YAZAR HABERMars'ta hayat var
Mars'ta hayat var
29.06.2016 15:51:07 Tarihinde Eklenmiştir. 

 

SÖZLERİME, dün gece sizler gibi uyuyamamış bir kardeşiniz olarak Atatürk havalimanımızda yaşanan lanet terör saldırısında hayatını kaybeden vatandaşlarımıza, maalesef neredeyse hergün olduğu gibi dün de şehit olan güvenlik güçlerimize yüce Allah’tan rahmet, yaralı ve gazilerimize acil şifa ve ailelerine yüce Yaradan'dan sabır, başsağlığı ve metanet dileyerek başlamak istiyorum.

Bu haftaki yazımı bu pisikoloji ile yazdığımı ve kalbimin attığı her an terörü, teröristleri ve onları destekleyenler ile ihmali olanları lanetlediğimi de belirtmek istiyorum.

Kıymetli okurlar. Ülke gündemimiz, siyasi aktörlerin gafları ve yaşadığımız ama yaşamak istemediğimiz üzücü olaylar bizler gibi köşe yazarlarını düşünmeye sevkedecek çokça konulara sahip olmasına rağmen, içlerinden yazsam bile bir sonuca ulaştıramayacağımı düşündüğüm için ne yazacağıma inanın karar veremedim.

Çünkü siyasetçilerimizi ve ülke gündemini irdelemek ve toplumsal sorunlarımızı konu etmenin, bir yazar açısından çaresizce üzüntülerini paylaşmanin birazda kolaya kaçmak olduğunu düşündüğüm için kolaya kaçarak yazı yazmak istemiyorum.

Kolaya kaçsam, Rusya'ya önce posta koyduk şimdi neden şirinlik yapıyoruz? Bir ata sözü vardır bıldırcının beyliği arpalar biçilene kadardır! Beyliğimiz bir ay mı sürebildi diye bir dolu yazabilirdim.

Kolaya kaçsam. İsrail hani katildi? Hani barışma imkanımız yoktu, hani Mescidi Aksa'da asker postalı olduğu sürece, Müslüman Filistinli kardeşlerimiz eziyet gördüğü sürece bu öfkemiz dinmeyecekti? Filistin sorunu çözüldü mü? Bizim kararlılığımız bu kadar kısa mı sürdü diye yazabilirdim.

Kolaya kaçsam. Rusya ve İsrail konularında asla yapmam dediklerimizi yaptığımız gibi, açılım sürecinde tepemize çıkardığımız bölücü hainler ve uzantıları ile mücadelemizden taviz verir miyiz endişesi taşıyorum. Siyasi aktörlerimizin sağı solu yok! Allah korusun sabah birden Şivan Perwer ile megri megri diyerek uyanır mıyız diye endişelerimi ve güvensizliğimi yazabilirdim.

Kolaya kaçsam. Ekonomik olarak çok büyük bir anlaşma yaptık diye ağzı kulaklarına varan İsrail cumhurbaşkanının açıklamasını irdeleyip , İsrail bu işten ne kazandı diye merak ettiğim konuları yazabilirdim.

Kolaya kaçsam. Devletimize karşı resmen bir iftira kampanyası yürüten sözde akademisyen ve sözde yazarlar hakkında atılan adımlar ne oldu? Öfkemiz geçti mi? Varlıkları devlet karşıtlığı olan bu bozuk fikrin temsilcileri ne oldu? Halen daha akademik görevleri devam ediyor mu diye yazabilirdim.

Kolaya kaçsam. Kocaeli İl Müftülüğümüz, iyilik sofrası kurmuş ama sofraya yine kendileri oturmuş, Acaba müsait bir zamanda başkalarınada iyilik yapmayı düşünüyorlar mı diye yazabilirdim. İmam böyle yaparsa cemaatin yaptıkları zaten hayli hayli evlamıdır, diye yazabilirdim.

Kolaya kaçsam. 14 yıldır devletimizin ve belediyelerimizin neredeyse tüm imkan ve olanakları bir siyasi partinin emrinde ve uhdesinde, yeni başbakanımızın adalet anlayışı geçtğimiz 14 yıl ile aynı sıkı disiplinde mi devam edecek diye yazabilirdim.

Kolaya kaçsam. Irak, Libya, Mısır ve Suriye konusu içinden çıkılmaz bir hal aldı, bunun bedelini milyonlarca Müslüman canlarıyla ödedi. İçinde ülkemizinde olduğu bölgedeki yüz milyondan fazla yaşayan müslümanda en az birkaç nesil daha ödeyeceğe benziyor. Keşke şu büyük Ortadoğu projesi işini hiç kurcalamasaydık diye yazabilirdim.

Ama bu yaklaşım kolaycılık olacağı ve köşe doldurmaktan başka hiçbir işe yaramayacağı için daha önemli konularda yazılar yazıp fikir ve düşüncelerimi sizlerle paylaşmak istiyorum. Yazımın başlığı “Marsta hayat var” çünkü trafik kazaları, sağlık skandalları, çarpık kentleşme ve artan terör olaylarını düşündüğümüzde, her gün binlerce insanın içler acısı bir biçimde hayatını kaybettiği bir dünyada hayat olmadığını, olsa olsa Mars'ta hayat olduğu düşüncemi hoş görülerinize sığınarak sizlerle paylaşıyorum.

Selam ve dua ile….

 

Bu Haber 507 Görüntülenmiştir
Ekleyen Yazarın Mail Adresi : kocaeli@kopiservis.com.tr
YORUMLAR
İsim Soyisim
E-Posta
Yorumunuz
DİĞER HABERLER :
Vallahi talibim
Gavur İzmir…
Dinimizde bunlar yok
Suskunluğun Yükü…
En uzak mesafe…