YAZAR HABERPeki sizin çocuğunuz CHP’nin yolunu biliyor mu?
Peki sizin çocuğunuz CHP’nin yolunu biliyor mu?
09.06.2016 14:13:20 Tarihinde Eklenmiştir. 

 

Ülke gündemi malum, her an bir yerde patlayarak, kurşunlanarak ölme ihtimalimiz var.

Artık bu olaylar o kadar normalmiş gibi gösteriliyor ki, bizler sıradan vatandaşlar olarak evden çıkarken ailemizden helallik alır olduk.

İnsan ya da hayvan tüm canlıların kendi vadesini tamamlayarak ölmesi en büyük temennim.

Biz burada terör örgütlerine küfür ederek giden sivil, asker, polis tüm canları yad ediyoruz.

Elbette üzülüyoruz ama ya aileleri…

Onların durumunu düşünmek bile insanı çıldırtıyor.

Evlatlarını, sevdiklerini kaybeden tüm ailelere başsağlığı diliyorum.

Ve artık bu olaylar son bulsun…

***

Bu temennimin ardından kent siyasetine dönmek istiyorum.

 Okuyucularımızın da bildiği gibi genelde köşeme CHP’yi konuk ediyorum, analizlerimi aktarıyorum.

Beğenen de var beğenmeyen de.  Zaten olması gereken de bu.

Bir gazetecinin yazılarından hiç kimse rahatsız olmuyorsa orada bir problem var demektir.

Partideki gelişmeleri ve siyaseti bilen, siyasetçilerin iç dünyasına yolculuk yapan, empati kuran, siyasi kitapları okuyup üzerine kafa yoran, CHP’yi yakından takip eden biri olarak izlenilen politikaları kendimce açık yüreklilikle yorumluyorum.

Bana kızsa dahi yazılarımı takip eden herkese de teşekkür ediyorum.

***

Bu hafta CHP’de farklı gelişmeler yaşandı.  Eski İl Başkanı Yalçın Kuşkan döneminde pek fazla çalışmayan İl Disiplin Kurulu bu aralar pek fazla hareketlendi.

Sayın Kuşkan’ı en çok eleştirenlerden biri bendim. Kuşkan’ın 4 yıllık dönemi boyunca ne yaparsa yapsın hiç kimsenin disipline sevk edildiğini hatırlamıyorum.

Bu iyi bir şey demiyorum çünkü her şey güllük gülistanlık değildi.

Kuşkan döneminde kaç kez seçim dönemi yaşandı. Çok hareketli bir tablo mevcuttu. O süreçte disipline gitmeyi hak eden birçok ağalar vardı ama Kuşkan’ın engin hoşgörüsü sayesinde o dönem hiç can yakılmadan atlatıldı.

Dilekçeler sümenaltı edildi, belki de yırtıldı, çöpe atıldı…

***

Şimdi günümüze gelelim.

CHP’nin İl Disiplin Kurulu bugünlerde pek hareketli. Aslında onlara bu hareketi getiren mevcut yönetim. Bu aralar içlerinden bazıları adeta cadı avına çıktı. Partililer sosyal medyada yakın takip altına alındı.

Özellikle ağalık ve paşalıkla ilgisi olmayan, yüzleri sola dönük isimler masaya yatırıldı.

Kim ne derse desin bugün CHP’yi CHP yapan içerisinde ki Kemalistler,  Devrimciler, Sosyalistler ve Komünistlerdir.

Onlar olmasa CHP bugün merkez sağ partisi konumunda kalırdı.

Zaten son yıllarda ki ‘sağ’laşma çabalarını hiç kimse göz ardı edemez.

Konumuza gelirsek CHP’de önce gençlerle başlandı bu işe.

Neyse ki İl Başkanı Cengiz Sarıbay bu konuya açıklık getirdi, gençlere sahip çıkan bir beyanat verdi. Onların kesin ihraç istemiyle gönderilmediğini, sadece uyarı yada kınama amaçlı disipline sevk edildiklerini açıkladı.

