YAZAR HABERKadir öldü...
Kadir öldü...
08.06.2016 15:41:55 Tarihinde Eklenmiştir. 

 

 

Malumunuz bugüne kadar aralarındaki coğrafik ve zihinsel uzaklıklara rağmen hatta konu ile hiç alakaları olmamalarına rağmen Arjantin, Şili ve Uruguay gibi ülkelerin de bulunduğu sözde Ermeni soykırımını tanıyan ve parlamentolarında kabul eden ülkeler safına, 2. dünya savaşından sonra yeniden dirilişine alın terimizi emeğimizi kattığımız, acı vatan dediğimiz 'Alamanya' da katıldı.

          Türk düşmanlığı ta Atilla’ya Hun Türkleri’ne kadar dayanan, Hitler başta olmak üzere bilimum sorunlu ve insanlık için zararlı şahısların kaynağı , sözde müttefik Alamanya denen hilkat garibesi ülke de sözde soykırımı kabul ederek ermeni seviciler arasında kendine yakışan yere nihayet yerleşmiş oldu. 

          Ecdadımızın da dediği gibi kırk yıllık kâni olmuyor yani. Dolayısıyla bunların kendi ayağındaki çamura, elindeki Haçlı-Nazi kanına, pisliğine bakmadan attıkları iftira ve yaptıkları densizliklere inanın şaşırmıyorum.

Tek kızdığım ve tahammül edemediğim nokta çok büyük çoğunluğu kendini ruhen ve bedenen Türk hissetmeyen veya Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin bir ferdi hissetmeyen yaratıkların Almanya’da Türk asıllı siyasetçi diye anılması ve Alman Parlamentosu’nda Türkiye aleyhinde olacak işlere burnunu sokması.

            Şahsım adına bu sözde Türk asıllı vekillerden hali hazırda Türk vatandaşı olan varsa, meclisimizin acilen çıkartacağı bir yasa ile Türk vatandaşlığından atılmalarını, bu onur ve şeref payesi olan mensubiyetten mahrum edilmelerini ve atıldıklarını dünya kamuoyu ile paylaşmalarını önemle istirham ediyorum.

            Çuvaldızı Alamanya’ya ve Ermenicilere batırdığımıza göre elimize iğneyi alıp kendimize batırmaya ufaktan başlayalım.

            Bence bu yaşadıklarımızın ve maalesef daha da yaşayacaklarımızın en önemli nedeni diğer ülkeler ile çok yüzgöz olduk.

            Hatta bir dönem binlerce yıldır süre gelen Ortadoğu sorununu bir kentsel dönüşüm kolaylığıyla çözebileceğimizi, Habil ile Kabil’i barıştırabileceğimizi, sanki bir şehrin kanalizasyon veya asfalt sorununu çözebileceğimiz kadar kolay zannettik.

Ermenilerle acilen barışalım, Karabağ’dan da vazgeçelim.

Çok acı çektirmişiz size yahu, özür dilemesek bile, vah vah diyelim!

Yunanistan’la acilen el sıkışalım, paraları yokmuş destek olalım.

12 Adalar nedir ki 16 adacığı da alsınlar, kullanıp geri verirler nasılsa!

Yabancıların mülk edinme hakkını, verelim gitsin kovalara koyup toprağımızı götürecek değiller ya.

Kıbrıs meselesi çok uzadı, Rumlara elimizi uzatalım kolumuzu kurtaramazsak, protez yaptırırız!

Kuzey Irak meselesi nedir yahu, adamlar devlet kurmuş önce biz tanıyalım.
Sonra kurdukları devletçiğin güneyi, doğusu batısı diye larva larva çoğalırlarsa parmak sallar uyarırız!

Saddam öldü tabutuna el atamadık, Kaddafi yandı bir bardak su dökemedik, Mısır popcorn oldu göremedik, Halep düştü karda mıyız zararda mıyız bilemedik.

Hatta tüm bu sorunları çözeceğimize o kadar inanmıştık ki!

Peşin peşin megri megri demeyi bile ihmal etmemiştik.

Dünya siyasetini takip eden dış politika uzmanları bize hallederiz kadir lakabını takmışlarsa hiç şaşırmam, dizideki kadir ne kadar halledebildiyse biz de o kadar becerdik hamdolsun.

Sonuç mu?

Kadir öldü…                                      

 

Yani yalnızız; İslam ülkelerinde yalnız,  Vatikan’da yalnız, yurt dışında yalnız, Türk dünyasında yalnız ve en kötüsü yut içinde bile bir bütün değiliz.

Lütfen zararın bir yerinden, bekli de dibinden dönelim artık ve evvela Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 100 yıl önce dediği gibi dünyada barış için yurtta barışı sağlayalım.

 

 

Bu Haber 1373 Görüntülenmiştir
Ekleyen Yazarın Mail Adresi : kocaeli@kopiservis.com.tr
YORUMLAR
İsim Soyisim
E-Posta
Yorumunuz
Eyüp Cüce2016-06-09 13:36:50
"Komşularımızla sıfır sorun" sloganıyla gelenleri sorun yaşamadığımız komşu bırakmadılar. Dünyanın gözü önünde T.C devletinin bir bakan Ermenilere hitaben "Özür dileriz" mahiyetine geçecek olan "Çok üzgünüz" ifadesini kullandı, erkten gık diyen olmadı. Habur rezaletiyle başlayan aymazlık, ilerimizin altının oyulmasına, türlü çeşitli bombalar döşenmesine seyirci kalmanın yanı sıra "İmralı dünya gündemini iyi okuyor" gibi bir yığın hezeyanda bulundu, yine gık yok. Yüzlerce örnek verebiliriz, ama gereği yok. Şimdi zarardan dönelim, ama hangi zarardan? Kaldı mı ki dönülecek zarar? Her gün çocuklarımız kıyılıyor. Her gün analarımız ağlıyor. Her gün yüreğimiz dağlanıyor. İşin en garibi de artık bu haberler televizyonlarda birkaç satırla geçiştiriliyor. Gazetelerde sayfa altı haberi oldular. Yani, vaktiyle söyledikleri gibi "Alıştıra alıştıra" oldu hepsi. Yazı içimi acıttı Yücel başkanım. Buruk bir yürekle tebrik ediyorum. Allah c.c. bu milleti kendisiyle imtihan etmesin.
(0)
(2)
DİĞER HABERLER :
Vallahi talibim
Gavur İzmir…
Dinimizde bunlar yok
Suskunluğun Yükü…
En uzak mesafe…