TARİH 22.03.2018 SAAT 05:19:33

25.02.2018 Pazar - 13:11

Başbakan Binali Yıldırım, AK Parti İl kongresinde Derbent-İzmit-Körfez arasında yapılması planlanan metro çalışması için Ulaştırma Bakanlığı ile etüt çalışmalarını başlattıklarını müjdeledi

Süriye ÇATAK TEK-Boran KAYALAR – AK Parti Kocaeli İl Teşkilatının 6’ıncı Olağan Kongresi’ne katılan Başbakan Binali Yıldırım, Kocaeli’den tüm Türkiye’ye önemli mesajlar verdi. Salonda oluşturulan platformda kongreye katılan partililere karanfil atan Başbakan Yıldırım, ardından gençlerin yanına giderek onlarla fotoğraf çektirmeyi ihmal etmedi. Selamlamanın ardından kürsüye çıkan Başbakan Binali Yıldırım, uzun süre gençlerin tezahüratları nedeniyle konuşamadı. Başbakan Yıldırım konuşurken gençler üzerlerine kamuflaj giyerek Başbakan Yıldırım ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kamuflajlı resimlerinden oluşan 3 boyutlu resmi açtı.

KOCAELİ BİZE OMUZ VERİYOR

Gençlerin coşkusu karşısında, “Bu coşku kurucu iradenin coşkusunu ortaya koyuyor” diyen Başbakan Binali Yıldırım, “Bu kutlu yolculuğa ilk gün ki aşkla hizmet ediyoruz. Sandık müşahitlerimizden mahalle temsilcilerimize kadar hiç kimse heyecanlarından bir şey kaybetmedi. Kocaeli deyince hizmet, üretim, emek akla gelir. Kocaeli alınteri demektir. Türkiye’nin kalkınma davasına en fazla omuz veren ildir. Kocaelili esnaflarımıza, iş adamlarımıza, ihracatçılarımıza teşekkür ediyorum.

KOCAELİ’NİN YİĞİT GENÇLERİ

AK Parti’nin bugünlere gelmesinde AK Kadınların büyük emeği var. Onlara özellikle teşekkür ediyorum. Kadınları siyasetin asli unsuru haline getiren bir hareketin parçasısınız. Kocaeli gençleri her zaman muhteşem bir fark oluşturdu. Böyle gençlik olursa bu milletin sırtı yere gelmez. Bu memlekette ay yıldızlı bayrak inmez, ezan susmaz. Kocaeli’nin yiğit gençleri Türkiye’nin geleceği için göreve hazır mısınız? Bizim siyasette muradımız siz gençlerin geleceğe güvenle hazırlanmasıdır.

81 MİLYON SEFERE ÇIKARIZ

Siyasette gençlik kollarında başlayan Recep Tayyip Erdoğan’ın izinde gidiyorsunuz. Sizler bu ülkenin geleceğisiniz. Afrin’de kahraman Mehmetçiklerimiz destan yazıyor. Orası avuç içi kadar bir yer. Biz oraya gidersek onların işine engel oluruz. Ama ülkeyi savunma ihtiyacı doğarsa, bu ülkenin geleceğine karşı bir alçaklık olursa o zaman 81 milyon ayakta bu sefere çıkarız. Milletimize hizmet yolunda 15 yılı geride bıraktık. Bu süreçte kalkınma ve ülke güvenliği için çalışan tüm yol arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum.

KOCAELİ İTTİFAKI YAPMIŞ BİLE

Sınır ötesinde kahramanca savaşan kahramanlarımıza Kocaeli’den selam gönderiyorum. Operasyonlar devam ederken biz büyümek ve gelişmek için çalışmalara devam ediyoruz. Cumhurbaşkanı hükümet sistemine geçmek için tüm çalışmalar bir bir yapılıyor. Biz ittifak sürdürürken Kocaeli en geniş ittifakı yapmış bile. Milletimizin oyları ve desteği ile inşallah tarihi bir değişimi hayata geçiririz. Bir taraftan bu çalışmaları yaparken çalışanların yükünü azaltacak çalışmalar mecliste çalışılıyor.

ÇOK ÇALIŞIYORUZ

Geçtiğimiz günlerde kamuoyunu oldukça meşgul eden, tüm milletin infialle karşıladığı cinsel istismar ile ilgili gerekli çalışmaları başlattık. Önümüzdeki günlerde meclise getireceğiz. Çiftçilik ve hayvancılık ile meşgul olan vatandaşlarımızı teşvik etmek için paketimizi hayata geçirdik. Mazot ve yer ödemelerini başlattık. İhracatçılarla bir araya gelip, Türkiye’nin gelecek ihracat vizyonunuzu belirledik. Gençlerimize ve çocuklarımıza daha güzel yarınlar bırakmak için canla başla çalışıyoruz.

KOCAELİ’NİN KATKISI ÇOK BÜYÜK

Ekonomide attığımız her adım esnafımızı daha da güçlendiriyor. 81 milyon insanımızla büyük bir başarı destanı yazıyoruz. Türkiye tercih edilen yatırımcı ülke olmaya devam ediyor. 15 yıl içinde doğrudan küresel yatırım değeri 186 milyar dolara yükseldi. Yaptığımız tüm çalışmalar, akıttığımız akıl ve alınteri karşılığını buluyor. İstihdamda, ihracatta artış devam ediyor. Kocaeli’ye 15 yılda çok önemli yatırımlar yaptık. Büyük projeleri hayata geçirdik. Kalkınan, büyüyen Türkiye’de Kocaeli’nin büyük katkısı var.

7 OSB DAHA KURULUYOR

Kocaeli’de 15 yılda 23 milyar yatırım ve destek sağladık. 2002 yılında 8 OSB varken şimdi 13 OSB var. 100 bin kardeşimiz burada aş ve iş sahibi oldu. Şimdi bunlara ilaveten 7 yeni OSB daha yapılıyor. Bunlarda tamamlandığında 126 bin kişi iş ve aş sahibi olacak. Kocaeli üretirken teknolojiyi geliştiriyor, fikri, zikri de hep çalışma üzerine. 4 teknoloji geliştirme alanı var. 3 bin 500 hemşerimiz çalışıyor. 2 bin 600 proje geliştiriyor. Gebze Teknik Üniversitesi mezunları çok hızlı iş buluyor. Bir yıldız gibi parlıyor. Nisan ayında Sanayi ve Teknoloji zirvesini bu üniversitemizde yapacağız.

MÜJDELERİ VERDİ

Kocaeli’yi Kuzey Marmara yoluna bölünmüş bir yol ile bağlanacak. Bu yol şehir içi trafiğini rahatlatacak. 50 yıldır Türkiye’nin gündeminde olan Osman Gazi Köprüsünü hizmete aldık ve artık Bursa, İzmir bölgesine olan trafik Kocaeli’nin içinden geçmiyor. Hizmetlerimiz tabi ki bunlarla sınırlı değil. Büyükşehir belediye başkanlığımız, Darıca, Gebze, Çayırova bölgelerine kadar metro çalışmalarına başlıyor. Biz de Ulaştırma Bakanlığımızla Derbent-İzmit Körfez arası metro için etüt çalışmasını başlatacağız. Önümüzdeki yıllarda bunun çalışmalarına başlayacağız. Bu kentte her geldiğimde ilham alıyorum. Sağol var ol Kocaeli” dedi.

 

 

Paylaş

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.