YAZAR HABEREmlakçılar Odası'nda çok güzel şeyler oluyor
Emlakçılar Odası'nda çok güzel şeyler oluyor
02.10.2016 12:35:09 Tarihinde Eklenmiştir. 

 

Emlakçılar odamızla ilgili geçtiğimiz günlerde komisyonlarımızdan ve bazı projelerimizden bahsetmiştik. Takip edenler mesleği ile ilgilenenler bunları iyi bilir. Bilmeyen meslektaşlarımız, eleştirmek için yazar durur. Büyüklerimiz ne demiş kimileri konuşur kimileri icraat yapar. Faydalı olmak için çalışır. Sonuçta insanların eleştirilme yede ihtiyacı var. Eleştirmiş olmak için eleştiri yapıp kendi meslek odasını karalayan ve yorum yapanlara ihtiyacı yok.

Ben bu mesleğe ve bu günlere birçok büyüğümün önderliğinde geldim ve var oldum. Bu zamana kadar herkese saygı duydum. Kimseye saygısızlık yapmadım.  Bu büyüklerimden bazıları beni destekle di bazıları desteklemedi herkesin kendi kararı ve özgür düşüncesine saygı duydum. Bir büyüğüm var ki beni bu meslekle tanıştıran iyi ve kötü günümde yanımda olan bir abim. Fakat beni yetiştiren olmasına rağmen bu süreçte onun bana destek vermemesi beni derinden üzmüştür.

Aramızdan bir ağabeyimizin istifası da beni çok üzdü…

İyi yaptı ya da kötü yaptı bilemem. Tek bildiğim var gerçekten bu mesleğe emek vermiş büyüklerimizden biridir kendisi. Seveni de vardır sevmeyeni de. Ama ben kendisini çok severim. Bu süreçte bizi ve ekibimizi yalnız bırakmasını hoş karşılamadım. Takdir kendisinin.

Neden istifa etti; Beni arayan çok oldu fakat tek bildiğim iki büyük değerli insanın arasında geçen bir mesele. Kim ne yazarsa yazsın ne söylerse söylesin, benim bildiğim uzun yıllardır tanıdığım abimin koltuk sevdası ve protokol aşkı hiçbir zaman olmadı.

Her zaman hep geride kalmayı tercih etti. Şunu çok iyi biliyorum ki her zaman olduğu gibi yine arkamızda olacak ve desteğini hiçbir zaman bizden esirgemeyecektir. Sevmeyenler boşuna sevinmesin. Abdurrahman Yazıcı odayı bıraksa da kardeşim dediklerini asla bırakmaz.

Kemder’de bizim, Ancak…

Kocaeli de on iki yıl önce kurulan Emlakçılar Derneği Kemder in varlığını hepimiz biliyoruz. Ben 2007 yılında derneğe kayıt oldum. O zamanın Kemder Başkanı Sn. Nejat Bayhan beni derneğe kayıt etmedi, neden mi ? İlk önce Esnaf ve sanatkârlar odasına kayıt olmamı ve sonra sicil kaydımla beraber derneğe üye olabileceğimi söyledi. Ben de aynen öyle yaptım. Peki, neden benden sonra odaya kayıt olmayanlar kayıt edildi.

Bizler on iki yıl oda kurulmasını beklemedik mi? Ama şunu gördüm ki seçim yapılacağı zaman son üç ayda 280 kayıt yapıldı. Sadece üç ayda bu kadar üye yapılabiliyormuş.

 Demek ki istenirse yapıla biliyormuş. Olan olmuş bunları tartışacak değiliz artık önümüze bakmalıyız. Meslektaşlarım şunu bilmeli ki Kemder bir STK (Sivil Toplum Kuruluşu) dur ve birçok bu şekilde dernek kurulabilir. Hatta şuanda aktif olarak Gebze de bir derneğimiz daha mevcut buda GİMEDER . Benim bilmediğim başka derneklerde olabilir.

 Biz oda olarak hepsini kabullenir elimizden geldiği kadar destek oluruz. Ancak Kocaeli Emlakçılar odası devletin muhatap aldığı resimi bir kurumdur.

 Kocaeli’de ikincisinin kurulması da yasal olarak mümkün değildir.

Bu yüzden Odamıza sahip çıkmak her meslektaşımın asli görevidir.

Gelelim birçok Başkan Yardımcısı konusuna…

Başkanımız bu odanın en geniş katılımla hep birlikte yönetileceğini her fırsatta dile getirmiştir. Kurulan komisyonları sizlere geçen haftaki yazımda yazmıştım. Toplamda dokuz komisyonumuz var, bu komisyonların da elbette başkanları olacak. Bunlar da başkana süreçte yardımcı olacak başkan yardımcılarıdır. Odamızda dokuz ya da otuz başkan yardımcısı olması mı sıkıntı oldu. Sizlerin bununla bence gurur duyması lazım. Birçok meslektaşımız bu oda için emek ve zaman ayıracak bence çokta güzel oldu. Görev almak isteyen tüm meslektaşlarımıza odamızın kapısı her zaman açıktır.

TEMFED Genel Başkanına Teşekkürü bir borç bilirim…

Temfed başkanımız Kocaeli’nin oda olmasını en çok isteyen ve destekleyenlerden birisiydi. Sağ olsun bu süreçte her çağırdığımız da geldi. Son geldiğinde ise birçok bilgiler verdi ve yol gösterdi. Bu da bizi çok sevindirdi. Başkan on beş yıldır çağrılmadığım için Kocaeli ye gelmemiştim dedi. Demek ki çağrılsa geliyormuş. Bizler de bunu gördük ve çok gurur duyduk.

Odanın TEMFED ile ilişkilerinin sıcak olması kimi neden rahatsız ediyor.

Emlak müşavirliği kanununun çıkması için Sn Hacı Ali Taylan’ın verdiği mücadeleyi bilmeyen var mı? Tabi ki odamızın TEMFED le olan ilişkileri sıklıkla devam edecektir. İyi ki bizi bu kadar yakın takip ediyor, iyi ki her daim yanımızda olan böyle bilgili genel başkanımız var.

 Bu yakın ilgi alakasından dolayı genel başkanım Hacı Ali Taylan beye teşekkür ediyor, kendisine Kocaeli den saygı ve sevgiler gönderiyoruz.

Herkese iyi Haftalar…

Benden bu haftada bu kadar.  Haftaya göz bebeğimiz dediğimiz derneklerimizi Zamanında yalnız bırakıp şimdi odamıza muhalefet olmak için mi derneklere sahip çıkılmaya başladı. Bunları değerlendireceğiz.

 

 

 

Bu Haber 1447 Görüntülenmiştir
Ekleyen Yazarın Mail Adresi : info@demokratkocaeli.com
YORUMLAR
İsim Soyisim
E-Posta
Yorumunuz
DİĞER HABERLER :
Örneğe ihtiyacımız yok…
Sayın Güzeloğlu’nun odamızı ziyareti
2016‘dan KALANLAR…
Yakından takip uzaktan yapılmaz
Tüysüzler Mahallesi’ne ne oldu?