SİVİL TOPLUMBaşbakan Danışmanı’ndan Romanlara ziyaret
Başbakan Danışmanı’ndan Romanlara ziyaret
26.09.2016 13:54:39 Tarihinde Eklenmiştir. 

 

Romanlar Konfederasyo’nu Derneğine 15 Temmuz’da sergilediği tutum dolayısıyla ziyarette bulunan Roman Derneklerinden sorumlu Başbakan Danışmanı Metin Özçeri, “15 Temmuz’da gerçekleştirilen memleketimize bu çirkin saldırı sonucunda Roman vatandaşlar gereğini yaptılar” dedi

 

Artun Umur ELMASER - Roman Derneklerinden sorumlu Başbakan Danışmanı Metin Özçeri, 15 Temmuz darbe girişimi sonrası sergilediği tutum dolayısıyla Romanlar Konfederasyo’nu Derneği’ne ziyarette bulundu. Konfederasyon Başkanı Ahmet Çokyaşar ve konfederasyon üyesi İzmitli Roman vatandaşlar karşılağı Özçeri gerçekleştirdiği ziyarette yaptığı konuşmada, “15 Temmuz günü milli iradeye karşı yapılan alçakça saldırı neticesinde, konfederasyon ve dernek başkanımızın çağrısıyla sokağa çıkan Roman vatandaşlarımızın ortaya koymuş olduğu milli iradeye saygı noktasındaki gayretleri adına bir teşekkür ve tebrik etmek maksadıyla Türkiye’nin her yerindeki Roman STK’ları ziyaretlerde bulunuyoruz. Bizi ağırladığı için Konfederasyonu başkanımıza teşekkür ediyoruz” dedi.

 

GEREĞİNİ YAPACAĞIZ

Romanlar Konfederasyonu Başkanı Ahmet Çokyaşar ise “15 Temmuz’da gerçekleştirilen memleketimize bu çirkin saldırı sonucunda Roman vatandaşlar gereğini yaptılar. Sayın Başbakanımız da o gün çıktı ve bu bir kalkışmadır dedi. Sayın Başbakan Danışmanımızın da bu anlamda Türkiye’deki Roman derneklerini teveccüh göstererek ziyaret etmesini anlamlı buluyoruz. Bu anlamda vatanımız, milli birliğimiz ve bütünlüğümüz için bundan önce olduğu gibi bundan sonra da gereğini yapacağımıza söz veriyoruz” dedi.

 

 

 

Bu Haber 152 Görüntülenmiştir
YORUMLAR
İsim Soyisim
E-Posta
Yorumunuz
DİĞER HABERLER :
Lastik’te sözleşme bitti
Harb-İş’den Çanakkale gezisi
"28 Şubat'tan 15 Temmuz'a" konferansı
Bu 1 Mayıs’ta da BİRLEŞMEDİLER
Otizm Spor Kulübü ilklere imza atıyor