Advert Advert Advert Advert
Advert Advert Advert
Advert
TARİH 27.03.2019 SAAT 02:21:40
Advert
 
Advert Advert Advert

HK PERFORMANS Hamzadağ'da açılıyor

12 Yıllık tecrübesiyle Kartepe Derbent’te 32 ülkeden gelen üyelere hizmet veren HK Performans Sağlıklı Yaşam Merkezi mayıs ayında Yuvacık’ta hizmet vermeye başlayacak
HK PERFORMANS Hamzadağ'da açılıyor

Havva ERDOĞAN -  Yuvacık- Hamzadağ’da 300 dönümlük Sağlık Yaşam Köyü’nde çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. Merkez içinde Fitness Merkezi, Plates Stüdyosu, Crossfit Stüdyosu, spor tesisleri, Paintball Alanı, Macera Parkı, Zipline, kamp alanları, piknik alanları, Detoks Uygulama Merkezi, VIP-konaklama alanları, Seyir Terası, Misafirhane, Amfi Tiyatro, Restoran ve Konferans Merkezi yer alıyor. 17 kişilik uzman ekibiyle ve kilo vermede farklı yöntemleriyle HK kişiye özel- butik hizmetlerini artık Hamzadağ’daki modern ve tam donanımlı sağlıklı yaşam merkezinde verecek.

 

 

 

 

Aslında kilo sorununuz yok

her şey sizin kafanızda biter

 

Kargulu, "Ruhunuzdaki ağırlığı ne kadar hızlı verirseniz, bedeniniz o kadar hızlı değişir. Kimsenin kilo problemi yok. Aslında sorun çok daha büyük ve derin” diyor.

 

Obezite dünyada yılda 4 milyon ölümün sorumlusu. Türkiye ise dünya sıralamasında 4. ülke olarak yer alıyor. Zayıflamak adına bir çok yol deneniyor. Diyet, spor ameliyat gibi yönetmelere başvuruluyor.  Ama risk büyük; sağlıksız bir diyetten sonra kilolarafazlasıyla geri alınıyor. Zayıflamak uğruna başvurulan bir çok tehlikeli yöntem sebebiyle ölenlerin sayısı pek azımsanır durumda değil.

 

12 YILLIK TECRÜBE

HK Doğa Sporları ve Sağlıklı Yaşam Merkezi'nin kurucusu Halil Kargulu kilo vermenin lanse edildiği kadar da ızdırap verici bir sürece olmadığını söylüyor. Kargulu 12 yıldır Türkiye ve Dünya'da 32 ülkeden gelen insanlara obeziteden bir ömür kurtulmanın yollarını öğretiyor.

 

 

BAŞARININ SIRRI

HK Performansın başarısının sırrını anlatan Halil Kargulu, “Burada 15-20 kilo, yada 6 ay da 70-80 kilo vermek hiç zor değil. Ama insanların mutlulukla ve minnettar olarak, sağlık değerleri bozulmadan ve daha da iyiye giderek buradan çıkması psikolojiden geçiyor. Üyelerimize salı, perşembe ve cumartesi sosyolog ve psikolog desteğimiz var. Burada herkes yürüyüş terapistidir. Sadece fitness yaptırmıyoruz. Herkes kendisini tüketime iten sebeplerin ne olduğunu öğrenmek için burada. Bunu bulduğunuz noktada tartı çok kolay değişiyor” diyor.

 

KALICI OLMASI İÇİN

En temel mesele kilo vermede kalıcılık. Kargulu "Kalıcılık senin gelişimine, değişimine, değişme heyecanına, alın terinle doğru orantılıdır. Kalıcılık insanın özündeki değerlere sahip çıkmasıyla ilgilidir. Ama bunu bir başkasından bekliyorsan yanlış yapıyorsun. Bakıyorsunuz insanlara; kendi yok ortada. Kendi düşüncesi yok. Kendi bilinci yok. Bir başkasının dayattığı dünyayı yaşıyorsun. Fakat sen düşündüğünü sanıyorsun. İnsan düşündükçe kendine zarar verebilen varlık. Onun için sağlıklı ve dengeli düşünmek bu işin temeli. Ondan sonra sağlıklı ve dengeli beslenmenin içinde olduğu bir bütünü yaşayacağız” diyor.

