TARİH 24.01.2018 SAAT 04:51:51

13.01.2018 Cumartesi - 15:38

Çevre Mühendisleri Odası Başkanı Sait Ağdacı, oda binasında gerçekleştirilen Genel Kurulda 2. Dönem için aday olduğunu açıkladı.

TMMOB’a bağlı Çevre Mühendisleri Odası’nın 3. Olağan genel kurulu oda binasında gerçekleştirildi. Kongrede Mevcut Başkan Sait Ağdacı yeniden aday olduğunu duyurdu. Yarın gerçekleştirilecek seçimde 748 üye sandık başına geçerek oy kullanacak. Kongre sonucunda ayrıca 38 kurultay delegesi ve 7 yönetim kurulu üyesi seçilecek.

KATI ATIK PROJESİNİ DEVAM EDECEK

Yaptıkları çalışmalar hakkında bilgi veren Çevre Mühendisleri Odası Başkanı  Sait Ağdacı “Bu dönem oda olarak birçok eğitim düzenledik. 10 adet seminer ve panel tertip ettik. 10 civarında kurum ve kuruluşlarla protokol yaptık. Mazbatamızı aldıktan sonra kurum ve hastanelerimizle protokol imzalamaya devam edeceğiz. 12 meslektaşımıza iş bulduk. Gönül ister bu sayı artısın ama elimizden bu kadar geldi. Bölüm okuyan öğrencilere staj yeri bulduk. Körfez ilçesinde öğrencilerimizle birlikte katı atık projesini uyguladık. Bu dönemde İzmit belediyesiyle bu projeyi uygulamaya devam edeceğiz” dedi.

13 MÜHENDİS KAMUYA İSTİHDAM EDİLDİ

Çevre mühendislerinin kamuda istihdamıyla ilgili de çalışmalar yürüttüklerini ifade den Ağdacı “ Bunu her ortamda dile getiriyoruz. Ama ne kadar yol alabildik? Çok az. Bakanlığın bu konuda negatif düşüncesini yıkamadık. Kamuda işe alınan sayı 48.  30 bine yakın çevre mühendisli var bunlardan ancak 5 bini kamuda istihdam ediliyor. Kocaeli’de 13 mühendis kamuda istihdam edildi. Kentimizde 16 adet atık su tesisi var. bunlar ayrık sistem olarak tanımlanıyor. Ama maalesef hiç biri ayrık sistem değil. Çevre mühendisleri burada çalışsa bu tür sorunlar olmaz. Bir gündem de kentsel dönüşüm. Kentsel dönüşüm taslağına görüşlerimizi ilettik. Kentsel dönüşümde iş rantsal dönüşüme dönmüş. İş tamamen inşaat mühendisleri elinde” dedi.

Sait Ağdacı’nın yönetimi

Sait Ağdacı, Murat Sancak, Begüm Bay, Meltem Arpaz, Ediz Uyanık, Tuğba Coşkun Eroğlu, Gökhan Tilki.

 

Paylaş

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.