RÖPORTAJKandıra'da karamsar bir tablo yok
Kandıra'da karamsar bir tablo yok
02.11.2016 08:06:35 Tarihinde Eklenmiştir. 

 

Küskünlerin çok olduğu Kandıra’da karamsar bir tablonun olmadığını belirten MHP İlçe Başkanı Özkan Ayyıldız, partide birlik ve beraberliğin sağlanacağını söyledi

 

Röportaj: Ünal CANKURT

 

Milliyetçi Hareket Partisi’nin Kandıra’da atanmış başkanı olan Özkan Ayyıldız ile keyifli bir söyleşi gerçekleştirdik. Muhalif ilçe teşkilatının genel merkez tarafından görevden alınmasının ardından göreve getirilen Ayyıldız, o günden bu yana yaptığı çalışmaları bizimle paylaştı. MHP’nin kabuk değiştirme  safhasında olduğunu kaydeden Ayyıldız, küskünleri geri kazanabilmek için elinden ne geliyorsa yapacağını söyledi.

 

 

Kandıra MHP’nin atanmış başkanı olarak sizi yakından tanımak isteyenler için kendinizi kısaca bir tanıtır mısınız?

1979, İzmit doğumluyum. Seyitaliler Davutlar Köyündenim. Kandıra'nın evladıyım. İsmail Ayyıldız’ın torunu Seka emeklisi Rafet Ayyıldız'ın oğluyum. Her şeyden önce Kandıra sevdalısı olarak yetiştim. Doğduğu topraklarda büyüyüp yetişen insanlar biraz kıymet bilmiyor. İzmit'te büyümem nedeniyle hep memleket hasretiyle, Kandıra'yı daha iyi nasıl temsil ederim emelleri gayesinde yetiştim. 1996-1998 yılları arasında Merkez Ülkü Ocağı’nda ocak terbiyesi aldım. Sakarya Üniversitesi İnşaat Bölümü’nü tamamladım. Her Kandıralı gibi sanatla da ilgilendim. Sanat müziği eğitimi aldım. Sanat, Kandıralı’nın diğer adıdır ve bunun altını çizmek istiyorum. 2004 yılında iş hayatına başladım. İnşaat sektörüne Derince'de üç ortakla start verdim. 2009 yılından beri ise kendi işimde çalışıyorum. 4 yıllık inşaat sektöründe faaliyet gösterdikten sonra Kandıra'da emlakçılıkla uğraşmaya başladım. 2015 yılında Aydın Ünlü'nün ekibinde aktif siyasete start verdim. 22 Haziran'da yönetimimi oluşturarak Kandıra'daki görevime başladım. Üç hilalin altında memleketime hizmet etme şansına ulaştığım için Allah'a şükreden birisiyim.

 

Partideki muhalif düşüncelerden dolayı göreve atandınız. Bu süreçte partililerden tepki veya olumsuz bir eleştiri aldınız mı?

Parti içerisindeki birtakım muhalif düşüncelerden dolayı burada göreve başladığımı herkes biliyor. Ben kimseye elimi uzatmaktan çekinmiyorum. İlçemde partime emek vermiş kim varsa büyüğüm küçüğüm demeden herkese ulaşmakta çaba gösterdim. Bundan sonra da bu çabamdan vazgeçmeyeceğim. Kesinlikle detaylara takılmadan görevime odaklanmış bir vaziyetteyim ve sorumluluklarımın bilincindeyim. Siyaset bir üretme ve uzlaşma sanatıdır. Bunu tatbik etmek için yönetimimle birlikte elimden geldiğince görevde bulunduğum tarih boyunca teşkilatımızı bu noktaya kadar getirdim. İnşallah muvaffak olmuşuzdur.

 

GÜÇLÜ BİR MUHALEFETİZ

 

Göreve geldiğimiz günden bugüne ne tür çalışmalarda bulundunuz?

Öncelikle en büyük sıkıntımız olan Milliyetçi Hareket Partisi'nin fikirleri ve şu anda savundukları nelerdir onları anlatmaya çalıştım. Bizim ülkücülerimiz hassas insanlardır. Her şeyden önce genel merkezimizin, liderimizin düşüncelerini gerek basın yoluyla gerekse yüz yüze insanlarımıza anlatmaya çalıştım. Milliyetçi Hareket Partisi olarak güçlü bir muhalefet olduğumuzu gerek belediyeye gerekse tüm kurumları hissettirmeye çalıştık. Partimizin Kandıra'da bulunma sebebi basına 3-5 haber verip çarşamba günleri vatandaşın elini sıkmak değil, vatandaşın dile getiremediği sıkıntıları gündeme taşımaktı. Ben bunu yapmaya çalıştım. Bu konuda başarılı olduğumu da düşünüyorum.

