YAZAR HABERYaptıklarımız yapacaklarımızın teminatı olsun
Yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatı olsun
25.09.2016 11:32:25 Tarihinde Eklenmiştir. 

 

Kocaeli emlakçılar odasının kurulduğunu, Kongresini yaptığını geçen hafta yazmıştım. bu süreçte emeği geçenlere bir kez daha teşekkür ediyorum.

Peki  bundan sonra neler olacak..

Kocaeli genelinde bundan sonra meslektaşlarımız için ilk iş olarak komisyonlar kurulacak. Komisyonlarda birçok meslektaşlarımız görev alacak, Komisyon başkanları ve ekipleri oluşturulacak. Bu komisyonlar mesleğimizi daha ileriye taşıyacaklardır.

İşte kurulacak olan komisyonlarımız….

1-Eğitim Komisyonu

2-Arge komisyonu

3-Expertiz ve bilirkişi komisyonu

4-Yüksek istişare komisyonu     

5-Disiplin komisyonu

6-ilçe temsilcileri komisyonu

7-Kadın emlakçılar komisyonu  

8-Sosyal işler ve yardımlaşma komisyonu           

9-Basın ve Tanıtım Komisyonu  

Her ilçede tüm meslektaşlarımızın duyarlılık göstererek bu komisyonlarda görev almaları sektörümüzün geleceği için önemlidir.

Daha önceki toplantılarda Ahmet Pekin en geniş katılımla odayı yöneteceğini söylemişti, komisyonlarla birlikte oda yönetimi böylece yüz kişinin üstünde meslektaşımızla yönetilecek, her ilçede odanın dokuz kişiden oluşan gözü kulağı bulunacaktır. İşte size en geniş katılımla yönetim.

Belediye Başkanlarım dan destek istiyorum.

Son haftalarda en çok aldığımız şikayetler belediyelerle ilgili, bu şikayetler  her geçen gün çoğalıyor. Tabi her ilçe belediyemiz den şikâyet almıyoruz. Sadece bazı belediyeler zorluk çıkartıyor diyelim .

Nasıl zorluk; Emlakçılara bazı belediyelerden artık rayiç bedeli ve imar durumu bilgisi verilmiyor. Bizler vatandasın işini yapmak için çalışıyoruz. İnanıyorum ki Belediye başkanlarımız bu konuda bizlerden desteklerini esirgemeyeceklerdir.

Tapu Dairelerinden ve Tapu müdürlerimizden Anlayış bekliyorum.

İlimizde bulunan Tapu dairelinde bazı meslektaşlarımızın ve bireylerin işi oldukça hızlı ve çabuk yapılırken bazı meslektaşlarımızın işi yavaş yürüyor ve haftalarca yapılmadığını duyuyorum.

 Buda bizleri oldukça üzüyor. Bu konularında Kocaeli emlakçılar odası olarak sıkı takipçi olacağımızı ve gerekeni yapacağımızı da bildirmek isterim.

Emlak sektörü ciddi bir iştir, ek iş olarak görülemez

Emlakçılık ya da danışmanlık yapmak isteyenler lütfen işinizin ve mesleğinizin kıymetini bilin, dükkânınızda bir masa boş diye bu masada da emlakçılık yaparım demeyin. Ya mesleği tam icra edin yada yapanlara saygısızlık yapmayın. Aynı ofiste iki ayrı meslek olmaz diğer mesleklere de saygı gösterelim. Mesleğinizi seçmenizi veya işyerlerinizi bağımsız hale getirmenizi tavsiye ederim. Konuyla ilgili şikayetler geliyor.

Benden Bu haftada bu kadar

Gelelim bana, çeşitli eleştiriler alıyorum. Mesela kendisini Çok sevdiğim  değer verdiğim bir arkadaşımla sosyal medyadan biraz yazıştık, sonrada üzüldük tabi, Yasal açıdan suç teşkil edecek cümleler de kurmuş. Eleştirilerinde haklı olmak suç işlemeyi gerektirmez. Ben görüşüne saygı duyarım  ama ben BASIN mensubu değilim yıllardır yazı yazan biri hiç değilim.

Kocaeli Gayrimenkul Danışmanlık firmasının kurucusu, on iki yıllık Gayrimenkul Danışmanı, Kocaeli emlakçılar odası kurucusu ve yönetim kurulu üyesiyim. Elimden geldiği kadar kendim için veya şirket menfaatlerim için değil, sadece siz değerli meslektaşlarım, vatandaşlarım ve Kocaeli için bir şeyler yazmaya çalışıyorum. Varsa hatalarım anlayışla karşılamanızı bekliyor saygı ve sevgiyle selamlıyorum.

 

 

 

Bu Haber 1207 Görüntülenmiştir
Ekleyen Yazarın Mail Adresi : info@demokratkocaeli.com
YORUMLAR
İsim Soyisim
E-Posta
Yorumunuz
DİĞER HABERLER :
Çok yakında…
Örneğe ihtiyacımız yok…
Sayın Güzeloğlu’nun odamızı ziyareti
2016‘dan KALANLAR…
Yakından takip uzaktan yapılmaz