YAZAR HABERYa CHP’deki FETÖ'cüler...
Ya CHP’deki FETÖ'cüler...
04.08.2016 16:20:34 Tarihinde Eklenmiştir. 

 

  FETÖ’ye karşı başlatılan operasyonlar kapsamında devlet kadrolarında temizlik ve yeniden yapılanma süreci hızla devam ediyor.

  Sadece devlet kadrolarında da değil, Sivil Toplum Kuruluşlarına varıncaya kadar FETÖ üyelerine darbe vuruluyor, FETÖ’yle bağlantılı olan STK’lar kapatılıyor.

  Peki ya CHP içindeki FETÖ'cüler!!!

  İnternette bir şey araştırırken karşıma çıktı.

  17 Mart 2014 tarihli bir haber ilgimi çekti.

  CHP’li kurmayların çeşitli gazetelerde cemaatle ilgili açıklamaları derlenmiş.

  Bakalım kim ne demiş bir göz atalım.

 

  CHP İzmir İl Başkanı Ali Engin: Ne varsa Hizmet Hareketi'ne atmaya çalışıyorlar, bu doğru değil. Hizmet Hareketi'ni de kutluyorum. Hükümetin baskısına rağmen 30 milyar dolar ihracat yapan kuruluşları var, hükümetten korkmuyorlar, cesurca davranıyorlar, TUSKON'a sahip çıkıyorlar. Bu iyi bir şey. Buna direnmenin bir yolu var, o da arkasında pislik olmayacak, yoksa direnemezsin. Demek ki öyle bir pislik yok ve bu insanlar temiz. Bu cesur insanları hakikaten kutluyorum. Aklı olan, vicdanı olan bu hizmetleri takdir eder.

 

  CHP Bağcılar Belediye Başkan Adayı Muhammet Çakmak: Fethullah Hoca Türkiye'de bir fenomendir, kimsenin görmezden gelemeyeceği bilge bir adam. Fakir halkın çocuklarının okuması için sonsuz gayret gösteren biri. İyi şeyler yapıyor. Fethullah Hoca, Türk toplumunun temel değer sistemine ve milletin, devletin daha da güçlenmesine katkı yapan bir kişidir. Saygıyla izliyoruz.

 

  CHP İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Aziz Kocaoğlu: Türk okulları, Türkçe Olimpiyatları bir tanıtım aracı aynı zamanda. Bu kentin, bu ülkenin tanıtımı için okullar da dünyanın 100’ü aşkın ülkesinde eğitim faaliyetinde bulunuyor. Buna öncülük yapanlara ülke adına teşekkür etmekten başka bir şey söz konusu olamaz.

 

  CHP İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkan Adayı Mustafa Sarıgül: Obama'yı arıyorsun ve Türkiye Cumhuriyeti nüfus kağıdı olan bir muhteremi şikayet ediyorsun, yazıklar olsun sana.

 

  CHP Milletvekili Faik Tunay: Türk Okulları'nı, Türkçe Olimpiyatları'nı ve Fethullah Gülen Hocaefendi'nin hizmetlerini takdir ediyorum. Yurtdışı programlarında okulları yerinde görüp inceledim. Başarılarına şahit olup takdir etmemek, haklarını teslim etmemek vicdansızlık olur. Bu okullar bulundukları ülkelerdeki gelecek nesilleri yetiştiriyor. Cemaatlerin ülkeye faydalı olduğunu düşünüyorum.

 

  CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin: Zaman Gazetesi'ni tek kelimede anlatmak gerekirse bence o kelime; vicdandır.

 

  Şimdi bu yukarıdaki isimler cemaatçi, FETÖ'cüdür diyemem.

  Gerekli merciler inceler, araştırır, araştırmaları yapar ve sonuca ulaşır.

  Ama bu söylemleri doğruysa ortada çok ciddi bir sorun var demektir.

  İlimizde bile kapanan bazı derneklerin yöneticileri direkt ya da endirekt CHP’li çıktı.

  Daha bilmediğimiz kimbilir kimler var…

  Genel Başkan Kılıçdaroğlu’nun etrafını cemaatçilerin sardığı söyleniyor.

  Hatta Facebook’ta “CHP’deki cemaatçiler temizlensin” adı altında bir topluluk bile var.

  Bu sayfada milletvekillerinden partinin en üst kademesi olan PM’de bile cemaat bağlantısı olduğu öne sürülen siyasetçilerle ilgili çıkan haberler ve çeşitli yazılar paylaşılıyor.

  CHP üzerine yazılar yazan, bu partiyi mercek altına alan bir gazeteci olarak son 3 yıldır   

  CHP’deki değişme ve yenileşmeyi, Kılıçdaroğlu’nu sürekli eleştirdim.

  Her önüne gelenin sırf oy alma adına aday yapılmaması gerektiğini söyledim.

  Bünyenize uymaz bu adamlar dedim.

  Partinin çaycısını aday çıkarın daha çok oy alırsınız dedim.

  CHP’deki yapılanmayı ve sistemi eleştirdim.

  Son yıllarda üst üste yapılan seçimlerde cemaatle yakınlaştıklarını gördüğümü açıkça yazdım.

  Ama tatlı olan bir şeyler vardı demek ki.

  Şan, şöhret, makam, mevki, para gibi…güç gibi…

  Ama tatlı olan her şey zararlıdır…

  CHP’ye önerim ise iç temizliği eğer yapar ve pisliklerden kurtulmayı başarabilirse bundan sonraki kadrolarına talip olacak kişileri iyice araştırmaları.

  Sırf oy uğruna tabanı salak yerine koymamaları…

  Aynen öyle…

  Huzurlu haftalar dileğiyle…

 

 

 

 
Bu Haber 7924 Görüntülenmiştir
Ekleyen Yazarın Mail Adresi : haberci.ugur@gmail.com
YORUMLAR
İsim Soyisim
E-Posta
Yorumunuz
Ersin Öztaş2016-08-06 13:56:50
Kim kime gūvencemizi sasırmamak elde degil.terör yanlısı olanları ayıklamadan ilerleme olmaz .chp kendi icini önce temizlemeli. Hdp yle siyaseti kesmeli Atatürk'ü n ilkelerini cumhuriyeti temsil edenlerle ilerlemeli.bu partide her yapılan yanlısları partililer ödūyo? Vatana ihanet eden ve ūlkemizin cıkarlarını koruyamiyanlar ayiklanmalılar..cok iyi siyaset yapmalı politika yapmalı.kendi icini temizlemeli.halka ben Atatürk'ü n bıraktıgı bir partiyim algısını olusturmalidir. Saygilarımla ugur ablam .Vatana ihanet edenler ayıklamadan.devletimiz vatanımız gūvende olamaz hep beraber demokrasi ve ūlkemiz icin hepsini acıga cıkarmalılar
(0)
(0)
izmit2016-08-06 19:50:06
Doğru söylüyorsunuz varda chp de de bu pislikler temizlenmeli. Ama siz daha çok vatan partinizin ivme kaybetmesinden ve chp'nin kazanımlarından rahatsızsınız gibi duruyor. Sizi takip eden biri olarak.
(0)
(0)
DİĞER HABERLER :
Karne ve zeka
Döneriniz bol olsun…
Nevzat Doğan üstüne düşeni yapmaya hazır
Kral Çıplak
AMATEM için bütçe hazır