TARİH 22.03.2018 SAAT 11:17:03

22.02.2018 Perşembe - 13:41

CHP Kartepe İlçe Başkanı Cumhur Karakadılar, müteahhitti kaçtığı iddia edilen Köseköy Kavşağı battı-çıktı için basın açıklaması gerçekleştirdi. Yaklaşık 10 gündür çalışma yapılmadığını ifade eden Karakadılar“ Bu sorumsuzluğu hiçbir Kartepeli hak etmiyor” dedi

Arif BULUT –  CHP Kartepe İlçe Başkanı Cumhur Karakadılar yaklaşık 1 yıldır yapımı devam eden ve yaklaşık 10 gündür tüm çalışmaların durduğu Köseköy Kavşağı’nda bulunan battı-çıktı projesi alanında basın açıklaması gerçekleştirdi. Karakadılar, “Bu projenin bitmesi kaç yıl daha sürecek? Yoksa battı-çıktı battı da çıkmadı mı? Batan yine esnaf ve vatandaş, zeytinyağı gibi yine üste çıkan ise AKParti ’nin yerel yönetimleri mi olacak? Müteahhit firmanın ise elektrikleri gibi kesilmiş. Elektrik faturalarını bile ödeyememişler. İflas edip ortadan kayboldular zaten.Bu sorumsuzluğu hiçbir Karatepeli hak etmiyor” dedi.

MÜTEAHHİT KAÇTI

37 milyon 499 bin 153 liralık proje ile ilgili konuşan CHP Kartepe İlçe Başkanı Cumhur Karakadılar, “Bu projenin hatalı bir proje olduğunu bildiğiniz halde muhteşem bir işe imza atmış gibi objektiflerin karşına geçtiniz. Kot farkı koyduğunuz esnaf tabure mi? Yoksa merdiven mi koyarak bu kot farkını kapatıp müşteri bekleyecek? Kartepe’nin en işlek mahallerinin ana girişlerini trafiğe kapatarak trafik akışı kesildi. Ticareti hayat durma noktasına geldi. Bu esnaf sabretmek istedi. Fakat şimdide müteahhit kaçtı. Bu vefalı esnafın her yanlışınızı sineye çekmesini beklemeyin. Bu sorumsuzluğu hiçbir Kartepeli haketmiyor” dedi.

SİZ MATEMATİK BİLMEZ MİSİNİZ?

Karakadılar sözlerinin devamında, “Şimdi yüklenici firma Şaara Mühendislik iflas edip işi bıraktı gitti. Bu firmaya ihale verirken hiç mi araştırılmadı ? Neye göre bu firmaya ihale verildi? Bu firma bu kadar düşük meblağa işe talip olduğunda neden araştırmadınız?  Siz matematik bilmez misiniz? Sürekli kandırılan iktidar mensupları olarak Kartepe halkını da kandırırız diye mi düşündünüz? Proje yanlış, yüklenici firma hatalı, taşeron firmalar, esnaf ve vatandaş mağdur durumda. Hadi söyleyin bize bu millet ne kadar daha yaptığınız hataların bedelini ödeyecek” ifadelerinde bulundu.

Paylaş

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.