Advert Advert Advert Advert
Advert Advert Advert
TARİH 26.05.2019 SAAT 10:51:58
Advert
 
Advert

Erdoğan’ı yenecek isim Akşener’dir

Kardak Kahramanı, İYİ Parti Milletvekili Adayı Ali Türkşen, her seçmenin ikinci tutu düşünerek sandığa gitmesi gerektiğini kaydederken, “Bana göre Erdoğan’ı yenecek isim Akşener’dir” dedi
Erdoğan’ı yenecek isim Akşener’dir

Mevlüt SOYSAL

SEÇİM dönemini en yoğun çalışmayla geçiren isimlerin başında geliyor, Kardak Kahramanı, İYİ Parti Milletvekili Adayı Ali Türkşen…

Her gün bir ilçede vatandaşlarla bir araya gelen Türkşen’e göre İYİ Parti’ye ve Cumhurbaşkanı Adayı Meral Akşener’e olan ilgi çok yüksek…

AK Parti’nin kemik seçmeni dışındaki muhafazakar kitlenin de İYİ Parti’ye yöneldiğini kaydeden Türkşen, “Başarıya ulaşacağız” diye konuştu.

Türkşen, her seçmenin ikinci turu düşünerek sandığa gitmesi gerektiğini kaydederken, “Bana göre Erdoğan’ı yenecek isim Akşener’dir” dedi.

 

Son 3 haftadır çok yoğun bir seçim kampanyası yürütüyorsunuz. Bu 3 haftayı özetler misiniz? 

Ben iyi bir asker olarak Seçim Koordinasyon Merkezimizin yaptığı hangi program varsa hepsine harfi harfine uyuyorum. Kaçta, nereye diyorlarsa o saatte orada oluyorum. Programı onlar yapıyorlar. Çok da güzel programlar oluyor. Çayırova hariç tüm ilçeler bitti. Birçok ilçeye 2 defa gittim. Teşkilatımız da çok yoğun süreç yaşıyor. Hepsinden Allah razı olsun. Bu çabaların bize başarı getireceğini inanıyorum.

 

Sahada ne görüyorsunuz? 

Sahada bize olan ilgi çok yüksek. Tabii ki şunu da ifade etmeliyim: Çok kemik bir AKP kitlesi var. Onlar takım tutar gibi partilerine bağlılar. Onlarla temasa girmek çok zor. Aralarında bizimle temasa geçmek istemeyenler oluyor. Bunu anlayışla karşılıyoruz. Fakat daha önce AKP’ye oy vermiş ciddi bir seçmen grubunun da kararsız seçmene dönüştüğünü görüyoruz. Bu seçmenler arasında oyunu İYİ Parti’ye verecek olanların oranı çok ciddi. Biz ağırlıklı olarak onlarla temas kuruyoruz. Öte yandan kendi seçmenimizle ilişkimiz çok iyi.

 

Siz, bir politikacıdan önce üst düzey bir asker emeklisisiniz, Türk askerinin önemli zaferlerine komutanlık yapmış bir isimsiniz. Öte yandan FETÖ kumpası nedeniyle de 3 buçuk yıl hapis yattınız. Bu durumların halktaki karşılığı ne? 

Bu saydıkların nedeniyle bana büyük saygı gösterenler kuşkusuz ki var. Fakat bu olayları bilmeyenlerin sayısı da az değil. Örneğin bazı vatandaşların FETÖ kumpaslarından hiç haberleri yok. Türkiye gündeminden uzak kalmışlar. Saygı duyuyoruz. Ama ağırlıklı olarak halkımız benim yaşadıklarıma vakıf. Çay bahçelerinin önünden geçtiğimde yerinden kalkıp gelenler, “Komutanım hoş geldin” diyenler var. Her yere çok rahat girip çıkıyorum. Teveccüh çok fazla. Ben çok memnunum.

 

Özellikle Atatürkçü-cumhuriyetçi kesimin size karşı büyük bir ilgisi var. Fakat Kocaeli’de çok ciddi bir muhafazakar kitle var. O kitleden oy gelecek mi? 

Muhafazakar kesimdeki kemik kitle dışındakilerin bize ilgisi büyük. Bilindiği gibi Cumhurbaşkanı Adayımız Meral Akşener merkez sağda duran bir isim. Onun varlığı da bize olan ilgiyi artırıyor. Tabii ki bu seçimin kaderini belirleyecek önemli hadiselerden biri ekonomi. Türkiye’de tüm sosyal sınıflar büyük zorluk içerisinde. Köylüye gidiyoruz, köylü bitmiş. Esnafa gidiyoruz, esnaf bitmiş. Öte yandan halkımız umutsuzlaşmış. Geleceği AKP ile iyi görmüyorlar. Bu kitleyi muhafazakar ya da cumhuriyetçi diye sınıflandırmak doğru değil. Ekonomik sıkıntıları halkımızın tüm kesimleri yaşıyor. Şunu da ifade edeyim; yarın milletvekili olursam, tüm Kocaeli’yi temsil edeceğim. Bu yüzden de insanları sınıflara ayırmak istemiyorum. Hepsi bizim vatandaşımız. Oy verenlerin de vermeyenlerin derdine çare olmak için koltuk işgal edeceğim. Particilik yapmayacağım.

