YAZAR HABERGözün aydın CHP
Gözün aydın CHP
16.06.2016 13:58:36 Tarihinde Eklenmiştir. 

 

  ‘Siyaset’ güncel sözlükte; Devlet işlerini düzenleme ve yürütme sanatıyla ilgili özel görüş veya anlayış. 

  Kökenbilimsel sözlükte; 1. Seyislik, at bakıcılığı, 2. devlet yönetme, yönetim.   

  Politika güncel sözlükte; 1. Devletin etkinliklerini amaç, yöntem ve içerik olarak düzenleme ve gerçekleştirme esaslarının bütünü. 2. Davranış biçimi, düşünce yapısı. 3. Mecazi anlamda; bir hedefe varmak için karşısındakilerin duygularını okşama, zayıf noktalarından veya aralarındaki uyuşmazlıklardan yararlanma vb. yollarla işini yürütme anlamına geliyor.

  Bu bilgiyi vermemin sebebi birazdan bahsedeceğim mevzuya göre CHP’nin hangi kategoride olduğunu belirlemeniz için.

  Sürekli söylüyorum, yazıyorum; CHP’nin insan kaybetme lüksü yoktur diye. Özellikle de partisi için elini taşın altına koymuş insanları kaybetmemeli diye.

  Sanırım iktidarda olamamanın verdiği can sıkıntısından olacak ki dedikodu mekanizması oldukça faal.

  Çünkü yapacak başka bir iş yok.

  Kim ne demiş, kim ne yapmış sosyal medya üzerinden sıkı takip ediliyor.

Tabi ki takip edersiniz ama bu tip işlere kafa yorma yerine, rakiplerin ayağını kaydırma çalışmaları yerine nasıl bir oy daha fazla alırızın derdine düşülse, daha inandırıcı çalışmalar yapılsa, parti sadece esen siyasi rüzgara bırakılmasa başarıya ulaşılmaması için bir sebep kalmaz.

  Lafa gelince her daim seçim olacakmış gibi hazır olduklarını beyan edenleri ölmez sağ kalırsak seçim günü göreceğiz.

  Asıl şimdiden parti eğitimlerinin, köy ve mahalle ziyaretlerinin yapılması, geçen seçimlerde zayıf ve güçlü oldukları sandıklar üzerinde sıkı bir çalışma yapılması, özellikle gençleri partiye kazandırmak için çeşitli projeler yapılması gerek diye düşünüyorum.

  Ancak basın açıklamalarından başka bir şey de görmüyorum.  

  Oysa CHP’nin içerisinde nice güzel projeler üretecek, nice güzel işler yapabilecek insanlar var.

  Ama CHP adeta bir öğütme makinası ve içerisindeki ufku geniş insanları, kimseye gebeliği olmayan insanları bir kenara atmakta oldukça başarılı.

 Geçtiğimiz günlerde önce partinin çalışkan isimlerinden Caner Arduç ve Neslihan Merve Aktaş isimli gençler, sonrasında da yine partisi için elini taşın altına koyan Bülent Karagöz fındık kabuğunu doldurmayan bir mevzudan disipline sevk edildi.

  Bir nevi partililere gözdağı, ‘Akıllı olun’ mesajı verildi.

  Ağalara, paşalara söz geçiremeyenler, önseçimlerde kendi partililerinin oylarını çalanları, seçim dönemleri kendi adaylarını beğenmeyip başka partilere çalışanları disipline veremeyenler, bu üç ismi emsal olarak parti vicdanına dayattı.

  İşte tüm bu boş işler dedikodu mekanizmasının hızlı ve aktif işlemesinin bir yansıması.

  Kim ne derse desin artık sosyal medya hayatımızın vazgeçilmez bir unsuru. İnsanlar aldıkları önemli kararları, hayatlarındaki değişiklikleri, duygu ve düşüncelerini buradan paylaşırlar.

  Bu mevzunun fazla abartıldığını düşünüyorum.

  Bırakın insanlar ne paylaşmak istiyorsa paylaşsın.

  Eğer paylaşımlar sizi rahatsız ediyorsa engellersiniz, silersiniz olur biter. Böyle basit işlerle uğraşmanın bir mantığı yok.  

  Bir sosyal medya vakası da yakın bir zamanda yaşandı.

CHP Kocaeli İl Kadın Kolları eski Başkanı ve hatta Büyük Kurultay Delegeliği görevini yapmış bir isim olan ve en son kurultaydan sonra görevi sona eren Fatma Gediksiz,  kültürel çalışmalarla ön planda olmayı sürdürdü.

  Seyahat etmeyi seven Gediksiz, gittiği, gördüğü yerleri, tatil fotoğraflarını zaman zaman paylaştı.

  Çoğu zaman da paylaşımlarında akılcı ve esprili bir dil kullandı.

