TARİH 22.03.2018 SAAT 05:17:57

11.03.2018 Pazar - 17:00

Gergin geçen Kocaeli Emlakçılar Odası 2’inci Olağan Genel Kurulunda başkan belli oldu. 930 üyenin oy kullanma hakkı bulunduğu kongrede 450 oy alan Kocaeli Emlakçılar Derneği Başkanı Alpay Hacıoğlu, odanın yeni başkanı seçildi

Arif BULUT  – Kocaeli Emlakçılar Odası 2’inci Olağan Genel Kurulu Antikkapı Restoranda gerçekleştirildi. Kongrede Mevcut Başkan Ahmet Pekin ile Kocaeli Emlakçılar Derneği Başkanı Alpay Hacıoğlu başkanlık için yarıştı. Gergin geçen kongrede 450 oy alan Kocaeli Emlakçılar Derneği Başkan Alpay Hacıoğlu, odanın yeni başkanı oldu. Emlakçılar Odasının kurucu başkanı olan Ahmet Pekin ise 286 oy aldı. Kocaeli Emlakçılar Odası’nın yeni Başkanı olan Alpay Hacıoğlu seçim sonrası “Odamız için yeni bir dönem başlıyor” dedi.

YEŞİL VE KIRMIZI KIRAVATLAR

Kongrenin gerçekleştirileceği salon adayların fotoğrafları ve afişleriyle süslendi. KEMDER Başkanı Alpay Hacıoğlu’nun fotoğrafının bulunduğu afişlerde, “Sizin için, sizden biri, “Gelişim için değişim şart” “Değişime inan çözüme oy ver” ifadeleri yer aldı. Hacıoğlu’nun destekçileri kongrede kırmızı kravat takarken, Kocaeli Emlakçılar Odası Başkanı Ahmet Pekin’in destekçileri ise yeşil kravat taktılar.

BABANIN YAŞI KADAR KONGRE YÖNETTİM

Kongrede konuşan oda üyelerinden Ertan Karakaş’ın “Oda bütçemiz yokken odamız borçlandırılmıştır. 16 ay süre boyunca odamızın 180 bin liralık bir borcun altında kalmıştır. Ahmet Pekin katıldığı bir televizyon programında kazandıklarımızın zekatı olarak bir odayı kurduğunu söylemiştir. Zekatımla kurduğum dediği odadan alacaklarını tahsis etmesini siz değerli üyelerin değerli görüşlerine bırakıyorum” sözleri üzerine divan başkanı Kemal Kaya’nın uyarıda bulunmasının ardından Kocaeli Emlakçılar Derneği Başkanı Alpay Hacıoğlu ve destekçileri Kaya’ya tarafız olması konusunda tepki gösterdi. Gelen tepkiler üzerine Kaya “Ben senin babanın yaşı kadar kongre yönettim” diyerek tarafsızlığını sorgulayanlara cevap verdi. 

FEDERASYON KURMAMIZ GEREKİYOR

Yaşanan gerginliğin ardından konuşan Mevcut Başkan Ahmet Pekin“  Bu mesleği yaptığımız insanlar gerçekten çok zeki ve iyi insanlardır. Bizim ülke genelinde bir şeyler yapabilmek için federasyon kurmamız gerekiyor. Bu memlekette bir emlak yasası çıkmıyor çünkü her oda başkanı tek mücadele ediyor. Bizim tek bir çatı altında buluşarak sadece Kocaeli’yi değil tüm Türkiye’yi kucaklamamız gerekiyor” dedi.

BİZ İSTESEKTE AYRILAMAYIZ

Pekin’in ardından konuşan başkan adayı Alpay Hacıoğlu “Biz kardeşlik ve beraberlik içerisinde kongremizi gerçekleştireceğiz. Oda’nın yapılmış olduğu çalışmalar hakkında bilgi verildi. Bizlere ikin gün önce gelen mesajlarda bu yapılan çalışmalara hakkında bilgi verildi. Araç kampanyasında 200’ün üzerinde araç verildiği söylenildi. Ancak bu kampanyadan haberi olan kaç kişi var. Her ne olursa olsun abi kardeşliğimizi bozmadık. Ancak kongrede bu ayrılık nedir? Neden ayrı ayrı oturuyoruz bu taraf Suriye sınırı öteki taraf Lüban sınırımı. Biz istesek de ayrılamayız, bu oda hepimizin” dedi.

