Advert Advert Advert Advert
Advert Advert Advert
Advert
TARİH 26.03.2019 SAAT 22:10:30
Advert
 
Advert Advert Advert

KOÜ İletişim'de 650 öğrenci kep attı

​Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) İletişim Fakültesi 17’inci dönem mezunlarını verdi. Prof. Dr. Baki Komsuoğlu Kültür ve Kongre Merkezinde gerçekleştirilen törende 650 öğrenci kep atma mutluluğunu yaşadı.
KOÜ İletişim'de 650 öğrenci kep attı Galeri
Arif BULUT  - Kocaeli Üniversitesi İletişim Fakültesi, Gazetecilik, Halkla İlişkiler ve Tanıtım,  Radyo Sinema ve Televizyon, Görsel İletişim ve Tasarım, Reklamcılık bölümlerinden mezun olan 650 öğrenci Prof. Dr. Baki Komsuoğlu Kültür ve Kongre Merkezinde düzenlenen törenle mezun oldu. 17’inci dönem mezuniyet törenine KOÜ Rektörü Sadettin Hülagü, İletişim Fakültesi Dekan Prof. Dr. Nigar Pösteki, Demokrat Kocaeli Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Adem Turgut, Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Çetin Gürol ve çok sayıda öğrenci yakını katıldı. 

 
İLK ÜÇ HALKLA İLİŞKİLER VE TANITIM BÖLÜMÜNDEN 
 
2017-2018 dönemi Kocaeli Üniversitesi İletişim Fakültesini 1’incilikle bitiren Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümü öğrencisi Tulunay Şahinkayası, fakülteyi 2’incilikle bitiren Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümü öğrencisi Belgin Başak Aydemir ve fakülte 3’üncüsü Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü öğrencisi Özge Gürkan mezuniyet töreninde plaketlerini alarak mutluluklarını aileleri ile paylaştı.  
 
 
BÖLÜM BİRİNCİLERİ 
 
Gazetecilik (Örgün) 
1- Ceyhun Arabacı
2- Ezgi Aydın
3-Mihriban Sarı 
 
 Gazetecilik Bölümü (İkinci Öğretim)
1- Bera Nur Kapısız, 
2- Merve Birinci, 
3- Çiğden Alphan 
 
Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü (Örgün)
 1- Tulunay Şahinkayası
2- Yunus Emre Gök
3- Elif Akın
 
Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü (İkinci Öğretim)
1-Belgin Başak Aydemir
2- Özge Gürkan
3- Dilara Özpehlivan 
 
Radyo Sinema ve Televizyon Bölümü (Örgün)
1- Umut Sevinç
2- Uğur Vurgun,
3- Okan Kırbacı 
 
Radyo Sinema ve Televizyon Bölümü (İkinci Öğretim) 
1- Cansu Demiray
2- Osman Palabıyık
3- Zerrin Çelik
 
Görsel İletişim ve Tasarım Bölümü (Örgün)
 1- Zeynep Ebrar Varlı
 2- Atakan Hürpek,
 3- Şule Nur Ertem- Dilek Oflaz
 
Reklamcılık Bölümü( Örgün) 
1-Hatice Çam
2-Emine Özgan
3-Cansu Çakmak
 
 
“FARKINDALIK YARATMALIYIZ”
 
Fakülte Birincisi olan Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü Mezunu Tulunay Şahinkayası, “4 yıl boyunca çeşitli fedakarlıklarda bulunduk ve bugün mezun oluyoruz. Farkındalık yaratabilen bir iletişimcinin neler yapabildiğini bu topluma göstermeliyiz. İnanmak başarmanın yarısı değil çok daha fazlası. Hocalarıma ve aileme çok teşekkür ediyorum” diye konuştu. 
 
BAŞARILAR DİLEDİ
 
İletişim Fakültesi Dekanı Nigar Pösteki, “Genç iletişimciler olarak topluma öncülük etmek sizin göreviniz. Sizlerin değerlerimizi sürdürmeniz gerektiğini düşünüyor ve yolculuğunuzda sizlere başarılar diliyorum” 
 
“MESLEK ETİKLERİNDEN VAZGEÇİLMEMELİ”
 
Pösteki’nin ardından kürsüye gelen KOÜ Rektörü Sadettin Hülagü, “İçinde bulunduğumuz tarihsel dönem iletişim çağı olarak anılıyor. Bu süreçte geleceğin iletişimcileriyle bir arada olmaktan büyük mutluluk duyuyorum. Ülkemizde basın yayın organlarının artışıyla internet teknolojisinin gelişmesiyle iletişim alanı durdurulamaz bir alan haline gelmiştir. Çok fakülte olmasına rağmen bu alanda yetişmiş kalifiye personelin az olduğu aşikardır. Binaların araçların olması insan katkısı yoksa önemi yoktur bunların.  Teori ile pratiğin zorunlu olduğu alanda daha iyi yerlere gelmesi için elimizden geleni yapacağız. Mezunlarımız mesleklerini icra ederken meslek etiklerinden vazgeçmemeli, sorumluluklarını unutmamalıdır. Toplumsal yapıya zarar verecek uygulamalara prim tanınmamalıdır. Bir rektör olarak mesleklerinizi en iyi şekilde temsil etmenizi isterim” dedi. 

 


 

 
 
Bu haber eklendi
ETİKETLER:
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Eğitim haberleri
Advert
Anket
İzmit Belediye Başkanlığı seçimlerinde hangi adaya oy vereceksiniz?
Azize Sibel Gönül
Fatma Kaplan Hürriyet
Ahmet Özen
Hülya Yıldırım
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
5.5126 TL 5.4906 TL
Euro
EURO
6.2367 TL 6.2118 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA