GÜNDEMİlk hacı adayları yola çıktı
İlk hacı adayları yola çıktı
05.08.2016 14:05:34 Tarihinde Eklenmiştir. 

 

İlimizden ilk hac kafilesi yola çıktı. Perşembe Pazarı alanına aileleriyle gelen 168 hacı adayı, gözyaşları içerisinde kutsal topraklara doğru yola çıktı

 

Artun Umur ELMASER - Kutsal topraklara doğru ilimizden ilk kafile dün yola çıktı. Diyanet İşleri Başkanlığı’nın organizasyonuyla kutsal topraklara gitmeye hak kazanan hacı adaylarından  168 kişilik ilk kafile Perşembe Pazarı Alanı’nda yapılan törenle uğurlandı. Hennes- Tur organizasyonuyla kutsal topraklara gitmeye hak kazanan hacı adayları  için Perşembe Pazarı Alanı’nda tören düzenlendi.  İlk defa kutsal topraklara gidecek olan hacı adayları erken saatlerden itibaren Perşembe Pazarı Alanı’nı doldurdu.

 

40 GÜN KALACAKLAR

168 kişiden oluşan ilk hacı kafilesi, İzmit’ten otobüslerle İstanbul Sabiha Gökçen Hava Limanı’na, oradan da ilk olarak Peygamber efendimiz Hazreti Muhammet’in doğduğu Medine şehrine gidecek. Burada 8 gün kalacak olan hacı adayları daha sonra Mekke’ye gidecek. 32 gün de burada kalacak olan hacı adayları toplamda 45 gün kutsal topraklarda kalması bekleniyor.

 

 

 

 

Bu Haber 707 Görüntülenmiştir
YORUMLAR
İsim Soyisim
E-Posta
Yorumunuz
DİĞER HABERLER :
Bakan Işık’tan eğitim müjdesi
Hakan Sin'e şok üstüne şok
Kocaeli-Lübnan gönül köprüsü kuruluyor
Şuyulandırma tapuları dağıtılıyor
Darbe girişimine tepkiler çığ gibi büyüyor