KENTArt Nicomedia’dan anlamlı proje
Art Nicomedia’dan anlamlı proje
03.11.2016 09:48:45 Tarihinde Eklenmiştir. 

 

Art Nicomedia Kültür Sanat Derneği, 25 Ekim – 3 Kasım tarihleri arasında  kentimizde gerçekleştirdiği,” Take Initiative For Refugees” yani Mülteciler İçin İnsiyatif Al” temalı Erasmus Uluslararası Gençlik Projesi, Ramada Otel’de düzenlenen sertifika töreniyle son buldu

 

Artun Umur ELMASER - Art Nicomedia Kültür Sanat Derneği, İzmit’i tanıtmaya yönelik projelerine hız kesmeden devam ediyor. Dernek son olarak  9 gün boyunca kentimizde; İngiltere, Fransa, İtalya, Macaristan, Romanya, Hırvatistan, Yunanistan, Slovakya, Makedonya ve Türkiye’den toplam 10 ülkeden 33 katılımcıyı ağırlayarak ülkelerin çeşitli dans, müzik, yiyecek ve içeceklerin tanıtıldığı kültürlerarası organizasyonlara imza attı. Gerçekleşen program sonrasında 33 katılımcıya organizasyona katılımlarından dolayı sertifika taktim edildi.

 

MÜLTECİLERLE RÖPORTAJ

Dernek Başkanı Akın Ülkü Sevinç önderliğinde yapılan etkinliklerde avrupanın çeşitli ülkelerinden ve farklı kültürlerden gelen gençler ortak hedefler yaratmak ve kültürlerarası etkileşimde bulunmaları adına bir araya getirildi. Dernek ayrıca, İzmit’i tanıtmaya yönelik düzenlenen city game oyunlarında kentimizin tarihçesi ve tarihi- turistik yerleri hakkında önemli bilgileri katılımcılara aktarırken, şehrimizde yaşayan mülteci aileleriyle röportajlar gerçekleştirdi.

 

KÜLTÜRLERARASI ETKİLEŞİM

Projeyle ilgili açıklama yapan Art Nicomedia Kültür Sanat Derneği Başkanı Akın Ülkü Sevinç, “9 gün süren proje süresince Avrupa’nın çeşitli ülkelerinden ve farklı kültürlerden gelen gençleri ortak hedefler yaratmak ve kültürlerarası etkileşimde bulunmaları için bir araya getirdik. Bu projedeki hedefimiz; gençlik çalışanlarının mülteci sorunu hakkında bilgi ve farkındalıkların arttırılması, söz konusu mültecilerin adaptasyon süreçlerinin nasıl olması gerektiğine dair toplumsal farkındalığın yaratılmaya çalışılması, azınlık durumunda olan bu kesimin eğitim, sosyo-ekonomik hayata dahil edilmesi, aktif vatandaşlık bilincine ulaştırılması gibi konularda nasıl bir yol izlenmesi gerektiği ve gençlik çalışanlarının konu ile ilgili hangi kapsamda çalışmalar gerçekleştirmeleri gerektiği ile ilgili yol haritasının ortaya konması, yerel halkın ve medyanın bakış açısının ve insanların kanaatleri üzerindeki etkinin anlaşılmasının sağlanması, toplum önyargılarının yıkılmasına dair çözüm önerilerinin aranmasıdır” ifadelerine yer verdi.

 

 

 

 

Bu Haber 386 Görüntülenmiştir
YORUMLAR
İsim Soyisim
E-Posta
Yorumunuz
DİĞER HABERLER :
Yürüyüş Yoluna renk katan sergi
Halkevi köprüsündeki engelli asansörleri!
İtfaiye filosuna 5 yeni araç
"Sakal Faruk" yıkamacı oldu
AK Parti’den dev iftar