TARİH 22.03.2018 SAAT 05:06:35

13.03.2018 Salı - 10:25

Kocaeli Sanayi Odası Başkanı Ayhan Zeytinoğlu, “2018 Şabettin Bilgisu Çevre Ödülleri” ve “ Atıklar Orman Olsun” kampanyası ile ilgili basın toplantısı gerçekleştirdi.

Arif BULUT – Kocaeli Sanayi Odası (KSO) Başkanı Ayhan Zeytinoğlu, “ 2018 Şabettin Bilgisu Çevre Ödülleri” ve “ Atıklar Orman Olsun” kampanyası ile ilgili basın açıklaması düzenledi. Ödül töreni ve kampanya ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Zeytinoğlu “24’üncü Şabettin Bilgisu Çevre Ödülleri için bu yıl son katılım tarihi 13 Nisandır. Çevre Ödülleri Töreni organizasyonunu her yıl olduğu gibi bu yılda Çevre ve Şehircilik Bakanımızın katılımı ile gerçekleştirmeyi planlıyoruz. “Atıklar Orman Olsun” kampanyası çerçevesinde ise ELDAY, Orman Bakanlığı’nın desteği ve Kocaeli Sanayi Odası işbirliğiyle Kocaeli’nde 11 bin ağaç dikeceğiz” dedi.

MEMNUNİYETİNİ YAŞIYORUZ

Oda binasında gerçekleştirilen basın toplantısında konuşan KSO Başkanı Ayhan Zeytinoğlu “Öncelikle bir çevre ödülünü Sanayi Odası olarak sürdürülebilir bir şekilde yıllardır vermekten ve bu organizasyona ev sahipliği yapmaktan memnuniyet duyduğumu ifade etmek isterim. 1995 yılında başladığımız Çevre Ödülleri Organizasyonunu 1998 yılından itibaren civar iller ve 1999 yılından sonra ise Marmara Bölgesi’nde yer alan illeri kapsayan Türkiye’nin en büyük sanayi kuruluşlarının faaliyet gösterdiği bir bölgede düzenledik. 2003 yılından itibaren ödüle başvuran işletmeler “Büyük Ölçekli İşletme” ve “Küçük ve Orta Büyüklükteki İşletme (KOBİ)” olmak üzere iki kategoride değerlendirmeye başladık” dedi.

TÜRKİYE GENELİNE AÇTIK

Sözlerine devam eden Zeytinoğlu “2014 yılından itibaren Büyük ölçekli firma ve KOBİ kategorisinde Çevre Ödüllerinin yanı sıra alınan başvuruların yeterli olduğu sektörlerde sektör ödülü de vermeye başladık. 2015 yılında ödül organizasyonunun düzenlendiği bölgeyi genişleterek organizasyonu Türkiye geneline açtık.  Ödül organizasyonuna il dışından gelen başvuruların ve ödülün marka değerinin giderek arttığını başvuru sayılarından görüyoruz. 2017 yılında ödül organizasyonuna başvuran 28 firmanın 10 tanesi İstanbul, Sakarya, Yalova, Bursa, Tekirdağ, Eskişehir, Manisa ve Batman gibi Kocaeli dışındaki İllerdendir.” şeklinde konuştu.

ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK BAKANI GELECEK

Şahabettin Bilgisu Çevre Ödülleri’nin bu yıl 24.’sünün düzenleneceğini ifade eden Zeytinoğlu, “Başvurular başlamış olup, son başvuru 13 Nisan 2018 tarihidir. Çevre Ödülleri Töreni organizasyonunu ise her yıl olduğu gibi bu yılda Çevre ve Şehircilik Bakanımızın katılımı ile gerçekleştirilmesi planlanmaktadır.

11 BİN AĞAÇ DİKİLECEK

ELDAY, Orman Bakanlığı’nın desteği ve Kocaeli Sanayi Odası işbirliğiyle hayata geçirilen “Atıklar Orman Olsun” kampanyasıyla Kocaeli’nde 11 bin ağaçlık bir hatıra ormanı oluşturulması hedefleniyor. E-atıkların geri dönüşümünü teşvik eden bu önemli kampanyaya tam destek verdiklerini söyleyen KSO Başkanı Ayhan Zeytinoğlu, “Hem doğayı koruyan hem de e-atıkları ekonomiye kazandıran bu kampanyayı gerçekleştiren ELDAY’ı kutluyorum” dedi.

300 TON ATIK TOPLANACAK

Bugüne kadar 15 bin tondan fazla atık elektrikli ve elektronik eşyayı (AEEE) geri dönüşüm ile Türkiye ekonomisine kazandıran ELDAY’ın sürdürülebilir sağlıklı çevre ve toplum hedefiyle hayata geçirdiği “Atıklar Orman Olsun” kampanyasında artık Kocaeli de var. Mart ayı itibarıyla projeye dahil olan Kocaeli Sanayi Odası (KSO), e-atıkların geri dönüşüme kazandırılması için ELDAY’a önemli bir destek veriyor. Proje çerçevesinde bir yılda 300 ton atık toplanması ve 11 bin ağaç dikilmesi hedefleniyor.

Paylaş

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.