Advert Advert Advert Advert
Advert Advert Advert Advert Advert
TARİH 15.12.2018 SAAT 18:10:36
Advert

Çöp için piknik yapacaklar

Büyükşehir Belediyesi tarafından ikinci çöp yakma tesisinin kurulacağı alanda çevre köy halkı ve vatandaşlar piknik yapacak. Pikniği organize eden köylüler, herkesi davet etti
Çöp için piknik yapacaklar

Arif BULUT- Kocaeli Akademik Odalar Birliği, geçtiğimiz hafta ikinci çöp yakma tesisinin kurulacağı alana giderek basın açıklaması yaptı. Kepekli Köyü sakinlerinden Cihan Yıldız da arazide çevre köy halkının ve vatandaşların katılımı ile piknik yapacaklarını ifade etti. Piknik yarın yapılacak. ÇED toplantısını burada bir kez daha yapmaya davet eden Yıldız, "15 Nisan’da yerel halkın isteği ile bu arazide büyük bir piknik organizasyon yapacağız. Gelin ÇED toplantısını halk ile bir piknik havasında burada yapalım. Bu konuda davetiyelerimizi bastıracağız. İnsanlar bu davet icabet ederken gelecek nesillere bırakacakları bir sağlık borcu olarak görsünler istiyoruz” dedi.
 

SAĞLIK BORCU VAR 

Tüm vatandaşları organizasyona davet eden Cihan Yıldız,  “Bu bölgede Sepetçiler, Doğancılar, Kepekli, İshakçılar köyleri var. Bu çöp fabrikasının zararını çekecek olan buralarda yaşayacak olan köylülerdir. Ben de Kepekli Köyü’nde yaşıyorum. Bu mesele ne bir siyasi partinin oy deposu, ne de bir belediyenin çöp deposudur. Bu orman bizimdir. Burada yaşan insanların can damarı bu ormanlardır.  15 Nisan’da yerel halkın isteği ile bu arazide büyük bir piknik organizasyon yapacağız. Gelin ÇED toplantısını halk ile bir piknik havasında burada yapalım. Bu konuda davetiyelerimizi bastıracağız. İnsanlar bu davet icabet ederken gelecek nesillere bırakacakları bir sağlık borcu olarak görsünler istiyoruz” dedi. 

KÖYLÜ KONUŞACAK

Sözlerine devam eden Yıldız, “Bu bir altın borcu değil sağlık borcudur. Pikniğimizi yapacağız. Allahın izni ile yoğun bir katılım olmasını bekliyoruz. Bütün yerel halk ve STK’ları bekliyoruz. Aynı zamanda siyasi partilerde bu pikniğimize gelebilirler ancak siyasiler mikrofonu almayacak, buradaki köylülerimiz konuşacak. Her şey doğaçlama olacak. Bazen hayatı doğaçlama yaşamak gerekiyor. ÇED toplantısını yapan akademisyenler bu işi yapamayınca memleketlerine gidecekler ama bu işin sıkıntısını biz çekeceğiz. Kendini İzmitli olarak gören herkesi buraya bekliyoruz. Herkes malzemesini getirsin, biz pişireceğiz” dedi. 

Bu haber eklendi
ETİKETLER: Kocaeli Akademik Odalar Birliğiçöppiknik
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Kent haberleri
Advert
Advert
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
5.3887 TL 5.3672 TL
Euro
EURO
6.0956 TL 6.0713 TL
Anket
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı
ANIT MEDYA