TARİH 20.03.2018 SAAT 14:47:12

27.06.2017 Salı - 10:12

Büyükşehir, 13 yılda Kocaeli genelinde 36 bin 547 metre uzunluğunda yeni bisiklet yolu imal ederek, sağlıklı yaşama katkı sundu

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, 2004 yılından bu yana kent genelinde 36 bin 547 metre bisiklet yolu yaparak, halkımızın sağlıklı yaşamasına katkıda bulundu. Kocaeli Bisikletli Ulaşım Sistemi(KOBİS) ile bisikletle ulaşımı kent geneline yayan Büyükşehir, bisiklet aparatlı otobüsleriyle de pedal tutkunlarının her an yanında oldu.

SAĞLIKLI NESİLLER YETİŞECEK

Sağlıklı yaşamak için, iş yerine veya okuluna giderken bir yandan da spor yapmak isteyenlerin vazgeçilmez tutkusu olan bisiklet, Kocaeli’de son yıllarda hızla yaygınlaşan bir spor ve ulaşım aracı haline geldi. Yıllardır binlerce öğrenciyi bisiklet ile tanıştıran Büyükşehir, hayata geçirdiği bisiklet yollarıyla da sağlıklı nesillerin yetişmesine katkı sundu.

KOBİS VE BİSİKLET APARATLI OTOBÜSLER

Büyükşehir, 2004 yılından bu yana Kocaeli genelinde 36 bin 547 metre uzunluğunda yeni bisiklet yolu imal etti. Yaptığı her sahil ve park projesine bisiklet yolu uygulayan Büyükşehir, KOBİS ile bisiklete ulaşımı da kolaylaştırdı. Bisiklet aparatlı Büyükşehir otobüsleri ise pedal tutkunlarının ilçeler arasında ulaşımında bile kolay seyahatini sağladı.

Paylaş

YORUMLAR

Toplam 1 yorum bulunmaktadır.

Kemal KOCA

Yapanlardan Allah razı olsun. İş yapmakla bitseydi şimdi tüm şehir bisiklet ile gider gelirdi. Bakım lazım, kontrol lazım. Park içindeki veya yürüyüş yolundaki bisiklet yolunda bisikleti sürebiliyoruz. Bunun dışında kalan bisiklet yollarında arabalar park ediyor. Bisiklet yoluna park etmiş araçlar yüzünden ya yola yada yaya yoluna çıkmak zorunda kalıyoruz. Yollar trafik canavarı dolu, canını hiçe sayan varsa yola çıksın. Park alanlarındaki bisiklet yolunda sürüş yapmak için önce bisikleti oraya götürebilmek gerek. Bakım lazım bakım.

27.06.2017, 22:15