaeli’de kendi kongresi ile birlikte artık kongre takviminin sonuna geldiklerini kaydetti. Yerel seçimlerde 12 ilçe ve Büyükşehir Belediyesini alacaklarını söyleyen Ceyhan, “2014 seçimlerinde aldığımız oylardan daha fazla oy alacağız” dedi.

ARTIK AK PARTİ’NİN KALESİ

Kocaeli’nin üreten bir şehir olduğunu söyleyen Başbakan Yardımcısı Fikri Işık, “20 yıl önce CHP kalesi olan Kocaeli şimdi AK Parti’nin kalesidir. Batıda AK Parti’ye en yüksek desteği veren kenttir. Kocaeli halkına şükran borcumuz var. Kocaeli her zaman iyinin, güzelin ve hizmetin yanında oldu. Bakanlığınız ve başbakanlığınız döneminde Kocaeli’ye verdiğiniz büyük katkının bu destekte büyük katkısı olduğunu biliyoruz. Kocaeli teşkilatı kurulduğu günden bu yana farklı oldu. Uyumun zirvede olan bir il oldu. Tüm arkadaşlarımız üzerine düşen görevleri en iyi şekilde yaptı.

KADIN VE GENÇLERE ÖZEL TEŞEKKÜR

Tüm seçimlerde bunun meyvesini aldık. Eğer yüzde 56 oranında bir oya çıkmışsak Kocaeli teşkilatının büyük katkısı var. Kocaeli’nin kadınları emektar, cefakardır. Onlara ayrı teşekkür ediyorum. Kocaeli’nin gençleri Türkiye’yi hareketlendiren, coşturan gençler. En yüksek genç oyunu alan iliz. Biz bugün bu toplantıyı yaparken askerlerimiz Afrin’de operasyonda teröristleri imha ediyor. Her bir insanımız bu güzel vatan için elinden gelenin en güzelini yapacağız” dedi.

 

İL YÖNETİMİ

Şemsettin Ceyhan

Ahmet Berberoğlu

Abdullah Eryarsoy

Adnan Turan

Ahmet Sönmez

Ahmet Türkel

Ali Korkmaz

Ayhan Naci Yılmaz

Ayşe Çolak

Ayşegül Çimen Ayaz

Ayşen Yılmaz

Büşra Özbay

Ebru Karakuş

Engin Koyun

Ersin Küçükateş

Fazıl Korkmaz

Gülcan Kocabıyık

Hacer Banu Çürüksulu Demir

Halil İbrahim Koşdaş

Halil Güngör Dokuzlar

Hasibe Özayan

Hilal Karaca

İlhan Yıldırım

İshak Yıldırım

Mehmet Fatih İşlek

Miktat Aydın

Muharrem Top

Muharrem Küçük

Mustafa Yıldıztekin

Nuray Erdem

Oğuzhan Keleş

Orhan Barış

Osman Çakır

Ömer Efe

Recep Çalık

Recep Demir

Samet Coşkun

Samet Taşdelen

Savaş Kopuk

Sedat Köse

Serdar Bayram

Sezai Ata

Şengül Karagöz

Şükran Özdemir

Uğur İnan

Veli Haldız

Yakup Karaaslan

Yusuf Akın

Zehra Bozkurt

 

BÜYÜK KONGRE DELEGELERİ

Şemsettin Ceyhan

İbrahim Karaosmanoğlu

Osman Pepe

Nihat Ergün

Azize Sibel Gönül

Serpil Yılmaz

Emre Kahraman

Nurten Güngör

Muhammed Mehdi Kasapoğlu

Eyüp Ayar

Muzaffer Baştopçu

Mehmet Ali Okur

Cemalettin Kaflı

Mahmut Civelek

Mehmet Uzunoğlu

Hasan Ayaz

İrfan Ayar

Muzaffer Bıyık

Şener Söğüt

İdris Alp

İbrahim Şirin

Ali Osman Gür

Mustafa Kocaman

Şahin Talus

Recep Demirel

Erol Ölmez

Osman Akbulut

Paylaş

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.