YAZAR HABERParalel yapılara karşı nasıl tedbir alınır ?
Paralel yapılara karşı nasıl tedbir alınır ?
27.07.2016 15:58:56 Tarihinde Eklenmiştir. 

 

Bir gün yaralı bir kuş Hz. Süleyman’a gelerek, kanadını bir dervişin kırdığını söyler ,  şikayetini dile getirir.
Hz. Süleymanda dervişi huzuruna çağırtarak sorar….
-           Bu kuş senden şikâyetçi , kanadını kırdığını söylüyor , doğrumu bu , doğruysa neden yaptın diye sorar
Dervişde kendini savunur ….
-           Sultanım, ben bu kuşu avlamak istedim , kaçmadı, yanına kadar gittim, yine kaçmadı , ben de , bana teslim olacağını düşünerek üzerine atladım , tam yakalayacağım sırada kaçmaya çalıştı, işte o esnada kanadı kırıldı der.
Bunun üzerine Hz. Süleyman kuşa döner ve der ki ….
-           Bak bu durumda derviş haklı , sen niye kaçmadın ? O sana sinsice yaklaşmamış , sen kendini koruyabilirdin , sana yaklaşmasına neden müsaade ettin , şimdi ne diye kolum kanadım kırıldı diye şikâyet ediyorsun der !
Kuş’da  kendini savunarak derki ….
-           Efendim ben onu derviş kıyafetiyle gördüğüm için kaçmadım , avcı kıyafetiyle olsaydı hemen kaçardım , derviş olmuş birinden bana zarar gelmez, bunlar Allah’tan korkarlar diye düşündüm ve onun için kaçmadım demiş.
Hz. Süleyman’da bu savunmayı doğru bularak , kısasın yerine getirilmesini ister.
-           Kuş haklı, hemen dervişin kolunu kırın , diye emreder !
Kuş , Hz. Süleymana seslenerek ….

-           Efendim, sakın öyle bir şey yaptırmayın der !
Neden” diye sorar Hz. Süleyman !

Kuş sebebini şöyle açıklar ….

-       Efendim, dervişin kolunu kırarsanız, kolu iyileşince yine aynı şeyi yapar !

Siz en iyisi mi, bunun üzerindeki derviş hırkasını çıkartın ki , benim gibi masum kuşlar bundan sonra derviş kıyafeti giymiş art niyetlilere aldanmasın !

Bu hikayeyi okuyunca nedendir bilmem aldım sazımı elime ve şu türkünün dizeleri dökülüverdi dilimden ….

 

Meclise darbe yapılmış , Millete mezar kazılmış

İki damla yaş süzülmüş , gözlerimin pınarından

 

Devlet bunlara kalmasın , Milletimiz aldanmasın / Aldanmasınlar

Biz yandık daha yanmasın , Milli Birlik bozulmasın / Bozamasınlar ….

 

Evet saygıdeğer dostlarım , Devletine ve Milletine ihanet edenleride , ihanete yeltenenleride , ihaneti düşünenleride devletimiz tüm yasal gücüyle cezalandırsın , ilk önce eğriyi doğruyu görelim diye üzerlerindeki derviş postu çıkarılsın , sonra kolları kanatları hatta boyunlarıda kırılsın ama hukuk ve yasalar çerçevesinde suçsuzluğu ispat olunmuşlara yapılsın. öyle ibretlik cezalar versinki , pusuya yatmış bu millet üzerinde senaryo yapanlara , ulus kimliğinden , bayrağından , dilinden , birlik ve beraberliğinden , cumhuriyet kazanımları ve Atatürkten uzaklaştıracağını düşünenlere ders olsun.

Ama , arada masumlarda kaynamasın , kurunun yanında yaş “ bari bu sefer yanmasın”

Aklı selim herkes hatırlar cemaatin hukukçularının , cemaatin polislerinin , cemaatin askerlerinin düzmece suçlar , düzmece deliller ile masum vatanseverlere kurdukları komploları , bakın sonları ne oldu , ah alanın yanına kalmadı , Allah ‘ a havale edilenler , başlarına gelecek belalardan kurtulamadı , unutmayalım atılan iftiraları onuruna yediremeyerek intihar eden şerefli Türk Subaylarını , perişan olan çocuklarını eşlerini ve ailelerini.

Ama , kuşun kuş aklıyla verdiği öğüt de ihmal edilmesin , birdaha kimsenin derviş postu giyerek bize sokulmasına izin verilmesin , verilmesinki kimse birdaha bu kadar vahim derecede kanmasın.

Bizler yani ‘’Türk Milliyetçileri’ bunlar derviş postu giymiş art niyetliler dediğimizde , bunlar devletimiz içinde bize karşı örgütleniyor dediğimizde , bunların niyeti iyi değil dediğimizde….

Yahu kardeşim ne istiyorsunuz dini bütün bir hocadan , siz dindar düşmanımısınız , siz onun tırnağı bile olamazsınız ile başlayan ve daha neler neler demiştiniz , geçmişi kurcalamayacağım ve anlamsız detaylar yazmayacağım , en azından siz demiştiniz ama biz size inanmamıştık hakkınızı helal edin derseniz inanın ömrümüzün bundan sonraki kısmını daha birlik ve bütünlük içerisinde geçiririz.

Derviş postu giyenlere karşı , kuvvetler ayrılığı , devlete sadakat , ehliyet ve liyakat prensipleri tekrar tesis edilirse , insanların yüzüne gözüne ve sözüne değilde , ameline ve samimiyetine bakılırsa , aynı acıları yaşayacağımızı düşünmüyorum . Hele hele birbirimizi dinlemeyi ve birbirimize tahammül etmeyi başarırsak , iktidar olan olamayana adaletli ve merhametli davranırsa tadından yenmez derlerya öyle bir hayat yaşarız diye düşünüyorum.

Bu hainlerin hile ile soru çalarak yerleştiği kamu görevlerine atanacaklar olacak , belediyelerde ve kamuda bir çok alanda hile ile kayırarak ve kayrılarak ticaret yapanların ticari faliyetleri nihayet durduruldu , mümkünmü bilmiyorum ama bundan sonra hakkaniyetli davranılmasını dilerim.

İnsanız sonuçta olurmu olmazmı bilemem ama bana düşen dilemek , bende dilerim , inşallah deriz bakarsın olur , hem neden olmasın , hayır dile hayır olsun demişler.

Tüm bu duygu ve düşüncelerle sözlerime son verirken olağan üstü hal nedir az çok bilen , doğu kökenli bir kardeşiniz olarak , endişe edecek bir kabahati olmayan hiç kimsenin olağan üstü hal ne zaman başlamış ne zaman bitmiş farkında bile olmayacağını düşünüyorum , bu devletimizin kendi içinde yapılanan hainlere karşı temizlik sürecidir , bir Türk Milliyetçisi olarak devletimden ricam bu bahar temizliğinde üniversitelerimizde yapılanan bölücü artığı imzacılarıda ihmal etmemeleridir , ve inşallah temizlik dip köşe ve detaylı bir şekilde yapılır.

Selam ve dua ile….

 

 

Bu Haber 1210 Görüntülenmiştir
Ekleyen Yazarın Mail Adresi : kocaeli@kopiservis.com.tr
YORUMLAR
İsim Soyisim
E-Posta
Yorumunuz
DİĞER HABERLER :
Vallahi talibim
Gavur İzmir…
Dinimizde bunlar yok
Suskunluğun Yükü…
En uzak mesafe…