Advert Advert Advert Advert Advert
Advert Advert Advert
Advert
TARİH 24.01.2019 SAAT 10:26:08
Advert
 
Advert

Kocatepe bilim fuarı büyük ilgi topladı

İzmit Kocatepe Ortaokulu öğrencileri TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı kapsamında, bilgi, beceri ve hayalleri ile çok özel çalışmalara imza attılar. Sergilenen eserleri büyük ilgi toplayan öğrenciler, okullarını başarıyla temsil etmenin gururunu yaşadılar
Kocatepe bilim fuarı büyük ilgi topladı

Kuruçeşme’de bulunan Kocatepe Ortaokulu’nun “TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı” sergisi okul bahçesinde hazırlandı. Açılışa, İl Milli Eğitim Müdür yardımcısı Sadık Akar, İzmit İlçe Şube Müdürü Ali Osman Hasanoğlu, Okul Müdürü Ahmet Zer, Kocatepe Mahalle Muhtarı Metin Günaydın, çevre okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ile kalabalık bir topluluk katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı okunmasıyla, alana okulun halk oyunları ekibi çıktı. Ege yöresi kıyafetleri içinde sundukları zeybek gösterileriyle alkışlandılar. Eğitim yılı içine yayılan çalışmalarla hazırlanan sergi konusunda bilgi sunan Okul Müdürü Ahmet Zer özetle şunları söyledi. Bilim fuarları, öğrenmeye istekli, merak eden, araştırmacı, bilinçli bireyler yetişmesine katkı sağlayan öğrenme yöntemlerinden biridir. Kocatepe Ortaokulu olarak bu kapsamda 12 danışman öğretmenimizin yakın ilgisiyle çalışan 63 öğrencimiz, Fen Bilimleri, Türkçe, Sosyal Bilgiler, Matematik, Bilişim Teknolojileri, İngilizce, Din Kültürü ve Ahlak alanlarında toplam 27 proje hazırladılar. Öğretmen arkadaşlarımı ve öğrencilerimi kutluyor, açılışı onurlandıran değerli konuklarımıza teşekkür ediyorum.

Açılış kurdelesinin kesilmesiyle, öğrenciler sergiyi ilgiyle gezen konuklara projelerini anlatıp ilginç sunumlar yaptılar. Kocaeli Milli Eğitim Müdür yardımcısı Sadık Akar bu tür etkinliklerin çok yararlı olduğunu belirterek okul idarecileri, öğretmen ve öğrencileri kutladı, başarılarının devamını diledi.


 

Bu haber eklendi
ETİKETLER:
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Eğitim haberleri
Advert
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
5.3317 TL 5.3105 TL
Euro
EURO
6.0586 TL 6.0344 TL
Anket
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı
ANIT MEDYA