Advert Advert Advert Advert
Advert Advert Advert
Advert
TARİH 27.03.2019 SAAT 02:24:03
Advert
 
Advert Advert Advert

Eğitim-Bir-Sen ailesi geleneksel gecede buluştu

Eğitim-Bir-Sen ailesi geleneksel gecede buluştu

Eğitim-Bir- Sen Kocaeli 2 Nolu Şubesi ailesi 3’üncü geleneksel birlik ve beraberlik yemeğinde bir araya geldi. Programda konuşan Şube Başkanı Doç. Dr. Abdulvahap Akıncı “Biz sendikacılıkta kuruştan daha önemli şeylerin olduğunu ortaya koyduk” dedi

 

Arif BULUT  - Eğitim-Bir- Sen Kocaeli 2 Nolu Şubesi ailesi 3’üncü geleneksel birlik ve beraberlik yemeğinde Antikkapı Restoranda buluştu. Eğitim-Bir- Sen Kocaeli 2 Nolu Şube Başkanı Doç. Dr. Abdulvahap Akıncı ev sahipliğinde gerçekleştirilen programa Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, BBP İl Başkanı Serhat Duyar, Memur-Sen İl Temsilcisi Şahin Yaşlık, Kocaeli KYK İl Müdürü Nedim Arslan, KOÜ Genel Sekreteri Fatih Akbulut, Memur-Sen’e bağlı sendika başkanları ve üyeler katılım gösterdi. 

 

BİR BAŞARI HİKAYESİNİ ORTAYA KOYDUK

Programın açılış konuşmasını yapan Eğitim-Bir- Sen Kocaeli 2 Nolu Şube Başkanı Doç. Dr. Abdulvahap Akıncı “ 3 yıldır geleneksel hale getirdiğimiz bu güzel birlik ve beraberlik yemeğinde sizler ile bir araya gelmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Biz göreve geldiğimizde bazı şüpheler olmuş olabilir ama çok şükür elimizden geldiği kadarı ile düzgün sendikacılığı hayata geçirdik. Hep birlikte Kocaeli’nde bir başarı hikayesini ortaya koyduk. Biz sendikacılıkta kuruştan daha önemli şeylerin olduğunu ortaya koyduk. Bizler insan olarak inançları ile duygularımız ile yaşıyoruz. Bu nedenle değer sendikacılığına yapmak zorundayız” dedi

 

ÖNEMLİ OLAN İNSANDIR, UNVAN DEĞİL

“Hayat devam ettiği sürece mücadele etmek zorundayız diyen Akıncı “ Kocaeli STK’ların en rahat faaliyet yürütebildiği bir şehir. Başta Büyükşehir Belediye Başkanımız İbrahim Karaosmanoğlu olmak üzere tüm yerel yöneticilerimiz bizlere ellerinden geldiği kadar yardımcı oluyorlar. Önemli olan insandır, unvan değildir. İdari personelimizin ve akademik personelimizin ciddi sorunları var. Beyaz Türk anlayışını kimse üniversitelere dayatmaya kalkmasın. Ben inanıyorum ki hep birlikte bu zorlukları aşacağız” dedi.

 

 

1 MAYISA DAVET ETTİ

Akıncı’nın ardından konuşan Memur-Sen İl Temsilcisi Şahin Yaşlık “ Memur-Sen Kocaeli’nde 11 iş kolu ile yetkili olup 23 bin üyesi bulunmaktadır. Biz Memur-Sen olarak her yıl 1 Mayısı farklı bir ilimizde kutluyoruz. Bu yılda 1 Mayısı Kocaeli’nde Milli İrade Meydanın da kutlayacağız. Hepinizi bayramımıza bekliyoruz. Bizim bayram anlayışımızda otobüs durağı yakılmaz, kaldırım taşları sökülmez” ifadelerini kullandı.

 

VERİMLİ ÇALIŞMALARDAN MUTLULUK DUYUYORUM

Yaşlık’ın ardından konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu “ Biz her zaman üniversitemizin yanındayız. Ancak bizler aynı zamanda üniversitemizin her zaman önümüzde olarak bizi aydınlatmasını istiyoruz. Memur-Sen ve Eğitim-Bir-Sen’in verimli çalışmalarını görmekten mutluluk duyuyorum. Ancak buda yeterli değil. Sendikacılık anlayışımızı daha güçlü hale getirerek kentimize ve ülkemizin sorunlarına karşı birlikte mücadele edeceğiz. Görevimizi ne kadar hakkı ile yerine getirirsek o kadar iyi bir yaşamı hak edebiliriz” dedi

 

 

DAHA İLERİ GİTMEK ZORUNDAYIZ

Sözlerini sürdüren Karaosmanoğlu “ Türkiye dünyanın umudu haline geldi. Birçok alanda çok şükür iyi bir duruma geldik. Ama daha ileriye gitmek zorundayız. Gençliğimizin umutlu ve üreten bir hale gelmesi için hepimiz çalışmak zorundayız. Ben bu nedenle sendikalarımızın hedefe kilitlenme anlamında güzel çalışmalar yaptığını ve yapmaya devam edeceğine inanıyorum” ifadelerini kullandı.

Bu haber eklendi
ETİKETLER:
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Güncel haberleri
Advert
Anket
İzmit Belediye Başkanlığı seçimlerinde hangi adaya oy vereceksiniz?
Azize Sibel Gönül
Fatma Kaplan Hürriyet
Ahmet Özen
Hülya Yıldırım
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
5.5126 TL 5.4906 TL
Euro
EURO
6.2367 TL 6.2118 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA