TARİH 20.03.2018 SAAT 04:50:01

29.05.2017 Pazartesi - 14:26

İzmit Belediyespor 1. Lige terfi maçlarında birinci turda Ankara Ulaştırmaspor ve Akhisar Belediyespor’u mağlup ederek çeyrek finalde Samsun Alaçam Belediyespor ile eşleşti

Vedat TEKİN – İzmit Belediye Başkanı Dr Nevzat Doğan ata sporu olan güreşe el atması sonrasında Güreş koordinatörlüğüne dünya ve olimpiyat şampiyonu güreşçi Ömer Aslantaş’ı A takım olarak antrenör Şener Sar anlaşması sonrasında İzmit Belediyespor güreş takımı üç yıl içinde marka olmaya başladı. İzmit Belediyespor güreş takımı 2017 yılında 2.Lige terfi güreş müsabakaları sonrasında dördüncü olmayı başardı. Türkiye Güreş Federasyonu tarafından Afyon’da düzenlenen Büyükler Serbest Güreş ikinci lige terfi müsabakaları sona erdi. Yapılan müsabakalar sonucunda Samsun Yakakent Belediyesi Spor Kulübü şampiyon olurken Samsun Atakum Belediye Spor kulübü ikinci ve Ordu Gölköy Gençlik Spor Kulübü üçüncü olurken İzmit Belediyespor dördüncü olup 1.Lige terfi güreşlerine yükseldi.

12 GÜREŞÇİ YER ALDI

Türkiye Güreş 1.Ligine yükselme grubu ilk turunda İzmit Belediyespor kadrosunda 57 kilogramda Alihan Sarı ve Umut Küçükoğlu, 61 kilogramda Recep Diri, 65 kilogramda Seyfullah Karakuş ve Özcan Öz, 70 kilogramda Okan Şahin, 74 kilogramda Seçkin Duman, 86 kilogramda Oğuzhan Ünal ve Erdal Duman, 97 kilogramda Enes Altın ve Alperen Çelebi, 125 kilogramda Alparslan güçlü yer alıp takımını başarıdan başarıya taşıyan güreşçiler oldu. İzmit Belediyespor 1 ile 6 Temmuz tarihleri arasında Samsun Alaçam Belediyespor’u yendiği zaman ilk dört sırada yer alıp final grubuna yükselecek. İzmit Belediyespor burada ilk iki sırada yer aldığı zaman Türkiye 1.Ligine yükselecek. İzmit Belediyesporlu güreşçiler hepsi  ilimizde oturup güreş yaparken transfer yapmadı.

ÇALIŞMALAR SÜRÜYOR

İzmit Belediyespor serbest güreş takımı antrenör Şener Sar nezaretinde her akşam Atatürk spor salonu yanında bulunan küçük salonda 18.00 ile 20.30 arasında yoğun tempoda çalışmalarını sürdürüyor. Alt yapı güreşçileri Mimar Sinan Ortaokulu spor salonunda antrenör Özer Ay nezaretinde Salı, Perşembe ve Cumartesi günü saat 17.30 ile 19.30 arasında yoğun tempoda sürdürürken yaklaşık 100 güreşçi gruplar halinde çalışmaları sürdürüyor. İzmit Belediyespor serbest, grekoromen ve yağlı güreş dallarında yaklaşık 130 güreşçiyi bünyesinde barındırıyor. İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, İzmit Belediyespor Başkanı Erdoğan Şentürk, güreş sorumlusu Muhammet Öztürk nezaretinde en başarılı güreş takımı olarak adından söz ettirdi.

Paylaş

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.