  İşte bunlar yine birilerinin zoruna gitmiş olacak ki sanki kendileri en kritik zamanlarda tatile gitmiyormuş gibi, her gece bir yerlerde içip, atıp tutmuyorlarmış gibi, dahası da var söylemeye dilim varmıyor artık…

  Fatma Gediksiz’in paylaşımlarına kafayı takmışlar.

  Belli ki Fatma Hanım, bu kadar seviyesiz insanlarla uğraşıp canını artık daha fazla sıkmamak için parti üyeliğinden istifa kararı almış.

  İşte CHP bizim kentimizde böyle…

  Farklıysanız, küçük işlerle uğraşmıyorsanız, onlarla kıyılarda köşelerde oturup dedikodu yapmıyorsanız, birilerinin dümen suyundan gitmiyorsanız en kötü sizsiniz…

Eee ne diyelim gözün aydın CHP.

Bir kötüden daha kurtuldun!!!

 

 

 

Bu Haber 2574 Görüntülenmiştir
Ekleyen Yazarın Mail Adresi : haberci.ugur@gmail.com
YORUMLAR
İsim Soyisim
E-Posta
Yorumunuz
Hüseyin YÜCE2016-06-17 13:35:51
Üzülerek tekrar yazıyorum....onurlu bir duruş sergileyen halkıma CANINIZ CEHENNEME DİYEN, NE HALİNİZ VARSA GÖRÜN DİYEN VEKİLİ DİSİPLİNE VERİN SAYIN YÖNETİM VE HALKIMDAN ÖZÜR DİLEMESİNİ BEKLİYORUM.. ve bu halk gidin bakın bir kale gibi dimdik ayakta her seçimde CHP' NİN GURURU OLMUŞ BİR HALK.... DAHASI KENTE DAİR FİKRİNİZ VE ZİKRİNİZ YOK...GERÇEK EMEKÇİLERLE UĞRAŞMAYI BIRAKIN DA kente dair fikriniz olsun....projeleriniz olsun... projeksiyonlarınız olsun.... birazcık CHP RUHU taşıyın da onurlu ınsanların yanında olun... bırakın kavgayı artık..geleceğe bakın... ÜLKEMİZİN İÇİNDE BULUNDUĞU DURUM ORTADA İKEN AYRIŞMA NEYE FAYDA GETİRİR....ZAMAN BİRLİK, BERABERLİKVE KARDEŞLİK ZAMANIDIR.... AKSİ HALDE O KOLTUKLAR ALTINIZDAN GİDİVERİR....
(0)
(1)
Zeynel Çetinyılmaz2016-06-17 22:11:03
Ben sıradan birisi olduğum için disiplinden kurtarıyorum.Beni sadece yerel diktatörler rahatsız ediyor.Aklım yettiğince yazıyor ve paylaşıyorum.Bu konuda tanrıyı bile dinlemem,derimi de yüzseler yazar ve paylaşırım. Ülkede politika ile uğraşmak bizim hakkımız değilmiş gibi davranılıyor;partiden söz ediyorum doğal olarak.Bizler sadece oy kullanan siyasi köle muamelesi görüyoruz.Ben en çok parti içinde,üyeleri yalakalığa zorlamalarına üzülüyorum.Siyasi ederleri sıfıra eşit olanların kapıkulu olmak onuruma dokunuyor.cHp halktır,halk da cHp olmadıktan sonra...
(0)
(2)
izmit2016-06-27 21:50:25
Sizce hep yönetimler mi suçlu partiliyim diyen belli mevkilere gelmiş bu insanların kendilerine dikkat etmesi gerekmez miydi. Yaptıkları ve söyledikleri her şey partiye mal olduktan sonra.
(0)
(1)
Bülent Karagöz2016-06-22 07:38:50
Sevgili izmit önce adını soyadını yazacak kadar cesur ol.benim çocukları dan biri ilçe gençlik kollarında görev yapıyor diğeri lise komisyonunda.ayrica bu zamana kadar tüm seçim çalışmalarında yer aldılar.ödlekler ve yalan söyleyenler, söylediklerinin arkasında duramayacaklar kendilerini saklar önce adam olmak gerek bir rumuz arkasına saklanıp yorum yapacağına çık adam gibi eleştiri yap ve arkasında dur olurmu sevgili kardeşim. Bunun adına kahpelik derler bizim oralarda
(1)
(0)
izmit2016-06-24 06:56:12
Bülent Bey rahat olun ben kahpeliği de biliyorum ihaneti de. Meclis üyesi seçilmeyince partiye ve yönetimlere zarar vermek adına içip içip alkol masalarını paylaşıp sonrada partinin her mevkisini eleştirenleri de. Çocukların partiye geliyorsa ben görmedim dedim. Ama sorucam.
(0)
(1)
DİĞER HABERLER :
Karne ve zeka
Döneriniz bol olsun…
Nevzat Doğan üstüne düşeni yapmaya hazır
Kral Çıplak
AMATEM için bütçe hazır