Advert Advert Advert Advert
Advert Advert Advert Advert
Advert
TARİH 22.03.2019 SAAT 03:47:49
Advert
 
Advert Advert Advert Advert

Çayırova’da işçi öfkeli

Çayırova Belediyesi 70 kadrolu işçinin 2, 430 taşeron işçinin 1 ikramiyesini ödemedi. Tüm belediyelerin ödeme yapmasına rağmen Çayırova Belediyesinin ödeme yapmaması ve işçiye bilgi vermemesi nedeniyle işçi öfkeli
Çayırova’da işçi öfkeli

Süriye ÇATAK TEK  - Çayırova Belediyesi’nde çalışan kadrolu ve taşeron işçilerin bayramdan önce alması gereken ikramiyeleri yatırılmadı. Tüm belediyeler hem kadrolu hem de taşeron işçilerin toplu iş sözleşmesinden doğan ikramiyelerini verirken, Çayırova Belediyesi kadrolu işçilerin devlet ve sendika ikramiyesini, taşeron işçilerin ise toplu sözleşme ile belirlenen ikramiyesi ödenmedi. Bayramdan önce ödeme yapılmaması nedeniyle işçiler öfkeli. 

 

ALACAKLARI İSTİYORLAR 

Çayırova Belediyesi’nde çalışan 70 kadrolu, 430 taşeron işçinin ikramiyeleri işveren tarafından ödenmedi. Kadrolu işçilerin 30 günlük sendika ikramiyesi, devletin 13 günlük ikramiyesi ile birlikte, taşeron işçilerinin Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından belirlenen 5 günlük ikramiyeleri ödenmedi. Tüm belediyelerde işçilerin ikramiyeleri bayram öncesi ödenirken, Çayırova Belediyesi işçilerin kazanılmış haklarını ödememesi tepkilere neden oldu. İşçiler, belediye başkanına da tepki gösteriyor. Alacaklarının bayram önce ödenmesini istiyor. 

Bu haber eklendi
ETİKETLER:
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Sivil Toplum haberleri
Advert
Anket
İzmit Belediye Başkanlığı seçimlerinde hangi adaya oy vereceksiniz?
Azize Sibel Gönül
Fatma Kaplan Hürriyet
Ahmet Özen
Hülya Yıldırım
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
5.4572 TL 5.4354 TL
Euro
EURO
6.2237 TL 6.1988 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA