RÖPORTAJBarcılara karşı tavrımız nettir
Barcılara karşı tavrımız nettir
08.09.2016 15:23:28 Tarihinde Eklenmiştir. 

 

Barların şehrin dışına taşınmasını her zaman savunan İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan, bu konunun her mecliste polemik konusu yapılmasına tepki gösterdi

 

İZMİT Belediye Başkanı Nevzat Doğan, Kurban Bayramı öncesinde gazetemize bayram ziyaretinde bulundu. Doğan'ın gündeminde, belediyenin yaptığı projeler ve son meclis toplantısında yaşanan bar tartışması vardı. AK Parti'nin, kurulduğu günden bu yana Türkiye'ye örnek olduğunu vurgulayan Nevzat Doğan, "AK Parti, Türkiye'de hem siyasette hem de yerel yönetimlerde örnek çalışmalar yaptı, örnek oldu. Ülkemizi, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde hayal edilenin ötesine götürdü.

 

BÜYÜK PROJELER

Yerelde de belediyeler olarak bizler bütün gayretimizle Ankara'daki yoğun tempoya uyum sağlamaya çalıştık. Ben 1.5 dönemlik başkanlığım süresince o tempoda çalıştım. Milletin parasını en iyi şekilde harcadık. 2009 yılında 69 milyon lira olan bütçe, bugün 200 milyon liranın üzerine çıkarıldı. Şirketleri kar eden, vergi borcu olmayan şirketler haline geldi. Belediyenin vergi ve SGK borçlarını da yapılandırıp kapatacağız. İşçisine esnafına karşı başı hep dik olan ve büyük projeleri peş peşe yapan bir belediye olduk.

 

PARALEL ENGELİ

Bugün açılışını yapacağımız Modern Hayvan Pazarı, Kocaeli'nin ilk kapalı hayvan pazarıdır. Bunun yanı sıra yaptığımız 8 kapalı kapalı pazar, ikinci etabıyla çok farklı bir noktaya gelen ve zamanında adı bile bilinmeyen Gölkaypark, Cephanelik Spor Tesisleri, Kadın Sosyal Yaşam Merkezi, Cephanelik Mesire Alanı, bisiklet projeleri. Tarih Koridoru Projesi'nde önemli bir noktaya geldik. Kültür Tepesi'nin birinci etabı bitti. Bürokrasi içindeki paralelcilere takıldığımız için ikinci etabın izinlerini 2.5 yılda ancak alabildik. Sözleşmemizi yaptık. İhaleye çıkıyoruz.

 

BÜYÜKŞEHİR DESTEĞİ

Kapanca Sokak'ın sonuna geldik. İkinci butik otel yapımına başlayacağız. Sırrıpaşa Sokak iyileştirmesi bitiyor. Akçakoca Mahallesi'nde Osmanlı mahallesi kuruluyor. Bunun yanında çorba çeşmeleri, emzirme kabinleri, Muhtar Hizmet Masası, Muhtarlar Günü kutlamalarımız, Çocuk Hakları Okulu ve Masası, Türkiye'ye örnek oldu. Biz İzmit halkına hep en iyi hizmeti sunacağız. Bunu yaparken Büyükşehir Belediyemiz ve AK Parti teşkilatımızla, milletvekillerimizle ve Hükümetimizle el ele yaptık" dedi.

 

İBRAHİM ABİ'YE TEŞEKKÜR

Bu projeleri yapan İzmit Belediyesi'nin önünü kesmek için muhalefetin sürekli çalışma içinde olduğunu belirten Nevzat Doğan, "Bugün İzmit üzerinde siyasi mücadele veren rakiplerimiz, İzmit Belediyesi ile Büyükşehir Belediyesi'ni, ilişkilerde sorunlu hale getirme çabasında. Bu her dönemde sık sık yapılan bir oyundur. Bizler, özellikle burada bir ekibiz. İbrahim Abi bu kentin abisidir. Partimizin her zaman derleyicisi, toparlayıcısı ve birleştiricisidir. Ve çok da güzel ortak çalışmalara imza attık" ifadesini kullandı.

