YAZAR HABERNe odaymış da haberim yokmuş…!
Ne odaymış da haberim yokmuş…!
30.10.2016 14:52:14 Tarihinde Eklenmiştir. 

 

  Kocaeli Emlakçılar Odası kurulduğundan bu yana hiç gündemden düşmüyor. Herkes onu konuşuyor, onu yazıyor. Tabi bizde destek veriyoruz.

  Neden yapılan işler gözükmüyor anlamış değilim.

  Başından beri hep söylüyorum, tabi ki eleştiri olacak kızmıyorum eleştirilmekte bir şeyler yapıldığını gösterir. Eleştiren konuşan meslektaşlarıma söylüyorum. O kadar konuşacağınıza gelin bir uçundan da siz tutun görelim.

  Bu oda hepimizin.  İş yardıma, desteğe gelince herkes bahane üretiyor. Ben yıllardır yoruldum, işlerim yoğun, tek başımayım gibi. Bahane üretmek kolay.  Bahane üretenler en çok konuşanlar. Büyüklerim, küçüklerim, arkadaşlarım, dostlarım eleştirmek yada konuşmak istiyorsan önce odana git başkanına yapılacak bir şey varmı diye sor.

  Oturduğun yerden konuşma. Derler ki Davulun sesi uzaktan hoş gelir. Gerçi ben ne söylesem boş, huylu huyundan vazgeçmez. Ben bu mesleğe sonuna kadar sahip çıkmaya çalışacağım. Her ne olursa olsun kim ne söylerse söylesin biz kararlılıkla yolumuza devam edeceğiz.

 

 

Kimseye saygısızlık yapmak istemiyorum

 

O kadar üzülüyorum ki anlatamam. Hepimiz biliyoruz ki Kocaeli Emlakçılar Odası’ndan önce Kocaeli Emlakçılar Derneği vardı. Hala da var olmaya çalışıyor. Derneğin ne olacağı soruluyor. Bende diyorum ki; Bir yönetimi var ona onlar karar verecekler.

  Kararlarına herkesin saygı duyacağına inanıyorum. Mevzu derneğin ne olacağı değil, aslında anlamak istemiyorsunuz. Yıllardır derneğin kapısını açmayan,  hatta dilekçe verip istifa eden meslektaşlarımızın şimdilerde dernek bizim gözbebeğimiz, derneğimizi kapattırmayız diyenlere, hatta sosyal medyada derneğin fotoğraflarını paylaşanlara çok gülüyorum.

  Bunu yönetimde aktif hizmet eden meslektaşlarımız söylese, yapsa saygı duyarım. Soruyorum şimdi herkese ne oldu da dernek birden gözbebeğiniz oldu? Madem o kadar vefalıydınız, çok seviyordunuz, yıllardır neden ben de dahil gitmedik.

  Soruyorum o halde neden istifa ettiniz? Dikkat edin gitmedik diyorum. Ben de gitmedim. Davet edildiğim her ortamda bulundum. Çağrıldığım her yere gittim. Saygıdeğer büyüklerim bence ortamı geren sizlersiniz. Bir gün derneğe bir gün odaya gidip ikilem oluşturmayın. Araya gerginlik sokmayın. Her zaman bizler yüz yüze bakacağız. 

  Bunlara izin vermeyin, müsaade etmeyin. İki güzel başkanım bunlara izin vermemelidirler. Kocaeli Emlakçılar Odası kişilerin çıkarları için değil meslektaşları için kurulmuştur. Kimse kendi çıkarını düşünmesin.

 

 

Bu meslekte o kadar güzel insanlar var ki…

 

Ben öyle birini tanıdım ki aynı benim gibi bu piyasaya atılmış ve inanın kendi tırnaklarıyla tırmanmış, yılmamış, usanmamış, her zaman dik durmuş, işinden ve kişiliğinden hiçbir zaman ödün vermemiş bir genç kardeşimiz. 2005 yılında emlak sektörüne başlamış, çaycılık yapmış, yer silmiş, masa silmiş ama gocunmamış, ego yapmamış.

  Bu sektörde mesleği öğrenmiş ve kendine Gayrimenkul danışmanlık firması kurmuş. Birçok genç kardeşimizi de yetiştirmiş, bayilikler vermiş. Dışardan kibirli bir adam gibi gözükse de, içi pırıl pırıl, insancıl ve gerçekten dost canlısı kardeş olduğunu onu tanıdığımda dostum olduğunda gördüm.

  Onu tanıdığıma o kadar mutluyum ki anlatamam. O benim Tosunum. Rec Gayrimenkul Danışmanlık firmasının kurucusu ÖMER ARDA TOSUN, Allah yolunu bahtını açık etsin kardeşim.

  İşte bizler birbirimizi tanımıyoruz. Uzaktan uzağa sadece bakıyoruz. Bizleri birbirimizden uzaklaştırmaya çalışan büyüklerimiz bizleri yakınlaştırmaya çalışsa daha iyi olmaz mı?

  Kocaeli Emlakçılar Odası bizleri birbirimize yaklaştıracak, kaynaştıracak en güzel yerdir.

 Herkese iyi haftalar ve bol kazançlar diliyorum.

  Bizim sektörümüzde tertemiz ve çok güzel insanlar var. Bunun kıymetini bilelim.

  Saygı ve sevgilerimle…

 

 

 

Bu Haber 1765 Görüntülenmiştir
Ekleyen Yazarın Mail Adresi : info@demokratkocaeli.com
YORUMLAR
İsim Soyisim
E-Posta
Yorumunuz
DİĞER HABERLER :
Örneğe ihtiyacımız yok…
Sayın Güzeloğlu’nun odamızı ziyareti
2016‘dan KALANLAR…
Yakından takip uzaktan yapılmaz
Tüysüzler Mahallesi’ne ne oldu?