 

YÜREKTEN TUTKU

Kargulu,”Yüksek kiloları diyetten sonra tekrar almak yanlış şartlanmadan sebeptir. Çember diye bir eğitim sistemimiz var. Yüzde 2,5 besin, yüzde 7 civarında da spor, fiziksel aktivitedir. Geri kalanı zihinsel gelişimle alakalı konulardır. Tartı psikolojisi, göstergelerin analizi, kararlılık, yürekten tutku, hedef bilinci gibi bir takım konularda insan farkında olursa, o zaman yüzde 90'lık miktarı da bulabilir. Bunları tamamlamadan besin ve spor diyeti bir işe yaramıyor” diyor.

 

 

Fikren hazır olan gelsin

Halil Kargulu: "Bedensel ve ruhsal ağırlığını hisseden, anlatılmaz yaşanır kilo psikolojisini yaşayan herkesin gelebileceği bir adres. Yüzündeki maskeyle gündüz gülücük saçan, gece gözyaşı döken herkes. Ruhunuzda ki değişen kilolar, tartınızda ki hızı belirler. Fikren hazırsanız sizi bekliyoruz” diyor.

 

 

Bir günlük program

 

Halil Kargulu kamptaki bir günlerini şöyle anlatıyor: "Sabah 7'de güneşi selamlayarak kalkıp, kültür-fizik, esneme, nefes egzersizleri ile güne başlıyoruz. Daha sonra bir-buçuk saat potansiyele göre fiziksel aktivite, doğa yürüyüşü, medical fitness çalışmaları, bitiminde soğuma çalışmaları, kasları dinlendirme antremanları. Daha sonra çok güzel soğuk su terapisi yapıyoruz. Derede oynayarak ruhumuzu dinlendiriyoruz. 11'de  kahvaltıdayız. 11:00-14:00 arası dinlenme.Gün içinde her türlü doğa sporlarını yapıyoruz.”

 

HK’nın kahvaltı masası

 

Bu fotoğraf bir HK Kampı kahvaltı sofrasına ait. Biz kahvaltının son derece detaylı olduğu bir öğüne denk geldik. Haftanın bir kaç günü böyle olurmuş. Menemen, zeytin, peynir, domates, salatalık, haşlanmış yumurta ve bir dilim ekmek. Ama bitmedi. Bolca yeşillik, elma ve kuru kayısı. Daha ne olmalı ki diye düşünürken Halil Bey izah ediyor: "Yememe keyfi de bir keyif, yeme de bir keyif. İkisini bir arada götürebildiğimiz için başarılıyız. Herkes aynı tabağı yer ama herkesin alacağı kalori farklı.Herkes aynı tabakta kendi fiziksel ihtiyacına göre dur der. Aynı tabak aynı kalori değildir.”

 

 

Kilonun nedenini

keşfedince…


HK Genel Müdürü Sevilay Saçkan'da zamanında kilo mağduru olmuş. Saçkan, 18 yaşında zayıflayabilmek için gittiği bir uzmanın kendisine verdiği diyetle bütün saçlarını, dişlerini ve bağırsak enzimlerimi kaybetmiş. Bir buçuk ayda 36 kilo vermiş ama kendisini hiç de kilo vermiş gibi hissedememiş. Hem sağlığıyla verdiği mücadele artmış, hem de vücudun da ki onu rahatsız eden şekilsiz görünüm 20 yıllık bir arayışa itmiş. 2015 yılında Halil Kargulu'yla kesişen yolları gerçek dönüşümün başlangıcı olmuş:

