TARİH 21.03.2018 SAAT 08:20:43

30.05.2017 Salı - 23:18

Körfez’de ekonomik olarak zora duşen ve bankalardan kredi alamayanlara yüksek faiz ile para vereb ve bunu vadeli araç satıyormuş gibi göstererek tefecilik yapan guruba yönelik operasyonda gözaltına alınan 10 kişiden 9’u adliyeye sevk edildi

Abbas ÇAKAR – Edinilen bilgilere ve iddialara göre;  Kocaeli İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesine bağlı Mali Büro Ekipleri,  Körfez İlçesinde bazı şahısların ekonomik olarak zor duruma düşmüş olan ve bankalardan kredi çekemeyen şahıslara yüksek faizlerle para verdiklerine dair bilgilere ulaştı. Ayrıca yapılan araştırmalarda,  bu şahıslara verdikleri parayıda vadeli araç satışı yapıyormuş gibi göstererek, tahsil ettiklerine ve bu yolla tefecilik yaptıklarını belirledi. Araçları gerçek fiyatlarının çok çok üzerinde sattıkları, teminat olarak senet, çek, tapu aldıkları, vadesi gelmiş senet ve çekleri ödeyemeyen şahıslara yönelik hakaret, baskı, cebir, şiddet ve alıkoyma gibi eylemlerde bulundukları tespit edildi.

ÇOK SAYIDA ÇEK, SENET VE TAPU

Mali Büro Ekipleri tarafından Kocaeli Körfez İlçesi ve İstanbul’da düzenlenen operasyonlar kapsamında 10 kişi gözaltına alındı.  Gözaltına alınan şahısların ev ve iş yerlerinde ise değişik çap ve markalarda 5 adet tabanca,  147 adet mermi, 7 şarjör elegeçirildi.  Yine operasyonda farklı şahıslara yönelik 500 araç satış sözleşmesi,  123 adet senet bin 157 adet çek ve 130 adet tapu senedi ile aslı ve fotokopileri elegeçirildi.

7 KİŞİ TUTUKLANDI

Olayla ilgili olarak 24 Mayıstan bu yana gözaltında bulunan 10 şüpheliden biri polisteki sorgusunun ardından serbest bırakılırken,  B.A, C.A, L.A S.A,Ö.A, S.B,M.Bve C.B isimli şüphelileri akşam saatlerinde adli merciilere sevk edildi. Saat 23:00 e kadar devam eden sorgulama sonucunda  7 kişi tutuklandı.2 kişi ise serbest kaldı. Öte yandan olayla ilgili 1 şahısın hala aranmasına devam edildiği öğrenilirken, 25 ayrı mağdurun şahıslardan şikâyetçi olduğuda iddialar arasında yer alıyor.

 

 

 

 

 

Paylaş

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.