Yüreklere su serpti…!

***

Kent kamuoyunda iki gencin disipline verilmesi konuşulurken bu kez de yine sosyal medyada bir paylaşımın altına yorum yapan ve sol kimliğini ortaya koyan, partinin özverili ve duyarlı isimlerinden Bülent Karagöz geçtiğimiz salı akşamı yapılan il yönetim toplantısında disiplin kuruluna sevk edildi.

Yıllardır CHP için canını dişine takarak tamamen gönüllü bir şekilde koşturan, CHP’yi basamak olarak görüp para kazanma gibi bir derdi olmayan ve hatta cebinden partisi için para harcayan bu isim yaptığı bir yorum yüzünden disipline sevk edildi.

Onu parti toplantılarında konuşturmayanlar, öne çıkmasını istemeyenler, gerçekleri söylemesine katlanamayanlar disipline yollamayı uygun gördü.

***

Şimdi merak ediyorum ve soruyorum; Karagöz ve diğer gençleri disipline göndermek için rey oyu kullananlarının kaçının çocuğu parti bayrağı asmak için direklere çıkmış, kaçının çocuğu örgütün alt kademelerinde görev almış?

Bunu neye benzetiyorum biliyor musunuz; ülkeyi yönetenlerin çocuğu askere gitmezken yada keyifli askerlik yaparken, bizim çocuklarımızın cephelerde bombalanmasına, kurşunlanmasına…

Bakalım CHP il binası taşınırken hangi yöneticinin çocuğu o masaların, sandalyelerin taşınmasına yardım edecek.

Kısacası kendi çocuklarını parti kapısından içeriye küçük yaşlardan beri sokan ve onları bu partide siyaset yapmaya teşvik eden Karagöz’e bu yapılanın haksızlık olduğunu düşünüyorum.

Anlayacağınız memlekette, ilimizde kazanlar kaynarken, CHP enerjisini kendi içinde fazlasıyla harcamaya devam ediyor.

Aslında bir komisyon kurularak bu enerji kentteki yüzlerce fabrika ve işyerlerine ziyaretler yapılarak harcansa, her birinden işsiz gençler için kontenjan istense, hiç olmazsa yılda 20-30 genç iş sahibi olurdu…

Neyse, vardır CHP’nin bir bildiği diyelim.

Haftaya görüşmek üzere…

 

 

 

 

