KENTEynerce Kavşağı, 2 bakanın katılımıyla açıldı
Eynerce Kavşağı, 2 bakanın katılımıyla açıldı
19.11.2016 11:25:10 Tarihinde Eklenmiştir. 

 

Milli Savunma Bakanı Fikri Işık ile Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan ilimize gelerek bir dizi açılışa katıldı. Bakanlar ilk olarak Dilovası’nda bulunan Eynerce Kavşağı’nı düzenlenen törenle açtı

 

Artun Umur ELMASER - Kentimizin milletvekili ve aynı zaman da Milli Savunma Bakanlığı görevini üstlenen Fikri Işık ile Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, dün ilimize gelerek bir dizi açılış programına katıldı. Yoğun güvenlik önlemleri altında gerçekleşen törenler de adeta havada kuş dahi uçurtulmadı. İki bakan öncelikle saat 11:00’da Dilovası bölgesinde tamamlanan Eynerce Kavşağı’nın açılışını dualar eşliğinde gerçekleştirdi. Dilovası’nda yapılan merasimin ardından Işık ile Arslan, 12:30’da Körfez ilçemize giderek Gemi Trafik Hizmetleri Merkezi, daha sonrasında ise İzmit Otogar mevkiinde tamamlanması dört gözle beklenen Kandıra Yolu Temel Atma törenine katıldı.

 

DEV PROTOKOL

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından başlayan programa Eynerce Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Vali Hasan Basri Güzeloğlu, Karayolları Genel Müdürü İsmail Kartal, AK Parti İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, AK Parti Milletvekilleri Cemil Yaman, İlyas Şeker, Zeki Aygün, Radiye Sezer Katırcıoğlu,  İl Emniyet Müdürü Necati Denizci Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Tahir Büyükakın, Dilovası Belediye Başkanı Ali Toltar, Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker, EDOK Komutanı Korgeneral Metin Gürak, Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak, KOTO Başkanı Semih Barış, KOTO Meclis Başkanı Akın Doğan ve çok sayıda vatandaş katılım gösterdi.

 

 

ÇÖZÜM ODAKLI YÖNETİM UYGULADIK

Daha sonrasında söz alan Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Bu eserleri yaparken bir sürü engeller vardı. Ama iş birliği ile hemen hemen bir araya geliyoruz. Üst ölçekte kentimizin ulaşımı ile ilgili, çevreyle ilgili öncelikle hangi problemlerimiz varsa çözüm odaklı çalışmalar yaparız. Bu kavşak 20 yıl önce projelendirilmiş ama yapılamamış. Buranın en önemli sorunu kamulaştırmaydı. Ama biz çözüm odaklı bir yönetim uyguladık. Çözüm zor da olsa bir araya geliyoruz. Çözüm nasıl gerçekleşecekse onu buluyoruz, kararımızı veriyoruz ve icraata geçiyoruz. Kocaeli de biz birlik sinerjisini yakaladık ve çözüm yolunda emin adımlar atıyoruz. Emeği geçen herkese buradan teşekkür ediyorum” dedi.

 

 

KUTLU YÜRÜYÜŞE DEVAM EDECEĞİZ

Karaosmanoğlu’nun kürsüden inmesiyle mikrofonu eline alan Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, kentimiz halkına hizmet etmekten çok mutlu olduğunu belirterek başladığı konuşmasında, “ İlimiz için değil ülkemiz için anlamı bir yatırımda sizlerle olmanın mutluluğunu yaşıyorum. Türkiye’nin büyük yürüyüşüne zenginlik sunan ilimiz, her anlamda gelişmesini kararlılıkla sürdürüyoruz. İnsanımıza bugünü ve geleceği şimdiden daha iyi kılmak, alt yapıdan üst yapıta kadar tüm eksiklikleri gidermek bizim görevimiz. Kocaeli den geçen herkese hediye edilmiş bir projedir açılışını yaptığımız. İnanıyorum ki bundan sonra da Kocaeli ve ülkemiz kutlu yürüyüşüne emin adımlarla yürümeye devam edecek. Projenin hayata geçirilmesinde herkese içtenlikle teşekkür ediyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum” ifadelerine yer verdi.

 

 

 

50 MİLYON LİRALIK YATIRIM

2002’den bu yana Kocaeli’ye yapılan yatırımları anlatarak sözlerine başlayan Milli Savunma Bakanı Fikri Işık ise, “ Böylesine anlamlı bir hizmetin açılışında bir arada bulunmaktan duyduğum memnuniyeti ifade ediyorum. Türkiye bir zamanlar bir anda Dilovası’na 50 milyon liralık yatırım yapmayı 1 milyonluk bile yatırım yapamayan bir konumdaydı. Bugün 100 milyon lirayı çok rahatlıkla harcayabilecek bir konuma geldik. İktidarımızla birlikte büyük sorunları çözdük ve çözmeye devam ediyoruz. Türkiye, pek çok sınamayla karşı karşıya. Ülkemizin çevresi ateş çemberi ile çevrili. Bunların Türkiye’ye karşı oluşturduğu tehlikenin yanında içeride terör ile uğraşıyoruz. Tüm bunlara rağmen yatırımlarıma devam ediyoruz. Ülkemizin çıkarlarını, güvenliğin, geleceğini etkileyecek her noktada Türkiye karşılık verecektir. Ülkemizin ve milletimizin bütünlüğüne yönelik FETÖ, PKK isterse de başka terör örgütleri olsun her zaman karşısında Türkiye’yi görecektir” dedi.

 

 

CUMHURBAŞKANINA TEŞEKKÜR ETTİ

Ülkede kardeşliğin önemine de vurgu yapan Işık, “ Bizler kardeşlik ve barıştan yanayız. Bunun en önemli örneği ise Diloavası’dır. Dilovası, kentimizin en huzurlu yerlerinin başında geliyor. Huzuru ve kardeşliği öne çıkaran Dilovası, bu anlamda tüm ülkeye örnek olmakta. AK Parti hükümetinden önce burada ne altyapı ne üst yapı çalışması vardı. Biz geldikten sonra kaçak sudan elektriğe birçok boyutta büyük adımlar attık. Eğitimde de oldukça önemli adımlar attık. Eğitimde her yıl başarı çıtası kademeli olarak yükselmeye devam ediyor. Dilovası bizim için çok önemli ve değerli. Bütün bu hizmetlerin yapılmasında sayın Cumhurbaşkanı’mıza çok teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

 

KOCAELİ’YE 6 BUÇUK MİLYAR DOLAR YATIRIM

Açılışta son konuşmayı yapan Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, “ Elbette ki önemli bir gün elbette önemli bir yerdeyiz şuanda.  Mekanı önemli kılan köprü noktası olma konusunda. Kocaeli’nin göz bebeğimizin hakkını verirseniz, Kocaeli’nin ülke ekonomisine katkısını sürdürmüş olursunuz. Bizim de yapmaya çalıştığımız bu. Bizim Kocaeli’yi ve Dilovası’nı bu kavşak anlamında hakkını vermemizin sebebi buranın önemli bir yer konumda olmasından  kaynaklanıyor. Yaptığımız yatırımları birkaç yıl içinde ikiye katlayacağız, bundan kimsenin şüphesi olması. AK Parti hükümeti göreve geldiği günden bu yana Kocaeli’ye 6 buçuk milyar lira harcamışız. Çok mudur? Hayır? 330 km bunların dışında sıcak asfalt yapmışız.  Kocaeli, tüm bu yatırımları hak ediyor” dedi.

 

 

KOCAELİ ÜLKENİN KALBİ

Konuşmasını sürdüren Arslan, “Burası, ülkemizin kalbi konumunda. Osmangazi Köprüsü’nün de yeterli olmadığını biliyoruz. Köprünün devamında ki yolları geliştirerek kenti Ege’ye daha kolay bağlamak istiyoruz. Özellikle, yaya trafiği anlamında önemli bir kavşak, ağır vasıta anlamında önemli bir kavşak burası. Ekip olarak çalışmanın ne olduğunu sayın Cumhurbaşkanı’mızdan öğrendiğimiz için Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’yle birlik içerisinde çalışıyoruz, çalışmaya devam edeceğiz. El ele vererek iş yapıyoruz. Biz hiçbir şeyi 2002 ile kıyaslayamayız. O kadar adımlar atmışız ki bunun farkında ufacık çocuk bile varabilir. Türkiye senede 50 km yol yapmaya başladı. Önceki dönemlerde Bolu tüneli biter mi diye sorardı vatandaş. Bunun daha da fazlasını yapacağız, çünkü halkımız buna değer” diyerek sözlerini noktaladı.

 

 

 

 

Bu Haber 530 Görüntülenmiştir
YORUMLAR
İsim Soyisim
E-Posta
Yorumunuz
DİĞER HABERLER :
Başkan Karaosmanoğlu: Ramazan paylaşmak demektir
Dünya çocuklarına annelik yaptılar
 Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin 44 ülkeden 1.100 çocuğun katılımıyla düzenlediği 23 Nisan Çocuk Şenliği’nde misafir ülke çocukları Kocaelili ailelere ko...
Gebzeliler meydanda Milli İradeye sahip çıkıyor
Yeni MİA planına 7 itiraz geldi
 Büyükşehir tarafından yapılan Merkezi İş Alanları Projesinin ilk imar planının iptal edilmesinin ardından ikinci imar planı yapıldı. ilk plana bölgede yaş...
Aile Konak muhtarları ağırladı