İLÇE HABERLERİKaramürsel'e GTÜ imzası
Karamürsel'e GTÜ imzası
18.11.2016 12:01:10 Tarihinde Eklenmiştir. 

 

Şehir estetiğine önemli bir kazanım olması beklenen Balık Adası projesi, Gebze Teknik Üniversitesi tarafından tasarlandı

 

KARAMÜRSEL Belediye Meclisi'nde onaylanarak ihaleye çıkacak olan proje ile Türkiye sahil şeridindeki en yüksek bayrak direği de Kocaeli sahilinde yükselecek. Projeyi, Gebze Teknik Üniversitesi(GTÜ) Mimarlık Fakültesi Öğretim Görevlisi Dr. İbrahim Türkeri ve Mimar Gönül Karademir’in tasarladı.

 

BAŞKAN ONAY VERDİ

Karamürsel Belediyesi Balık Adası Sosyal Tesisleri Projesi, Belediye Meclisi ve Başkan İsmail Yıldırım’ın onayından geçti. Mevcut durumda var olan 6 bin 900 metrekare büyüklüğündeki Balık Adası’nın yeniden düzenlenip kente kazandırılmasını hedefleyen projede, Karamürsel mutfağının sergileneceği restoranlar, balık satış büfeleri ve tören amfisi bulunacak.

 

EN YÜKSEK DİREK

Bununla birlikte Türkiye sahil şeridindeki en yüksek bayrak direği de proje kapsamında yer alacak. Ada üzerindeki yapıların çelik konstrüksiyon üzerine dere taşının istiflenmesi tekniğiyle inşa edilmesinin önerildiği proje, uygulanmak üzere 12 Aralık tarihinde ihaleye çıkarılacak.

 

 

 

 

Bu Haber 411 Görüntülenmiştir
YORUMLAR
İsim Soyisim
E-Posta
Yorumunuz
DİĞER HABERLER :
Başiskele'ye yakıştı
Karamürsel'e GTÜ imzası
Göcük'te yıkım başladı
Karamürsel, modern binasına kavuşuyor