Advert Advert Advert Advert Advert
Advert Advert Advert
Advert
TARİH 24.01.2019 SAAT 10:35:40
Advert
 
Advert

Karaosmanoğlu o konuya böyle açıklık getirdi

Büyükşehir meclisinde Karaosmanoğlu’nun 2019 yılında tekrar aday olacağını gündeme gelmesi üzerine Başkan Karaosmanoğlu, “Ben dönemimin sonuna kadar görevimin başındayım dedim, farklı anlaşıldı. Ancak ben hazır ve antrenmanlıyım” dedi
Karaosmanoğlu o konuya böyle açıklık getirdi

Süriye ÇATAK TEK  - Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Mayıs ayı meclis toplantısının ikinci oturumu Leyla Atakan Kültür Merkezi Dr. Şefik Postalcıoğlu salonunda gerçekleştirildi. 2017 Analitik Bütçe Kesin Hesabının görüşüleceği toplantıya Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu başkanlık etti. 2017 yılı Analitik bütçesinde tahmini 2 milyar 254 milyon 350 bin lira olan gelir bütçesi yüzde 92,33 oranında, tahmini 2 milyar 318 milyon 632 bin lira olan gider bütçesi ise yüzde 95,98 oranında gerçekleşti. 

 

BAŞARILI BİR BÜTÇE

AK Parti Grubu adına Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı Berna Abiş bilgi verdi. Belediyenin gelirde yüzde 92,33, gelirde ise 95,98 oranında gerçekleştiğini belirten Abiş, Büyükşehir’in bütçede başarılı olduğunu kaydetti. CHP adına konuşan Komisyon üyesi Dilek Tan, kesin hesabın belediyenin iyi yönetilmediğini gördüklerini belirtti. Bütçenin halkın adına değil, taşeronlar için kullanıldığını söyleyen Tan, “Bütçenin tamamı kullanılmış. Kullanılan bütçe aslan payı kadar. Birimlerin gerçek dışı bütçe yapmasının gerekçesi olmayan paranın kullanılması içindir. Biz Kocaeli halkının parasının halk için kullanılmasını istiyoruz. 

 

HALKA HARCAYIN 

Kocaeli iki denize sahili olmasına rağmen deniz turizminde sınıfta kaldı. Her yerde liman var. Su hayattır sloganı olmasına rağmen Çenesuyunu dünyaya duyurmayan bir il. 2 milyon nüfusu olan bir ilimiz Kocaeli hava kirliliğinde birinci, su kirliliğinde dördüncü, deniz kirliliğinde üçüncü, atık ve gürültü kirliliğinde ise ikinci sırada. Kısacası ilk 5’i kimseye bırakmıyoruz. 4 yıldır denetim raporlarında bir şahıs firmasını bulmamız manidar. 5 milyonluk ihaleleri bir şahsa verilmesini nasıl izah edeceksiniz. 

 

KATAKULLİ YERİ DEĞİL

Dilek Tan’ın eleştirilerinin ardından konuşan Başkan Karaosmanoğlu, “Hangi taşeronlara ne kadar para verdiğinizi açıklarsanız bizim için daha iyi olacaktır. Eğer yanlış bir şey varsa suç duyurusunda bulunun. Burası katakulli yapılacak yer değildir. Muhalefet olarak bir şey varsa getirin görelim. Devasa hizmetler yapılıyor. Tramvaya en çok muhalefet edenler bugün en çok binenler, muhalefet daha iyi olmalı. Halkın beklediği hizmetler hangileri onları getirin bize. Biz de daha iyi hizmet edelim. 

 

BİR YERDE YANLIŞ YAPIYORSUNUZ

Bu kadar eleştiriyorsunuz ama halk 3 kere üst üste bu kadroyu seçti. Ama sizin bir belediyeniz bile yok. Demek ki yanlış bir yerden eleştiriyorsunuz. Ben rakamlardan anlamam ama hayattın gerçeklerini bilirim. Vatandaşın isteğinin ne olduğunu biliyoruz. Onlardan bunu alıyoruz. Her dertlerine çözüm buluyoruz. Hava kirliliği kötü diyorsunuz ama 10-15 yıla göre çok daha iyi. Üretim tesislerinin atık suları scada sistemi ile takip ediliyor. Atık su da yüzde 100 oranındayız. 

 

BEN DERSEM KESİN OLUR

Ben yaptığım işten büyük mutluluk duyuyorum. Yaptığım işe inanıyorum. Halep ordaysa arşın burada. Seçim geliyor. Yine sonucu göreceğiz. Ben aday dersem adaylığım kesin olur. Ben dönemimin sonuna kadar görevimin başındayım dedim. Ama biraz yanlış anlaşıldı. Bizim partimizde kesin olan bir şey yok. Reis istifa et milletvekili adayı ol deseydi istifa ederdim. 2019 yılından sonraki süreci Allah bilir. Ben hazırım ve antrenmanlıyım. Bu bütçe ile hizmet ediyoruz.
Gebze’de yapacağımız metro için ihalemizi yapıyoruz. Yakma tesisimizin hazırlıklarını yapıyoruz” dedi.

Bu haber eklendi
ETİKETLER:
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Kent haberleri
Advert
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
5.3317 TL 5.3105 TL
Euro
EURO
6.0586 TL 6.0344 TL
Anket
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı
ANIT MEDYA