 "Günlerce uğraşıyorum ama tartım bir türlü değişmiyordu. Bir iki adım atıyorum yoruluyorum. Ne kadar uğraşsam tartım değişmiyor. Bir gün Halil Bey'le yürüyoruz. Yürürken yürüme terapisi yapıyoruz. Bana ne zaman kilo almaya başladığımı sordu. "Bir yerlerde bir şeyleri affetmemiz lazım bizim" dedi. O konuşmada benim 7-8 yaşlarında ailemin ilgisini çekmeye başlamak için yemeye başladığımı keşfettik.  İlk aynayı ben orada yaşadım. İşte o hafta ben 2 buçuk kilo verdim. 20 yıl tartının asla oynamadığı süreçte Halil Kargulu ve ekibiyle Bir buçuk ayda 16 kilo verdim. Halil Kargulu sizi bedensel anlamda küçültüyor, ama ruhunuzu özgürleştiriyor. Bunu kimse veremez.”

 

 

İki ayda 28 kilo verdi

Üyelerden Burak Bey  "İsviçre'den gelmiş ve 2 ayda 28 kilo vermiş: Bu ortalamaların çok üstünde. Ama asıl önemli olan sağlığımdan ödün vermeden. Artık kendimi çok daha dinç ve sağlıklı hissediyorum” diyor.

 

Kocaeli’nin iyileştirici gücü

Sezai Bey çok büyük bir ihalenin hazırlığını kilolarının ağırlığından dolayı ertelerken, ihaleye kaybettiğinde “artık zayıflamam lazım” demiş. Hatay'dan gelen Sezai Bey, 6 diyetisyene rağmen kilo veremeyince ve kalp ameliyatı olmak zorunda kalınca HK Performansla tanışmış. Bir ayda 11 kiloyu sıkılaşarak mutlu ve pozitif düşüncelerle verdim diyor. ve ekliyor. "Burada Kocaeli'nin iyileştirici gücünü de yaşıyoruz.”

 

Zihminle beynimi

yönetiyorum

HK Performans üyesi Yahya Bey ise yaşadıklarını şöyle anlatıyor: "Ben buraya geldiğimde 152 kiloydum. 2 ayda 37 kilo verdim. 43 kilo da yağ erimesi var. Diyetisyene gittiğiniz anda şöyle bir algı var. Az yemek yiyeceğim. Çok kilo vereceğim. HK Performansta bu algı değişiyor. Verdiğimiz kilolardan daha çok önemli olan, burada bizim düşünce biçimimizin  değişmesi. Burada sağlıklı olan bu. Zihninle beynini yönetme sanatını öğreniyoruz.”

 

 

Mutlulukla tanıştım

Katılımcılardan Betül 20 kilo vermiş: “İzmir'den geliyorum. Kilonun fark ettirdiği tek şey sağlık değil. Aynı zamanda mutlulukla tanışıyorsunuz. 3,5-4 ay oldu, buraya geleliTartıda 20 kilo verdim. Ama sıkılaşarak verdiğim için görünümde daha fit görünüyorum. Biz tıbbi antrenman yapıyoruz. Sporu profesyoneller yapar.”

 

 

DETAYLI BİLGİ İÇİN

Aslında HK performans ile ilgili sizlere anlatacak daha çok şey var ama sayfalar bu kadar. Daha fazlasını öğrenmek ve yaşamak için HK Sağlıklı Yaşam Merkezi'ne başvurun. 17 kişilik profesyonel- uzman ekibiyle HK performasnı kapıları herkese açık. Detaylı bilgi için 0532 476 30 22 numaralı telefonu arayarak bilgi alabilirsiniz.

 

Bu haber eklendi
ETİKETLER:
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Güncel haberleri
Advert
Anket
İzmit Belediye Başkanlığı seçimlerinde hangi adaya oy vereceksiniz?
Azize Sibel Gönül
Fatma Kaplan Hürriyet
Ahmet Özen
Hülya Yıldırım
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
5.5126 TL 5.4906 TL
Euro
EURO
6.2367 TL 6.2118 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA