Advert Advert Advert Advert Advert
Advert Advert Advert
Advert
TARİH 23.01.2019 SAAT 22:02:09
Advert
 
Advert

Meclise Saadet gerek

SP Kocaeli 3. Sıra Milletvekili Adayı Reyhan Şengün, ülkede büyük bir ayrışma yaşandığını kaydederek, “Türkiye’ye barış ve sevgi iklimi gerek. Bunu hayata geçirecek olan parti de Saadet Partisi’dir. Bu yüzden mecliste olmamız gerekiyor” dedi
Meclise Saadet gerek

Mevlüt SOYSAL - SP Kocaeli 3. Sıra Milletvekili Adayı Reyhan Şengün, gazetemize bir ziyaret gerçekleştirerek çeşitli değerlendirmelerde bulundu. Çok yoğun bir süreç yaşadıklarını ve halkın SP’ye ilgisinin çok fazla olduğunu ifade eden Şengün, “Halkımızla temas ettiğimiz zaman hiçbir olumsuz tavır görmüyoruz. Fakat halkımızda, medya vasıtasıyla kendilerine yansıtılan bir ön kabul var. Çoğunlukla CHP ile yaptığımız ittifaka konuyu getiriyorlar. Biz de, Erbakan Hoca’nın CHP ile koalisyon kurduğunu belirtiyoruz. Bizim yaptığımızın koalisyon bile olmadığını söylüyoruz. Halkımız açıklamalarımızın ardından bizi olumlu karşılıyor” dedi. 

 

BARIŞ VE SEVGİ 

18 yıldır siyasetin içinde olduğunu kaydeden Şengün, “Eskiden vatandaşlarımız sizi iktidar yapmazlar diyordu. Sonra, barajı geçemezsiniz ki demeye başladı. Şimdi ortada bir baraj yok. Bu kitlenin samimiyetini ortaya koymasını ve bize oy vermelerini bekliyoruz” diye konuştu. SP’nin mecliste olması gerektiğini kaydeden Şengün, “Bu kavgacı siyaset ülkeye büyük zarar veriyor. Allah’ın ilk yarattığı şey sevgidir. Türkiye’nin de yüzde 99.9’u Müslüman’dır. Müslümanlık barış ve sevgiyi ön planda tutar. Barış ve sevgiyi ülkede hakim kılacak parti de SP’dir. Bu yüzden halkımızın bizi desteklemesini istiyoruz” ifadelerini kullandı. 

 

ALGI YÖNETİMİ 

Anketlerin manipülasyon aracı olarak kullanıldığına da vurgu yapan Şengün, “Kamuoyu araştırma şirketi yöneticileri dahi 100 kişiye sorduklarında 15 kişiden yanıt aldıklarını ifade ediyorlar. Bu nedenle anketler algı yönetimi, siyaset mühendisliği için kullanılıyor. Biz Kocaekli’deki gücümüzü biliyoruz. Yüzde 10’un üzerinde oy aldığımız oldu. Bazı ilçelerde oyumuz yüzde 20’lerde. Ne yazık ki bunlar görülmüyor. Bu seçimde başarılı bir sonuç alacağımıza inanıyoruz” şeklinde konuştu. Türkiye’nin ekonomik açıdan büyük sıkıntıda olduğunu kaydeden Şengün, “Biz halkımıza üretim ekonomisini vaat ediyoruz. Faize dayalı liberal ekonomi ülkemizi fakirleştiriyor. Sömürülüyor olmak bizleri üzüyor. Ben dik yürümek istiyorum. Bunun yolu da üreten bir Türkiye’yi meydana getirmektir” dedi. 

Bu haber eklendi
ETİKETLER:
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Siyaset haberleri
Advert
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
5.3317 TL 5.3105 TL
Euro
EURO
6.0586 TL 6.0344 TL
Anket
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı
ANIT MEDYA