Advert Advert Advert Advert
Advert Advert Advert Advert Advert
TARİH 16.12.2018 SAAT 21:15:57
Advert

Çayırova’da işçi öfkeli

Çayırova Belediyesi 70 kadrolu işçinin 2, 430 taşeron işçinin 1 ikramiyesini ödemedi. Tüm belediyelerin ödeme yapmasına rağmen Çayırova Belediyesinin ödeme yapmaması ve işçiye bilgi vermemesi nedeniyle işçi öfkeli
Çayırova’da işçi öfkeli

Süriye ÇATAK TEK  - Çayırova Belediyesi’nde çalışan kadrolu ve taşeron işçilerin bayramdan önce alması gereken ikramiyeleri yatırılmadı. Tüm belediyeler hem kadrolu hem de taşeron işçilerin toplu iş sözleşmesinden doğan ikramiyelerini verirken, Çayırova Belediyesi kadrolu işçilerin devlet ve sendika ikramiyesini, taşeron işçilerin ise toplu sözleşme ile belirlenen ikramiyesi ödenmedi. Bayramdan önce ödeme yapılmaması nedeniyle işçiler öfkeli. 

 

ALACAKLARI İSTİYORLAR 

Çayırova Belediyesi’nde çalışan 70 kadrolu, 430 taşeron işçinin ikramiyeleri işveren tarafından ödenmedi. Kadrolu işçilerin 30 günlük sendika ikramiyesi, devletin 13 günlük ikramiyesi ile birlikte, taşeron işçilerinin Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından belirlenen 5 günlük ikramiyeleri ödenmedi. Tüm belediyelerde işçilerin ikramiyeleri bayram öncesi ödenirken, Çayırova Belediyesi işçilerin kazanılmış haklarını ödememesi tepkilere neden oldu. İşçiler, belediye başkanına da tepki gösteriyor. Alacaklarının bayram önce ödenmesini istiyor. 

Bu haber eklendi
ETİKETLER:
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Sivil Toplum haberleri
Advert
Advert
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
5.3887 TL 5.3672 TL
Euro
EURO
6.0956 TL 6.0713 TL
Anket
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı
ANIT MEDYA