TARİH 24.01.2018 SAAT 04:59:36

11.01.2018 Perşembe - 19:11

50 mahallenin kadın mahalle başkanlarını atayan İzmit İlçe Kadın Kolları, seçim startını verdi. Kadın Kolları Başkanı Betül Yazıcı ve İlçe Başkanı Hasan Ayaz, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler gününü kutladı

Süriye ÇATAK TEK – AK Parti İzmit İlçe teşkilatı ana kademe teşkilatının ardından kadın kolları da 50 mahallede mahalle başkanını atadı. İlçe binasında yapılan atamada mahalle başkanı olan kadınlara yeki belgeleri İlçe Kadın Kolları Başkanı Betül Yazıcı tarafından verildi. Çalışan Gazeteciler günü nedeniyle partiyi takip eden basın mensuplarına plaket verilen programa ilçe başkanı Hasan Ayaz’da katıldı. Kadın Kolları mahalle başkanlarını atamakla birlikte seçim startını da verdi.

GAZETECİLER UNUTULMADI
Sertifika töreninden önceden 10 Ocak Çalışan Gazeteciler gününü kutlayan İlçe Başkanı Betül Yazıcı, basın mensuplarına halkı bilgilendirmede gösterdikleri çaba nedeniyle plaket verdi. 16 yıldır AK parti İzmit İlçe Kadın Kolları bayrağının elden ele bu noktaya geldiğini belirten Yazıcı, “Geçmiş dönemde mahalle başkanlığı yapan arkadaşlarımız var. Allah onlardan razı olsun. Yeni arkadaşlarımız da bu yolda bizimle yürümeye karar verdi. Biz yorulmadan, usanmadan çalışacağız.

ONURLU BİR GÖREV YAPIYORSUNUZ
Ziyaret etmediğimiz ev, sıkmadığımız el, irmediğimiz gönül bırakmamaya çalışacağız. Çocuklarımızı evde bırakarak ülkemizin bir nevi istiklal mücadelesi verdiği bu süreçte hepimiz yürekten ve gönülden çalışacağız. AK Parti hükümetleri ile nereden nereye geldiğimizi anlatsak bile bu yeter. Sadece seçim zamanı değil, her zaman milletin içinde olan AK Parti’nin AK kadılarıyız. Asil ve onurlu bir görev yürüteceğinizi asla unutmayın. Bugün itibariyle seçim çalışmalarımızın startını veriyoruz.

ŞENLİĞİMİZ VAR
Kadın mahalle başkanlarının atamasında konuşan İlçe Başkanı Hasan Ayaz, “Cumartesi günü bizim şenliğimiz var. Bu şuur ile katılım sağlayacağız. 27 Ocak’ta da cumhurbaşkanımız ve liderimiz gençlik kolları kongremize katılacak. O gün de güzel bir birliktelikle reisimizi ağırlayacağız. Kocaeli her şeyi aşan, her yerde farkını gösteren bir teşkilat. Biz de buna ayak uyduruyoruz. Son dönemde İzmit ilçe yeniliklerin öncülüğünü yapıyor. Bu birlik ve beraberlik içinde oluyor.

UYUMU SAĞLAYIN
Bizim sizden istediğimiz mahalle ana kademe, gençlik kolları ve kadın mahalle başkanlarımız var. Bu uyumu sağlamamız gerekiyor. Uyumu sağlamazsak o mahallede sıkıntı yaşarız. Mahallelerimizde ana kademe yönetimlerini oluşturma başladı. Mahallelerimizde heyecan dorukta” dedi. 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günün kutlayan Ayaz, gazetecilerin halkın doğru haber almasındaki emeği için teşekkür etti.

KONGREYE DAVET ETTİ
Toplantıya kongre çalışmaları nedeniyle geç katılan İl Kadın Kolları Başkanı Serpil Yılmaz, Cumartesi günü yapılacak olan İl Kadın Kolları için kadınlara bilgilendirme yaptı. Kadınların mutlaka İzmit’in 102 olan delegesini Hasan Gemici Spor Salonuna getirmesini isteyen Yılmaz, “Mahalle başkanları, mahalle yönetimleri ve sokak temsilcileri ile kadınların kongreye getirilmesini istiyoruz. Mahallelerden kongre alanın gelinmesinde sıkıntı olmayacak. Yardımcı olacağız” dedi.

ATANAN MAHALLE BAŞKANLARI
28 Haziran: Gülzade Akbulut
Akçakoca: Gülistan şimşek
Akmeşe Cumhuriyet: Sevda Sevilen
Akpınar TOKİ: Ayşe Fettahoğlu
Alikahya Atatürk: Hava Erdem
Alikahya Cumhuriyet: Neşe Sokur Kaya
Alikahya fatih: Nurhan Baykuş
Alkahya Fevzi Çakmak: Mükkerem Sertçelik
Alikahya Karadeniz: Züleyha Ergün
Alikahya Merkez: Nuriye Şahin
Yuvam Akarca: Arzu Altun Ayva
Bekirdere: Hülya Sarı
Cedit: Sevinç Uzun
Cumhuriyet: Saadet Bayram
Çukurbağ: Saniye Saz
Erenler: Arzu Terzi
Gültepe: Sebahat Özcan
Gündoğdu: Senem Argüner
Hacıhasan: Çiğdem Akbal
Hacıhızır: Aysun Turgut
Kadıköy: Nevriye Dönmez
Karabaş: Aysun Aydemir
Kemalpaşa: Zeynep Tarı
Kozluk: Canan Altunay
Körfez: Naciye Yayla
Kuruçeşme Doğan: Lale Yekovan
Kuruçeşme Fatih: Aynur Dedeoğlu
Kuruçeşme Hatipköy: Fatma Pekin
Kuruçeşme Kocatepe: Beyzanur Ünlü
Mehmet Ali Paşa: Hatice Balkan
Malta: Hülya Konya
Orhan Yasemin Emirhan
Ömerağa: Aysel Abaylı
Sanayi Mahallesi: Nuran Osman
Gültepe Fatih: Safiye Karakaş
Sepetçi: Aysel Ayçiçek
Serdar: Fatma Tezcan
Şirintepe: Asiye Yerdibi
Tavşantepe: Fatma Tutar
Tepeköy: Neşe Demirel
Terzibayırı: Selma Elkay
Turgut: Nurten Kurt
Tüysüzler: Miskal Özmen
Veli Ahmet: Leyla Şahin
Yahya Kaptan: Hilal Uzuner
Yenidoğan: Nuray Ekinci
Yenimahalle: K. Çetintaya Atıcı
Yenişehir: Fatma Alay
Yeşilova: Gönül Bayraktar
Zabıtan: Fatma Aslan

Paylaş

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.