TARİH 25.03.2018 SAAT 08:23:46

13.06.2017 Salı - 11:45

Kocaeli Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülmekte olan FETÖ/PDY Silahlı Terör Örgütü’ne yönelik soruşturmalar kapsamında, haklarında yakalama kararı çıkartılan ve göz altına alınan 7 şüpheliden 4’ü itirafcı oldu

Abbas ÇAKAR – Edinilen bilgilere ve iddialara göre;  Kocaeli Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülmekte olan FETÖ/PDY silahlı terör örgütüne yönelik  soruşturmalar kapsamında,  bir kısmı örgütün kriptolu haberleşme proğramı olan ‘Bylock’ isimli programı kullanmaları nedeniyle, bir kısmı ise  vermiş olduğu ifadelerinde  bulunan çelişkiler nedeniyle 14 kişi hakkında  yakalama kararı çıkarttı. 10 Haziran günü sabah saatlerinden itibaren  düzenlenen  eş zamanlı operasyonlarda 7 kişi yakalanarak gözaltına alındı.  Firar olan 7 kişinin ise yakalanmaları için geniş çaplı soruşturma başlatıldı.

4 KİŞİ İTİRAFCI  OLDU

Düzenlenen şafak operasyonu ile gözaltına alınan ve bir süredir emniyette tutulan 7 şüpheli önceki gün adli merciilere sevk edildi.  Adli merciilere sevk edilen şüphelilerden  4’ü ititrafcı olarak adli kontrolle serbest kaldı. 3’ü ise savcılıkta verdikleri ifadelerinin ardından  tutuksuz yargılanmak üzere salıverildi.

 

Paylaş

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.