 

Gününüzü özetler misiniz? 

Ramazan ayı nedeniyle biraz farklı bir seçim kampanyası yürütüyoruz. Genelde öğleden sonra arkadaşlarımızla buluşuyoruz. İftara kadar esnaf ziyaretleri yapıyoruz. Pazarda vatandaşlarımızla bir araya geliyoruz. İftarımızı halkla beraber köpük tabaklarda yapıyoruz. Bin 500 liralık bardaklı otellerde oruç açmıyoruz. İftardan sonra da kahvehane ziyaretleri yapıyoruz. Bu ziyaretler sahura kadar devam ediyor. Sahurla beraber kesiyoruz. Bazen çalışmaya erken başladığımız da oluyor. Bayramdan sonra ise daha farklı bir süreç izleyeceğiz. Çünkü Ramazan bitmiş olacak.

 

Lütfü Ağabey’den çok şey öğreniyorum

Ümit Özdağ gibi önemli bir isim geldi. O çapta isimleri getirecek misiniz? 

Ümit Hoca, adaylığımdan sonra destek vereceğini söylemişti. Sağ olsun beraber iftar yaptık. Kahvehaneleri dolaştık. Öte yandan ilimizde zaten önemli bir isim var. Lütfü Ağabeyle (Türkkan) sürekli birlikte çalışıyoruz. Ben partiye girmeden önce onunla tanışmıştım. Halk Tv’de bir programa çıkmıştık. Tesadüf o ki aynı kentten aday olduk. Onun siyasi tecrübesi benim için çok önemli. Onun ne yaptığına, ne dediğine çok dikkat ediyorum. Benim siyasette sıfır tecrübem olduğu için onunla beraber çalışmak bana da tecrübe kazandırıyor. Halkta teması çok farklı. Çok hızlı ilişki kuruyor. Her gittiğimiz yerde bir tanıdığı var. Seçim bölgesinin hep Kocaeli olması da tabii ki buna bir etken. Onunla yan yana gelince de gücümüzü daha da artırıyoruz. Öte yandan sadece Lütfü Ağabey değil, partimizde çok tecrübeli isimler var. Onlarla da sürekli beraberiz. Adaylar arasında çok güzel bir sinerji var.

 

Muharrem İnce’nin çıkışıyla beraber sanki ibre ona döndü gibi. Sanki Akşener ikinci planda kaldı. Bunu nasıl değerlendiriyorsunuz. 

Klasik bir şey söyleyeceğim: Erdoğan bundan önce olduğu gibi yine, kendi rakibini seçiyor. Çünkü ikinci turu düşündüğünde, Akşener, İnce’ye göre farklı kesimlerden oy alma potansiyeli daha fazla olan bir isim. İnce’nin ikinci olmasıyla beraber ipi göğüsleyeceğini düşünüyor. İkinci tura Meral Akşener kalsa, Erdoğan için hayatının en zor 2 haftası geçer. İpi göğüsleyen de Akşener olur. Çünkü İnce’y oy verenlerin neredeyse tamamı ikinci turda Akşener’e oy verir. Fakat Akşener’i destekleyenler arasında İnce’ye oy vermeyecek olan ciddi bir kitle çıkar. Ben vatandaşlarıma sesleniyorum: Seçimin ikinci turunu düşünün. Eğer ikinci turda kimi avantajlı görüyorsanız ona oy verin.

 

Başka neler söylemek istersiniz?

Seçimde hile olmadığı takdirde birinci turda Erdoğan’ın seçilmesi mümkün görünmüyor. İkinci turdaki ismin de Erdoğan’ı yenecek bir isim olması gerekiyor. O isim de Akşener’dir. Öte yandan Cumhur İttifakı’nın parlamentoda çoğunluğa ulaşamayacağının herkes farkında. Kendileri de bunu gizleyemiyorlar. Ne olursa olsun, 25 Haziran’da daha güzel bir Türkiye’ye uyanacağız. O Türkiye’ye ulaşmak için çok çalışacağız. En iyi stratejik hamleleri yapacağız.

 

Bu haber eklendi
ETİKETLER:
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Röportajlar haberleri
Advert
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
6.0857 TL 6.0614 TL
Euro
EURO
6.8088 TL 6.7816 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA