TARİH 24.01.2018 SAAT 05:05:22

21.04.2017 Cuma - 11:23

AK Parti İzmit İlçe Başkanı Ali Korkmaz, ‘Hayır’ oyunun Kocaeli’de sadece İzmit ilçede yüksek çıkmasıyla ilgili değerlendirmesinde “İzmit’in sosyal ve siyasal yapısı çok farklı. Bazı sözlerin gecikmesi de ‘Evet’ oylarını olumsuz etkiledi” dedi

Emre ARKIN – AK Parti İzmit İlçe Başkanı Ali Korkmaz, 16 Nisan referandumunun ardından seçim değerlendirmesinde bulundu. Seçimle ilgili değerlendirmesinde bu seçimin hüküme sistemi değişikliği seçimi olduğunu ifade eden Korkmaz, “Güzel bir kampanya dönemi geçti. Sonuç, ülkemize ve milletimize hayırlı olsun. Bu parti seçimi değil. Halkın yönetim sistemi ile ilgili tercihiydi. Burada halkın yönetim sistemiyle ilgili tercihi soruldu. İzmit’te başa baş bir mücadele verdik” dedi.

MHP’NİN DESTEĞİ ÇOK OLDU

12 ilçe arasında Kocaeli’de ‘Hayır’ oyunun yüksek çıktığı tek ilçenin İzmit olmasına değinen Korkmaz, “İzmit hem sosyal hem siyasal yapı anlamında çok farklı bir konumda. Türkiye konjontürüne baktığımzıda buradaki mücadele önemli bir mücadeledir. BBP İl Başkanı Serhat Duyar son dönemde bize destek verdi ve MHP’nin psikolojik desteği çoktu. Onlara da çok teşekkür ediyorum. İnsanların siyasi tercihleri farklı olabilir” ifadelerini kullandı.

SAĞDUYULU OLUNMALI

252 bin 790 seçmenden 111 bin 96 ‘evet’, 111 bin 927 ‘hayır’ oyu çıktığını söyleyen Ali Korkmaz, “Bizim için her iki oyu kulanan da çok önemlidir. Bazı sözlerin gecikmesi de halkı duygusal anlamda etkiledi. Sandığa giden, oy kullanan bütün hemşehrilerime teşekkür ediyorum. Önemli olan bu sürecin sağduyulu bir şekilde yürütülmesi. Demokrasimizin kökleşmesi için inşallah hayırlı olur” şeklinde konuştu.

GÖREVİMİZİ YAPTIK

AK Parti, MHP anlamında genel olarak düşüş hissedildiğini ifade eden Korkmaz, “11 Kasım seçimlerini göz önünde bulundurursak, AK Parti olarak baktığımız zaman oyumuz yükselmiş. Akşener’in İzmitli olması, parti seçimi olmaması başa baş bir mücadeleyi ortaya koydu. Güzel ve uyumlu bir mücadele götürdük. Sonuçta halkın tercihine saygı duyuyoruz. İzmit’te son dönemde yoğun programlar yaptık. Halkın bu şekilde tercih kullanması bizim eksikliğimizden değil, arkadaşlarımız üzerine düşen bütün görevi yaptılar” diye konuştu.

HALKIN TERCİHİNE SAYGI DUYDUK

“Bu gemi hepimizin” diyen Korkmaz, “Bu ülke hepimizin ülkesi. Biz bu bayrak altında Türkiye Cumhuriyeti olarak yaşayacağız. Eğer bu gemiye zarar verirsek bu gemide hepimiz batarız. Halkın tercihi neyse ona saygı duymak gerekir. CHP’nin yapması gereken halkın tercihine saygı duymaktır. 3 bin küsur geçersiz oyumuz var. Buna rağmen itiraz etmedik. Etseydik belki farklı bir sonuç çıkabilirdi. Biz de halkın tercihine saygı duyduk. Ülkeye eylemlerle zarar vermek CHP gibi köklü bir partiye yakışmaz” diye konuştu.

ÇALIŞMALARIMIZA DEVAM EDİYORUZ

Genel merkez tarafından kongre sürecine de değinen Korkmaz, “2011’den beri ilçe başkanıyım. Bizim kongre takvimimiz eylül ayında başlar. Şu anda açıklanan bir şey yok. Ben de şu anda İzmit ilçe olarak yerel ve genelde partimizi en iyi şekilde temsil ettiğimiz düşünüyoruz. Süreç ne olur bilemeyiz. Bizim partide makam, mevki konuşulmaz. Biz yarın seçim olacakmış gibi arkadaşlarımızla çalışmalarımıza devam ediyoruz” dedi.

Paylaş

YORUMLAR

Toplam 1 yorum bulunmaktadır.

kartal

Değerli Başkanımız, önümüzdeki seçimlerde üstün başarı yakalayabilmek için en başta Ak Partimizin çok kıymetli üyeleriyle bir araya gelinerek samimi diyalogların yürütülmesi gerekmektedir. Ayrıca İzmit Halkımızın değerli görüş ve önerilerini de dikkate alınıp seçim kampanyalarının taçlandırılmasının daha doğru bir yöntem olduğunu düşünmekteyiz. Bundan sonraki çalışmalarınızda da başarılarınızın devamını diliyoruz.

22.04.2017, 14:14