 

Zor bir dönemde görevine getirildiniz. Bu yüzden özellikle küskünlerle sorun yaşadınız mı?

Ülkücülerin hiçbir zaman kolay bir davası olmadı. Bugüne kadar 5 bin şehit veren davanın sorumluluğunu omuzlarımda tüm benliğimle hissederek göreve geldim. Ülkücülerin kolay bir günü olmayacağı fikri ile yetiştiğim için zorlanmadım. Küstüm oynamıyorum mizacına sahip bir insan değilim. Şu anda kırgın olan dava arkadaşlarımız var ama ben ilerleyen zamanlarda ortak bir paydada buluşacağımızı düşünüyorum. 

 

KANDIRA GELECEK VAAT EDİYOR

 

Mahallelerde teşkilatlanma çalışmalarınız ne aşamada?

Kandıra 300'den fazla köyden oluşmakta. Yani dört ay gibi bir süre içerisinde tüm köylerde teşkilatlanmak 24 saat hiç uyumamaya eşittir. Çünkü Kandıra'nın coğrafi yapısı diğer 11 ilçemizin coğrafi yapısına benzemiyor. Ben Kandıra’yı merkezle birlikte 5 bölgeye ayırdım ve bu 5 bölge üzerinden partililerimize ulaşmaya çalıştım, çalışıyorum. İnsanlara gittikçe partimin fikirlerini ifade ettikçe daha önce hiç partiye gelmeyen ülkücülerin üye olmak için gelip partide görev almak istemeleri bizi memnun ediyor. Onların üyeliklerini yapıyoruz. Şunu özellikle belirtmek istiyorum ki; Kandıra'da karamsar bir tablo yok. Aksine gelecek vadeden, her gün bir ivme kazanarak, her gün bir ivme üzerine koyarak siyaseti tüm benliğiyle yerine getiren güzel bir tablo var.

 

Önünüzde bir kongre süreci var. Peki, Kandıra MHP kongre için hazır mı?

Evet, yarın kongre olsa Milliyetçi Hareket Partisi delegasyonu ile yönetiminin son haliyle kongreye hazırdır. Kocaeli'deki tüm ilçelerimiz yarın kongre olacak gibi hazırdır. Milliyetçi Hareket Partisi bir kabuk değiştirme  safhasındadır. Benimle birlikte 12 ilçe ne zaman denilirse kongreye çıkacak altyapıya sahiptir. Genç, istekli, ülkücü terbiyesi almış, teşkilatlarda yetişmiş, özellikle zor zamanda göreve gelerek cesaretlerini ve yüreklerini bir adım öne taşımış ve ispatlamışlardır. İl başkanımız Aydın Ünlü de kongreler açısından ve delegasyon açısından tecrübeli bir başkanımızdır.

 

ASLA GOCUNMAM

 

Kandıra'da küskünleri bir çatı altında toplayabilecek misiniz?

Ben teşkilat altyapısını almış, bu terbiyeyle yetişmiş bir neferim. Davamıza emek vermiş kardeşlerimizin bir kere değil bin kere kapısına gider, ellerini sıkmak için mücadele veririm. Çünkü bu dava Özkan Ayyıldız'ın şahsi bir davası değil, Türk İslam davasıdır. Türk İslam davam için, partim için, dava arkadaşlarım için bir kere değil bin kere kapılarına giderim. Bundan geri durmam ve gocunmam. Milliyetçi Hareket Partisi tek çatı altında toplanmak zorundadır. Çünkü ülkücü ülkücünün kardeşidir. Kardeşler arasında böyle sorunlar olabilir ama en kısa zamanda halledeceğimize inanıyorum. Sonuçta camiamızdan kimin derdi olsa önce biz koşacağız. Ülkücü ülkücüyü asla bırakmaz.  

 

Üye çalışmalarınız nasıl gidiyor?

