TARİH 22.03.2018 SAAT 05:02:56

13.03.2018 Salı - 19:22

İzmit İlçesinde bir kamyonu minübüse halat ile bağlayıp çekerek çalan şahıslar, yolda ,araçları arızalanınca, çaldıkları araca düz kontak yapıp kendi araçlarını çektiler. Şahıslar Kocaeli Polisinin düzelnediği operasyon ile yakalanarak gözaltına alındı. Adliyeye sevk edilen A.Ç ve A.D isimli şahıslar tutuklandı.

Abbas ÇAKAR – Edinilen bilgilere ve iddialara göre; 07 Ocak 2018 günü İzmit Kuruçeşme mevkii Yenimahalle Bilgi Sokak üzerinde park halinde bulunan H.Y isimli şahısa ait kamyon,  kimliği belirsiz şahıslar tarafından gece 02:30 sularında çalındı. Sabah uyandığında kmayonunu yerinde göremeyen H.Y, hemen polise giderek ihbarda bulundu.

KAMERALARDAN TESPİT EDİLDİ

Kocaeli İl Asayiş Şube Müdürlüğü Oto Hırsızlığı Büro Ekipleri,  olayla ilgili  başlattığı çalışma kapsamında MOBESE, PTS ve bölgedekş güvenlik kameralarını inceledi. Kameralarda aracın bir minübüse halat bağlanıp, çekilerek çalındığı tespit edildi.   Kamyonu çekerek çaldığı belirlenen minübüsün plakasından sahibine ulaşıldı. Sahibi aracı A.Çisimli şahısa sattığını söyleyince İzmit Yenidoğan Mahallesinde ikamet eden A.Ç’nin ervine operasyon düzenlendi.   Yakalanan A.Ç(49) isimli şahıs, olay sırasında yanında A.D(34) isimli şahısın da olduğunu  söylemesi üzerine  İstanbul’da düzenlenen operasyon ile gözaltına alınarak Kocaeli’ne getirildi.

ARAÇLARI BOZULUNCA

Olayla ilgili gözaltına alınan ve 2 ayrı suçtan sabıkalı olduğu öğrenilen A.Ç ile 3 ayrı suçtan sabıkalı ve 1  resmi belgede sahtecilik suçundan arandığı belirlenen şahıslar, suçu birbirlerine atarken, yolda araçlarının arıza yaptığını ve bu defa çaldıkları araca düz kontak yaptırıp kendi araçlarını çektiklerinide söylerken, çaldıkları 20 bin lira değerinde kamyonu  kapıda bıraktıklarını nerde olduğunu bilmediklerini  iddia ettileri öğrenildi. Şahıslar asayiş şubede tamamlanan işlemleri  sonrası  Kocaeli  Adliyesine sevk edildi.

 

Paylaş

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.