TARİH 22.03.2018 SAAT 19:03:15

12.08.2017 Cumartesi - 14:17

2017-2018 futbol sezonu öncesinde ilimiz amatör kulüplerini bilgilendirmek adına Futbol İl temsilciliği tarafından düzenlenen toplantıya 45 amatör spor kulübünün temsilcisi katıldı 

Erol KAÇMAZ – Yeni sezon öncesinde talimatların açıklanmasının ardından Futbol İl temsilciliği tarafından önceki gün KASKF Hasan Doğan Amatör Evi toplantı salonunda bilgilendirme toplantısı düzenlendi. Fakat bu toplantıya amatör kulüpleri fazla ilgi göstermedi. İlimizde faaliyetlerini sürdüren 163 amatör spor kulübünden sadece 45 amatör spor kulübü temsilcisi katıldı.

TOPLANTIYA İLGİ YOKTU

2017-2018 futbol sezonunda uygulanacak talimatları Futbol İl temsilcisi Mithat Ağa amatör spor kulüplerine düzenlenen toplantıda aktardı. Futbol il tertip kurulu üyeleri İbrahim Yılmaz ile Hasan Cebeci’nin önderliğinde bir araya gelen Amatör spor kulüpleri uzun süren bir toplantıda yeni sezonun talimatlarında yapılan değişiklikler hakkında bilgilendirildi. Amatör spor kulüplerinin fazla ilgi göstermediği bilgilendirme toplantısı iki saati aşkın sürdü.

AYDIN İLE AĞA GERGİNDİ

Fazla ilginin olmadığı bilgilendirme toplantısında sağlık raporu konusunda kulüpler sıkıntılarını dile getirirken, toplantıya katılan KASKF Başkanı Murat Aydın bu konuda kulüplerden öneri beklediklerini açıklarken, kulüp temsilcilerine karşı sert bir tavırda olduğu ve gergin olduğu görüldü. Futbol İl temsilcisi Mithat Ağa’nın önemli bir görev üstelendiği için zaman zaman gergin geçen toplantıda Nusretiyespor yöneticisi yeni sezonda uygulanacak cezalara itiraz etti ve bu tür uygulamaların ağır olduğunu ifade etti.

PARA CEZASI UYGULANACAK

Futbol İl temsilcisi Mithat Ağa yeni sezonda maçlara çıkmayacak olan, maçı yarıda kalan amatör kulüplere tüm kategorilerde para cezası uygulanacağı bu kararın TFF tarafından alındığını açıklarken, liglerin başlama tarihlerindeki değişiklikleri aktardı. Ağa transfer döneminin bu sezon iki dönem olduğunu aktardı. Kategorilere göre forma giyebilecek oyuncuların yaş sınırlamalarını açıklayan Mithat Ağa liglerde mücadele edecek takımların forma reklamı konusunda uyardı. Amatörler için önümüzdeki günlerde bir toplantı daha düzenleneceği öğrenildi.

Paylaş

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.