Advert Advert Advert Advert Advert
Advert Advert Advert
Advert
TARİH 23.01.2019 SAAT 13:20:06
Advert
 
Advert

Öğrenci yurtlarının sorunları konuşuldu

Üniversite öğrencilerinin yurt ihtiyaçlarını sağlayan Özel Öğrenci Yurtları Derneği ve üyeleriyle bir araya gelen Başkan Karaosmanoğlu, “Özel yurtlarımızın mevcut kapasitelerinin altında çalışmasının önüne hep birlikte geçmemiz gerekmektedir” dedi
Öğrenci yurtlarının sorunları konuşuldu

Uğur ULUSOY - Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Özel Öğrenci Yurtları Dernek Başkanı Davut Çelik ve üyeleriyle bir araya geldi. Sektörün karşılaştığı sorunlar ve bunların çözüme dönük neler yapılabileceğinin değerlendiği toplantıda üniversite öğrencilerinin kente olan uyumu da ele alındı. Gerçekleştirilen istişare toplantısında Kocaeli'de bulunan özel öğrenci yurtlarının sorunlarını ve taleplerini ifade eden Dernek Başkanı Davut Çevik, “Gençlerimize hizmet etmek bizler için çok önemli bir görevdir. Bugüne geldiğimizde karşılaştığımız ve çözüm bekleyen eksiklikleri Büyükşehir Belediyesi Başkanımız İbrahim Bey ile görüşeceğiz. Çok verimli geçeceğini düşündüğüm bu toplantıdan sektöre dönük yeni yaklaşımların çıkacağına yürekten inanıyorum” dedi. 


SEKTÖRÜN TAM KAPASİTE ÇALIŞMASINI ARZU EDİYORUM

Özel Öğrenci Yurtları Derneği’nin temsilcileriyle tek tek tanışan ve çalışmaları hakkında bilgi alan Başkan Karaosmanoğlu, kapasite oranlarının mevcut haliyle yukarı çekilmesinin gereğini vurguladı. Karaosmanoğlu toplantıda, “Özel yurtlarımızın mevcut kapasitelerinin altında çalışmasının önüne hep birlikte geçmemiz gerekmektedir. Elbette verilen hizmetin kapasitesi ve ulaşım noktasında iyi konumda olması, üniversite öğrencilerinin taleplerinde öne çıkanlar olarak görüyoruz. Sektörün tam kapasite çalışması ve en güzel hizmetin verilmesini bizler çok arzu ediyor ve önemsiyoruz” şeklinde konuştu. 


PREFABRİKLERDE EĞİTİM VARDI

Karaosmanoğlu, açıklamalarını şu şekilde tamamladı: “Bu gençliğe hizmet eden siz özel yurt temsilcilerimizin karşılaştığı eksiklikler ve sorunlara karşı da birlikte çözüm bulacağız. 2000’li yılların başıydı. Üniversite öğrencilerimiz prefabriklerde eğitim görüyorlardı. Umuttepe yolunun durumu içler acısıydı. İtfaiye, ambulans bile bu yollara giremiyordu. Burada büyük bir kentsel dönüşüm başlattık. Birçok evi istimlak ettik. Umuttepe yolunu duble hale getirdik. Yol güzergâhında üst geçit de yaparak yurtlarına da daha güvenli geçmelerini sağladık.” Görüşme yapılan istişarenin ardından sona erdi.

Bu haber eklendi
ETİKETLER:
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Eğitim haberleri
Advert
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
5.3631 TL 5.3417 TL
Euro
EURO
6.0917 TL 6.0674 TL
Anket
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı
ANIT MEDYA