TARİH 21.03.2018 SAAT 08:23:43

28.06.2017 Çarşamba - 12:04

İzmitli genç işadamı Tolga Bozüyük’ten kentimize marka olacak bir girişim. Bozüyük 250 cc’lik farklı özellikleri olan bir gazozu İzmit Gazozu adıyla piyasa sürdü. Tavsiye edilen fiyatı 1 lira 50 kuruş olan gazozdan elde edilecek yüzde 10’luk gelir de Kocaelispor’a bağışlanacak

GENÇ ve girişimci iş adamı Tolga Bozüyük kentimize yeni bir marka ve değer kazandırıyor. İzmit Gazozu, anlamlı bir günde 28 Haziran İzmit’in Kurtuluş Günü’nde piyasa sürüldü. Dağıtımını Ekmen Ticaret’in yaptığı gazoz ilk aşamada İzmit, Kartepe, Gölcük, Derince ve Körfez’de dağıtıldı. Gazoz birkaç gün içinde Karamürsel, Kandıra ve Gebze’de de bakkal ve marketlerde satışa sunulacak.

İÇİNDE ŞEKER YOK

İzmit Gazozu özellikleri ile de dikkat çekiyor. Ülke ve dünyada obezitenin geldiği nokta göz önüne alınarak planlanan İzmit Gazozu şeker içermiyor. Glikoz kullanmadan % 100 şekerpancarı ile üretilen gazozun içeriği de çok zengin. İzmit gazozunun aroması frambuaz ve bal aynı şişede birleştirilerek oluşturuldu.

GELİRİN YÜZDE 10’U KOCAELİSPOR’A

250 cc’lik şişede satılacak olan İzmit Gazozunun önerilen satış fiyatı ise 1 lira 50 kuruş. Ancak özelliklerinin yanı sıra İzmit Gazozu adına yakışır şekilde Kocaelispor ile de tam dayanışma halinde olacak. İzmit Gazozunun satışından elde edilecek gelirin yüzde 10’u Kocaelispor’a bağışlanacak. Yani aldığınız her İzmit Gazozu ile Kocaelispor’a 15 Kuruş yardım edilmiş olacak.

BOZÜYÜK’TEN AÇIKLAMA

İzmit Gazozunun isim ve üretim haklarına sahip olan genç iş adamı Tolga Bozüyük, gazetemize açıklamalarda bulundu. Bozüyük, “Şehirlerin markaları vardır. Şehirler ve o şehrin insanları ile birlikte büyürler. Bir kentin ismi markalarıyla birlikte yürür.  Çok şükür ki bu güne kadar gerek saat kulemizle, gerek pişmaniyemizle, gerek Kocaelispor’umuzla kentimizin ismini sürekli büyüttük” dedi.

İZMİT GAZOZU ALIN

Genç girişimci Tolga Bozüyük, “Biz ‘İzmit Gazozu’ markası adına şimdilik üzerimize düşeni yaptık. Başlamak, bitirmenin yarısıdır derler. Kente ve kentliye olan inancımızla bir yola çıktık. Kent adına bir marka olması artık sizlerin elinde. İşi şayet kentliye bırakırsanız ve aidiyeti ortaya koyabilirseniz bu şehrin insanları üstlerine düşen her şeyi yaparlar. Biz tedbirimizi aldık. Siz yeter ki tüketin, biz size üretmek için bin kere hazırız. İçinizi ferahlatmak için artık ‘İzmit Gazozu’ için. Dileğimizin kent insanının buzdolabını açtığında içerisinde mutlaka ‘İzmit Gazozu’ bulunmasıdır ve böyle de olacaktır” dedi.

 

 

Paylaş

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.