 

BEN ÖNERMİŞTİM

Son meclis toplantısında yaşanan Barlar Sokağı tartışmasına da değinen Nevzat Doğan bu konudaki tavırlarının net olduğunu söyledi. Doğan, "Muhalefet bu kez de Barlar Sokağı ile ilgili projeyi polemik haline getiriyor Gerek bu konunun muhataplarına gerekse CHP'li bir meclis üyesine defalarca anlatmama rağmen yine her mecliste polemik haline getiriyorlar. Sanki insanların mağduriyetine yol açıyormuşuz gibi bir görüntü sergilemeye çalışıyorlar. Ben bundan 2.5 yıl önce de barların şehrin içinde yer almasının uygun olmadığını, burada meydana gelen bir takım olayların hem hizmet verenleri hem hizmet alanları hem de halkı mağdur ettiğini dile getirdim. Ve bununla ilgili bir düzenleme yapılmasını öneren bir kişiyem.

 

SİYASİ MALZEME

Bugün tramvay nedeniyle bunlar yıkıldı. Bunlarla ilgili kendi aramızda, yapılması gerekenleri konuşmuşuzdur. Yapılabilecek şeyleri, ilgili arkadaşlara defalarca söyledim. Bu konuyu sürekli meclisin gündemine getirip siyasi malzeme gibi kullanmaya çalışması şık değil. Ben düşüncelerimi söyledim. Ama bazıları bunu farklı yorumluyor. Bizim hiçbir zaman bu tür bir siyasi tarzımız olmamıştır. Bunlar doğru yaklaşımlar değildir. Tabii ki burada Büyükşehir ve İzmit belediyelerinin yapacakları şeyler vardır. Biz bunları tüm taraflara açık yüreklilikle söyleyen kişileriz.

 

DOĞRU DEĞİLDİR

Dolayısıyla sadece İzmit Belediyesi'nin üzerinden gündem yapılmasını doğru bulmuyorum. Bunun, huuk içinde yapılacağı bellidir. Yollarını da söylemişizdir. İlla bu konuda bir adım atılması gerekiyorsa her iki belediyemizin de görüşleri doğrultusunda bir adım atılabilir dedik. Yaşananları; İl teşkilatının, Büyükşehir'in ve İzmit Belediyesi'nin, bu konuyu kendi üzerinden atma çabası şeklinde gösterenler var. Bu doğru değil. Kimseye siyaseten de bir şey kazandırmaz. Ama bu tür yapıların şehir dışında olmasının daha iyi olacağını 2.5 senedir söylüyorum" ifadelerini kullandı.

 

 

 

 

Bu Haber 5489 Görüntülenmiştir
YORUMLAR
İsim Soyisim
E-Posta
Yorumunuz
y.h.h2016-11-08 13:09:37
seni canı gönülden tebrik ederim sayın arkadaşım her zaman yanındayım
(2)
(6)
DİĞER HABERLER :
Ulaşım zammı öğrenciyi vurdu
Kimsenin değirmenine su taşımam
  Ortak Çalışma Grubu’nun aday olarak gösterdiği Hakan Tanta, artık partide yeni bir sayfa açmak gerektiğini dile getirerek, kimsenin değirmenine su t...
Tek başıma çok zorlandım
 Milletvekilliği döneminin çok yoğun geçtiğini belirten Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan, “Meclisteki yoğun programıma rağmen Kocaeli’yi ihmal etme...
Sorunlarımızı 'diyalog'la çözdük, yine çözebiliriz
Meydanlarda yaptıklarımla yapacaklarımı ispatladım
 Röportaj: Burçin SAĞLAM Neden milletvekili aday adayı oldunuz?Biz bu işe horlanan, sahip çıkılmayan, dertleri dinlenmeyen halkımız...