Advert Advert Advert Advert Advert
Advert Advert Advert
Advert
TARİH 23.01.2019 SAAT 13:15:16
Advert
 
Advert

İlaç bulamayanlar, Oda’ya başvursun

Bilimsel Eczacılığın 179. Yıl dönümünde konuşan Eczacı Odası Başkanı Bilal Arpacı, kur değişikliği nedeniyle depolara kısıtlı ilaç geldiğini ama sorun yaşayan hastaların Eczacılar Odası’na başvurabileceğini açıkladı
İlaç bulamayanlar, Oda’ya başvursun

Türk Eczacıları Birliği’ne bağlı 31.Bölge Kocaeli Eczacı Odası, Bilimsel Eczacılığın 179. Yıl dönümü sebebiyle dün Kültür Tepesi’nde bulunan Atatürk Anıtı’na çelenk bıraktı. Törene Eczacı Odası Başkanı Bilal Arpacı ve yönetimi katıldı. Çelenk sunumu sonrasında saygı duruşunda bulunulup İstiklal Marşı okundu. Ardından Başkan Arpacı, Yenişehir Mahallesi’nde bulunan oda binasında basın açıklaması gerçekleştirdi. 


35 BİNİ AŞKIN ÜYE

Başkan Bilal Arpacı yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi: “Geçmişimizin yarattığı tecrübe ve birlikteliğimizden aldığımız güçle halk sağlığını önceleyen bir meslek örgütü olarak çalışmaktayız. 54 bölge eczacı odası, 35 bini aşkın üyemiz bulunmaktadır. Odağımızda insan ve toplum sağlığı var. Dün olduğu gibi bugün de mesleğimizin ve ülkemizin geleceği için çalışıyor, meslektaşlarımızın haklarını korumak ve seslerini duyurmak adına adımlar atıyoruz ve diyoruz ki, mesleğimiz için Birlikteyiz, meslektaşlarımız için birlikteyiz, halkımız için birlikteyiz”. 


KAMUDA YAŞANAN SIKINTI


“Kamuda çalışan eczacı sayımızın yetersiz olması nedeniyle kamuda çalışan meslektaşlarımız performanslarının çok üstünde düşük ücrete çalıştırılmaktadır. Bu nedenle kamuda çalışan meslektaşlarımızın koşullarının bir an önce iyileştirilmelidir. Bu yıl itibariyle mezun olan meslektaşlarımız eczane açabilmek için serbest veya hastane eczanelerinde bir yıl süreyle staj yapmaları gerekecektir. Serbest eczanelerimizin istihdama katkı sağlayacağı gibi eczanelerimizde verilen hizmetin kalitesi de artacak, halk sağlığının korunmasına fayda sağlayacaktır. Ancak eczacılarımıza ekonomik katkılar sağlayacak teşviklerin de yaratılması gerekmektedir”.


İLAÇ BULAMAYAN ODA’YA BAŞVURSUN

“İlaçlarda yaşanan fiyat düşüşleri ve sağlık uygulamalarındaki ilaç politikaları nedeniyle meslektaşlarımızın ekonomik sıkıntılara karşı direnecek gücü kalmamıştır. Eczacılarımızın sabit kar ve yüzdesel kar marjlarında yapılacak iyileştirmelerin elzem olduğunu tekrar hatırlatıyoruz. Bizler ekonomik anlamda sıkıntı yaşamayacağımız bir sağlık çalışanı olarak nitelikli bir şekilde mesleğimizi sürdürmek istiyoruz. Ayrıca ilaç fiyatları kur değişiklikleriyle son iki yıldır güncellenmektedir. İlaç fiyat kararnamesine göre yılda bir defa yapılmaktadır. Bu nedenle ilaçlar, depolara bu dönemde sınırlı sayıda gelmektedir. Bizim dışımızda gelişen bu durum nedeniyle hastalarımız ilaca ulaşmakta sıkıntı çekmektedir. Ancak son günlerde artan kur değişikleri kaynaklı ilaç sıkıntıları artacağını düşünmekteyiz. Hastalarımız bulamadıkları ilaçlar için odamıza ulaşabilirler”

Bu haber eklendi
ETİKETLER:
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Güncel haberleri
Advert
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
5.3631 TL 5.3417 TL
Euro
EURO
6.0917 TL 6.0674 TL
Anket
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı
ANIT MEDYA