GÜNDEMKOÜ’lü öğrenciler Abasova’yı sahiplendi
KOÜ’lü öğrenciler Abasova’yı sahiplendi
03.06.2016 15:49:44 Tarihinde Eklenmiştir. 

 

Ülke ve yerel gündemde yer alan, KOÜ Tıp Fakültesi Ortopedi ve Travmatoloji bölümünde görev yapan Dr. Aygün Abasova’ya hakaret iddiası üzerine Kocaeli Üniversitesi’nden bir grup öğrenci basın açıklması gerçekleştirdi

 

Artun Umur ELMASER - KOÜ Tıp Fakültesi Ortopedi ve Travmatoloji bölümünde görev yapan Dr. Aygün Abasova’a geçtiğimiz günlerde GATA eski Komutanı Prof. Dr. Ömer Şarlak’ın oğlu, KOÜ Tıp Fakültesi Ortopedi ve Travmatoloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ahmet Şarlak ile yine aynı bölümde görev yapan Doç. Dr. Bilgehan Tosun tarafından hakaret edildiği ve Abasova’nın bunun üzerine başını açmaya zorlandığı öne sürülmüştü. Yaşananlar üzerine Kocaeli Üniversitesi öğrencilerinden bir grup, Abasova’ya destek vermek adına Tıp Fakültesi önünde basın açıklaması gerçekleştirdi. Yaşananları 28 Şubat’a benzeten öğrenciler, açıklamanın ardından tekbirler eşliğinde dağıldı.

 

 

BİZİ ÇOK DERİNDEN ÜZMÜŞTÜR

Grup adına basın açıklamasını okuyan, Siyaset Bilimi  3’üncü sınıf ikinci öğretim öğrencisi İbrahim Keleş, “Kocaeli Üniversitesi gibi güzide bir üniversitede 28 Şubat’ı aratmayacak hadiselerin vuku bulması bizi çok derinden üzmüştür. 2016 yılında insanlığın teknoloji ve uzay bilimleri ile uğraştığı bu çağda Kocaeli Üniversitesi’ndeki karanlık ortaçağ zihniyeti,nden kurtulumamış bu insanların hala tesettür ve islami değerler ile uğraşması ne acı bir durumdur” şeklinde konuştu.

 

 

Bu Haber 941 Görüntülenmiştir
YORUMLAR
İsim Soyisim
E-Posta
Yorumunuz
Ömer sarlk2016-06-09 09:04:03
Beni sevmeyen kimmis , bir adim öne ciksin bakalim
(0)
(0)
Hasta bakici2016-06-04 21:35:57
28 subat geri gelmedi , universitemizden hic gitmemistiki
(0)
(0)
Halismulis2016-06-09 09:06:08
Haberlere nedense hic inanmadim
(0)
(0)
DİĞER HABERLER :
Kocaelililer nerede doğdu?
Cumhurbaşkanını büyük coşkuyla dinlediler
Baro genç bir avukat daha kazandı
D-100'ün Yahya Kaptan geçişi genişletilecek
Seka Devlet’ten taş hastalarına müjde