Bu Haber 1568 Görüntülenmiştir
Ekleyen Yazarın Mail Adresi : haberci.ugur@gmail.com
YORUMLAR
İsim Soyisim
E-Posta
Yorumunuz
ihsan deniz2016-06-16 14:30:49
Bu sadece bulent karagöz meselesi değil diye düşünüyorum.chp içindeki sosyalist,koministyurtseverleri vb radikal solu özelde kocaeli genelde tüm chp den temizleyerek dikensiz gül bahçesi yaratma biat eden gençlik kolu başkanı meclis üyesi yonetiçi yanikadro yaratma operasyonu. Bu ülkenin bedel odemiş biat etmeyen herkoşulda dolaysız tepkisini dile getiren yurt severleri Mustafa kemal yürüyüşü yapmış bir disasi liderin takipçileri her dilden her dinden her fraksiyondan genel sorumluluk duyarak bir butun olmayı bilmeli nasılki mahşr ve yol arkadaşları kızılderede deniz lerin idamını durdurmak adına can verdilerse her turlu genel sahiplenme anlayışı ile bu olayı sahiplenmek her Devrimcinin asli görevidir.sanki kocaelide çok başarılıymışız havası estitmek havanda su dovmektit artık kendi içimizde hazımsızlık başlarsa bu kangrene kadar gider ya uzuvla atılır ya uzuvlar başka bedene nakledilir oysabşzler uzuvların aynı bedende homojen hale gelmesinden yanayız,haksızlık karşısında susan dilsiz şeytan anlayışı tamamen haksızlığı ortmesin gençlik kolları başkanı talihsiz bir konuşma yapmış ve chp yi Deniz lerin asılmasına evetdiyen 30millet vekilin anımsatmıştır bence disipline gençlik kolları başkanıverikmeli ve görevden azil edilmelibitirirken Deniz ve arkadaşlar diyorya YALASIN TAM BAĞIMSIZ TÜRKİYE,
(0)
(1)
ihsan DENİZ2016-06-16 14:30:10
Sakin ve tarafsız olarak düşünelim konu disiplin suç gençlik kolları başkanını eleştirmek.şahsa küfür yok,fili saldırı yok,peki sorun ha DENİZ ve yoldaşları anmasında gençlik kolu başkanı ne demiş komistlerden uzak durun,peki bu yaklaşım böyle Bir günde DENİZ lerin idamına okey veten 30 ulusalcı milletvekilini hareketiyle bir farkı varmı yok peki nedenanma yapıyorsun.sol sosyalist kominist Devrimci kitlenin oyunu almak için peki bu cümleyi beden kullanıyorsun çünkü öyle talimat aldın kimden ha o bikinmez çünkü kimse benden demez oeki eleştiriye tahammulunyoksa neden konuşuyorsun.seni eleştirenleri neden il yonetimkurulu uyesi disipline goturuyor,kocaelide yerel yonetimlerde çokbaşarılıyız 12artı birde yokuz başka uğraşak işiniz yokmu,dikensiz gül bahçesi yaratmak istiyorsunuz çünkü halktan kopuk bilmem kaç yıldızlı otellerde toplantılar vb daha halkın tanımadığı meclis üyeleri asker kotalar birgun denecini gormediğimiz yonetimiler sadece birilerininetegine takılmış politikacı olduğunu zanneden zatlar.Bakın bu ülkede bedel odemiş ve hala daha odeyen bir kesim var,bilmeyenlere hatırlatayım mahirler Denizlerin idamını durdurmak adına kızıldere de ölüme gitti ibrahim Sinan cemgilleri ispiyonlayan çobanı indirdi kızıldere o koministlerin ortak eylemiydi şimdi genel sorumluluk anlayışıolan bir gelenek bu günde haksızlığa uğrayan vehakdız yere disipline verilen arkadaşların arkasında durup o sorumluluktan pay almaktır.Mustafa kemal yürüyüşü yapan bir gelenek kendini kolay kolay ezdirmez.ha ne demiş tiDENİZ Yaşadın Tam Bağımsız Türkiye.Mustafa Kemal de şöyle diyordu Bağımsızlık ve özgürlük benim karakterimdir.biline
(0)
(2)
izmit2016-06-18 09:46:11
Ben sayın Karagözün çocuklarını parti binasında hiç görmedim. Ben den önce girdilerse bilemem ama..
(0)
(2)
Hüseyin YÜCE2016-06-16 15:02:44
Makaleniz son derece güzel.. Gercek CHP'liler safdışı bırakılmaya çalışıyor.... siyaseti yürüyüş yolunda bile yapamazken...HALKA VE İLİN SORUNLARINA VAKİTLERİ KALMIYOR... BİAT EDECEKSİN SORUN YOK... PARTİLİSİNE ,ÜYESİNE ,DELEGESİNE SELAM VERMEYEN ÖNEMSEMEYEN YÖNETİCİLER KENDİLERİNİ DİSİPLİNE VERSİNLER...SEVMEK ZORUNDA DEĞİLLER AMA SAYGI DUYMAK ZORUNDALAR.. HALKIN YANINDA OLMAYANLAR GERÇEK CHP'Lİ OLAMAZLAR..
(0)
(0)
DİĞER HABERLER :
Karne ve zeka
Döneriniz bol olsun…
Nevzat Doğan üstüne düşeni yapmaya hazır
Kral Çıplak
AMATEM için bütçe hazır