Beni ve teşkilatımı memnun edecek derecede bir üye çalışmamız var. Özellikle 15 Temmuz’la birlikte Milliyetçi Hareket Partisi'nin sadece bizim için değil ülkemiz ve milletimiz için, Türk dünyasının kaderi için ne kadar önem arz ettiğini gören insanların ağırlıklı olarak aktif üye olmak istemeleri beni değil tüm ülkücüleri mutlu etmektedir. 

 

Atanmış başkan olarak seçilmiş başkanlığa aday mısınız?

Kesinlikle adayım. Allah izin verirse Kandıra'ya daha fazla hizmet katabilmenin derdindeyim. Mükemmeliyetçi insanlar iz bırakmak için çaba gösterir. Ben iz bırakmak için mücadele ediyorum, edeceğim. Hem davama hem de Kandıra'ma hizmet etmek benim için mutluluk vericidir. İnşallah dava arkadaşlarım da bunu takdir görürler.

 

Hizmetleriniz en çok ne yönde olacak? Kandıra’nın gözlemlediğiniz en büyük sorunu sizce ne?

Kandıra'da hayata geçirmek istediğim çok fazla proje var kafamda ama özellikle şu anda Kandıra'daki gençlerimizi yakından gözlemekteyim. Köylerimizde yaş ve eğitime dayalı bir araştırma yapmak istiyorum. Köylerimizde gezdikçe köylerde gençlerin kalmadığını duymakta ve görmekteyim. Özellikle burada yaşayan vatandaşlarımız en çok bu konuda dert yanıyorlar. Biz Marmara Bölgesi'nin 53 kilometrelik sahil bandına sahip bence Türkiye'nin en güzel ilçesinde yaşamamıza rağmen gençlerin ilçemizden göç etmesinin altında yatan nedenleri araştırmamız lazım. Tabii ki ilk madde işsizlik. Gıda OSB’deki sanayi fabrikalarında siyasi parti ayırt edilmeksizin her aileden buraya işçi istihdam edilmeli. Genç nüfusun ilçemizde kalması gerçekten çok önemli. Genç nüfus buradan gittiği takdirde bir 10 yıl sonra ilçemizde çok farklı tablolar ortaya çıkar.

 

HALA YOL SİYASETİ YAPIYORLAR

 

Kandıra’daki siyasi gündemi nasıl değerlendiriyorsunuz?

Kandıra’da hala yol, su, elektrik siyaseti yapılıyor. Ben kimsede gelecek kaygısı görmüyorum ve bunun rahatsızlığını hissediyorum. 14 yıldır Türkiye'nin hemen hemen her yerinde kesintisiz bir belediyecilik seviyesine sahip AK Parti'nin hala yol siyaseti yapması, vatandaşların bu belediyelerden sadece yol istemesi gerçekten çok acı. Artık konjonktür değişiyor. Artık Misak-ı Milli Sınırları konuşuluyor. Artık 12 tane Yunan Adası, Musul, Halep, küresel güçler konuşulurken, dünyada bir çığır açılıyorken, bir yere gidiyoruz neler oluyor denilecekken yolların gündeme getirilmesi gerçekten acı. 

 

Son olarak neler söylemek istersiniz?

Milliyetçi Hareket Partisi duruşuyla artık çok farklı bir yere gelmiştir. Sadece MHP’liler değil vatanını seven herkesin gönlünde farklı bir noktaya gelmiştir. Bunun kıymetini bilmemiz lazım. Altını çizerek söylemek istiyorum; Birinci Dünya Savaşı devam etmektedir. Bizim Türk gençliği olarak uyanık olmamız gerekiyor. Bir olalım, diri olalım. 

 

 

 

Bu Haber 1609 Görüntülenmiştir
YORUMLAR
İsim Soyisim
E-Posta
Yorumunuz
DİĞER HABERLER :
Bu işi halk sandıkta çözecek
 Türkiye’yi içinde bulunduğu ortamdan sadece halkın kurtarabileceğini söyleyen Tarhan, “Bu işi bu saatten sonra siyasetçiler çözemez, bu işi halk sandıkta ...
Gıda OSB’ye de FETÖ bulaşmış!
İzmit lobisine ters düştüm
Ulaşım zammı öğrenciyi vurdu
Aydınlık: Bu kent beni iyi tanıdı
 Sağlıkçı kimliğiyle uzun yıllar Kocaeli’de yakından tanıdığımız AK Parti’den milletvekili aday adayı Dr. Hasan Aydınlık, kendisinden em...