TARİH 22.03.2018 SAAT 05:13:36

24.02.2018 Cumartesi - 14:02

Kocaeli Fırıncılar Odası 8’inci Olağan KongresiKESOB Sosyal Tesisleri’nde gerçekleştirildi. Kongre sonucunda mevcut Başkan Ali Sarı’nın tek aday olarak girdiği seçimde tekrar başkanlık görevinde seçildi.

Arif BULUT – Kocaeli Fırıncılar Odası 8’inci Olağan Kongresi, Birlik İş Hanı KESOB Sosyal Tesisleri’nde gerçekleştirildi. Kongrede mevcut Başkan Ali Sarı tek aday olarak girdiği seçimde yeniden başkanlık görevine seçilerek 3’ünücü dönemine girdi. 157 üyenin oy kullanma hakkının olduğu kongrede 7 yönetim kurulu üyesi 3 denetim kurulu seçilirken kongrenin divan başkanlığı görevini Türkiye Fırıncılar Federasyonu Başkanı Halil İbrahim Balcı yaptı.

YOĞUN KATILIM

KESOB Sosyal Tesisleri’nde gerçekleştirilen kongreye AKP Kocaeli Milletvekili Cemil Yaman, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zekeriya Özak, AKP İzmit İlçe Başkanı Hasan Ayaz, Türkiye Fırıncılar Federasyonu Başkanı Halil İbrahim Balcı, Kocaeli Esnaf Odaları Birliği Başkanı Kemal Kaya, Kocaeli Esnaf Odası Başkanı Kadir Durmuş, Kocaeli Esnaf Kefalet ve Kredi Kooperatifi Başkanı Faruk Demir, Kocaeli Kahveciler Odası Başkanı Erdoğan Göçer, İzmit Belediyesi Meclis Üyesi Ersin Albayrak, Kocaeli Rizeliler Derneği Başkanı Osman Çakır ve oda üyeleri katılım gösterdi.

EN HİJJENİK ŞARTLARDA

Kongrede konuşan Kocaeli Fırıncılar Odası Başkanı Ali Sarı, “Yaratılmışların en şereflisi olan insanın en temel ve en kıymetli gıda ihtiyacı olanı yani ekmeğini üreten bir sektörün Kocaeli temsilcisi olarak, bu bilinç ve değer ile 2 dönem olmak üzere bu görevi layığıyla yerine getirmeye çalıştık. Bu görevi yapan resmi kuruluşlarla olan ilişkileri en üst düzeyde tutarak sorunları çözmeye çaba sarfettik. En kaliteli en hijyenik şartlarda ekmeğimizi üretme çabamızı sürdürürken, bu hizmeti sunanların yani meslektaşlarımın da maddi ve manevi haklarını sonuna kadar savunduk” dedi.

ASLA YALNIZ BIRAKMADILAR

Sözlerine devam eden Sarı “Bu çalışmalarımızda bizleri asla yalnız bırakmayan sorunlarımızın çözümünde ya da sektörel kazanımlarımızda bizlere hep ufuk açan Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanına ve temsilcilerine, sektörümüzün Türkiye temsilcisi Türkiye Fırıncılar Federasyonu’na ve federasyonun kıymetli başkanına, Kocaeli Esnaf Odaları Birliği’ne ve tüm esnaf oda başkanlarımıza teşekkür ederim” diye konuştu.Kocaeli’nde hizmet paydaşlarımız olan tüm ilçe belediye başkanları ve temsilcilerine, tarım il ve ilçe müdürlüklerine, ticaret il müdürlüğü, sanayi il müdürlüğü ve onların değerli çalışanlarına, meslek odalarına ve sivil toplum örgütlerine verdikleri katkı ve desteklerinden dolayı teşekkür ederim” dedi.

 

EKMEĞİN YERİ ÇOK AYRI

Sarı’nın ardından konuşan Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Zekeriya Özak “ Bizlerbüyük bir aileyiz. Hepimiz aynı ailenin birer ferdiyiz. Yaptığımız işler farklı olsada hepimiz bu kentin derdini birlikte bölüşüyoruz. Herkesin mesleği çok kıymetli ancak Fırıncıların mesleği çok kutsal. Sizlerin emeği sayesinde en kıymetli gıda maddemiz olan ekmeği sizler üretiyorsunuz. O ekmeğin oluşmasında sarf edilen emeğe, alın terine her zaman saygı duyuyoruz. Gerçekten bizim kültürümüzde ekmeğin yeri çok ayrıdır. Hızla gelişen Kocaeli’nde sizlerin de emeği çok büyük. Sizler ile her zaman diyalog içerisindeyiz ve diyaloğumuzu sürdürmeye devam edeceğiz” dedi.

SAMİMİYET VE GAYRETLE ÇALIŞACAĞIZ

Seçimin ardından teşekkür konuşması gerçekleştiren Kocaeli Fırıncılar Odası Başkanı Ali Sarı, “Öncelikle geçmiş dönem muhasebesinde bizleri akladığınız için teşekkür ederim. Yönetim kurulu ve şahsım adına bizlere üçüncü dönemi layık gördüğünüz için teşekkürlerimi sunuyorum. Bizlere verdiğiniz bu görevim tüm sorumluluk ve bilinciyle temsil ettiğimiz sektörün sorunlarına çözüm yollarına ya da sektörle ilgili yeni ufuklar açmaya her zamanki gibi tüm samimiyet ve gayretimizle çalışacağımızı belirtmek istiyorum” diyerek sözlerini sonlandırdı.

ALİ SARI’NIN YÖNETİMİ

Yönetim Kurulu

Ali Sarı, Levent Saroğlu, Kenan Kalyoncu, Ahmet Güntepe, Mahir Çelik, Ramazan Gür, Hüsnü Özcan

Denetim Kurulu

Erkan Alkan, Ferruh Serim, İsmail Yıldırım

Paylaş

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.