DÖNER KESTİ OY KULLANDI

Sözlerine devam eden Hacıoğlu “2004 yılında kurulan Kocaeli Emlakçılar Derneği var. Biz o dönemden beri oda kurma faaliyeti içerisinde çalışmalarımızı yaptık. O kadar güzel bir kongre süreci oldu ki geçen dönem, iki gün önce, beş gün önce üye olanlar oy kullandı. Saat 17.00’a kadar adam döner kesti, sonra geldi oy kullandı. Biz meslektaşlarımızın söz sahibi olmasını istiyoruz. Biz ortamı germiyoruz. Olan olayları konuşuyoruz. Ben İzmit Emlak Odasına aday değilim. Ben nüfusu 2 milyona yaklaşmış Kocaeli Emlakçılar Odası Başkanlığına adayım” dedi. Bu sözlerin ardından Ahmet Pekin taraftarları Alpay Hacıoğlu’nu yuhaladı. Ardından Ahmet Pekin taraftarları ile Hacıoğlu taraftarları arasında tartışma çıktı.

İMZALARIN KABUL ETMESEYDİM ADAY OLAMAZLARDI

Hacıoğlu’nun ardından kendisine yöneltilen eleştirilere cevap veren mevcut Başkan Ahmet Pekin “ Ben bu güne kadar herkesin başkanlığını yaptım bu gün seçildikten sonrada herkesin başkanlığını yapmaya devam edeceğim. Ben hayatım boyunca icraat yapıp tartışmalara girmedim. Hakkımızda birçok iftira yönetildi, bunların hepsi yalandır. Ben odamızın kuruluş için ilk dilekçeyi ben verdim. Ve bu yetkiyi ben aldım. Ben herkese eşit mesafedeyim. Ben şuanda aday olan arkadaşlarım imzasını kabul etmeseydim o arkadaşlar şimdi aday olamazdı. Yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatıdır” dedi.

NE YAPMAK İSTEDİĞİNİZİ ANLAMIŞ DEĞİLİM

Sözlerine devam eden Pekin “Sadece eleştirmek olmaz. Ben başkan seçildikten sonra şuan aday olan arkadaşımızın beni tebrik etmesini isterdim. Ama kendisi 16 ay sonra gelip beni tebrik etti. Ben yine de kendisine teşekkür ettim. Biz adaletten şaşmıyoruz, yaptığımız her şey ortadadır. Rozet ve kaş kollarımız bu odanın üyelerine verilmiştir. Araç kampanyası mesaj olarak herkese duyurulmuştur. Araba alanlar içinde de Alpay beyin arkadaşlarıdır. Ben oda başkanı olduğumda arabam 8 bin kilometredeydi, şimdi 108 bin kilometre. 100 bin kilometre yol yaptık. Bu yolu yaparken yakıt parasını cebimizden koyduk. Odanın borçlarından bahsediliyor, biz dernek yönetmiyoruz. Yönetici arkadaşlarımızın cebinden en az 50 bin lira çıkmıştır. Ben sizin ne yapmak istediğinizi hala anlamış değilim.” dedi.

 

 

AHMET PEKİN’İN YÖNETİMİ

Yönetim: Fuat Özdağ, Mesut Daş, ElfazOcaz, Metin Çizer, Sercan Topçu, Mesut Volkan Sezgin

Denetim Kurulu: Haluk Tanyüksel, Osman Özcan, Hakan Sin

 

ALPAY HACIOĞLU’NUN YÖNETİMİ

Yönetim: Ertan Karakaş, Ahmet Özder, Aytekin Türkyılmaz, Abdurrahman Yazıcı, Fatma Kanat, Adem Kabul.

Denetim: Abdullah Kanpara, Kadir Öksüz Uygar Biber.

 

Paylaş

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.