TARİH 22.03.2018 SAAT 11:15:43

19.02.2018 Pazartesi - 19:10

 

İzmit Akçacami Caddesi üzerinde kaldırımlara araç parkını önlemek amacı ile başlatılan dekoratif beton bariyerlerin çalışmaları yapılıyor. İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan da dekoratif beton bariyerlerin montaj çalışmalarını inceledi.

Şehir merkezinde yayalaşmayı arttırmak ve ticari hayatın daha da canlanması için çalışmalar yürüttüklerini belirten Doğan, “İzmit, gündüz nüfusu gece nüfusunun iki katı olan bir ilçedir. Ticari hayatın merkezi olması nedeniyle hem diğer ilçelerden, hem de il dışından binlerce kişi İzmit’e gelmektedir. Özellikle şehir merkezinde hem vatandaşların rahat bir şekilde alışverişlerini yapmaları hem de esnafların daha fazla ticaret yapabilmesi için düzenlemeler yapıyoruz.

Kaldırımlar yayalarımız için yapılan alanlardır. Ne yazık ki, tüm uyarı ve cezai işlemlere rağmen bazı kişiler kaldırımlara araçlarını park etme konusunda ısrar ediyor. Bu da başta esnaflar olmak üzere vatandaşları rahatsız etmektedir. Yoğun şikayetler üzerine İzmit Belediyesi olarak özellikle şehir merkezinde araç parkını önlemek amacıyla kaldırımlarda yeni bir uygulama başlattık. Özel yapım dekoratif beton bariyerler ile araç parkını önlemek istiyoruz” dedi.

 

Paylaş

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.