SİYASETCHP'li Akar taksici cinayetlerini meclise taşıdı
CHP'li Akar taksici cinayetlerini meclise taşıdı
21.11.2016 09:07:08 Tarihinde Eklenmiştir. 

 

CHP Kocaeli Milletvekili ve PM üyesi Haydar Akar taksici esnafın sorunlarının araştırılarak çözüm önerilerinin tespiti amacıyla Meclis Araştırması açılması için önerge verdi

 

RAKAMLAR ÜRKÜTÜYOR

Ülkemizde sayıları yüz bini bulan ve aileleri birlikte beş yüz bin vatandaşın geçim kaynağı olan taksici esnafın uğradığı saldırı ve cinayetlere dikkat çeken Akar, özellikle büyükşehirlerde rakamların ürkütücü boyutta olduğunu belirterek son 10 yılda İstanbul da 130, İzmir de 43 taksicinin cinayete kurban gittiğini söyledi. Kocaeli'de son 1 ayda 2 taksicinin saldırıya uğrayarak yaşamını kaybettiğinin altını çizen Akar,  biran önce bu konuda adımların atılarak önlemlerin alınması gerektiğini belirtti.

 

CAN GÜVENLİKLERİ YOK

Artan saldırı ve cinayetlere yönelik hiçbir önlem ve tedbirin alınmadığını söyleyen Akar, bu konuda Avrupa ve Amerika da uygulanan şoför ile yolcu arasına cam bölmenin yer aldığı araçların hizmete sunulması gerektiğini belirtti. Avrupa ülkelerinde yaşayan ve emekli olanların ülkemizde tatil yaparken ülkemizde yaşanan geçim sıkıntısı nedeni ile emekli vatandaşlarımızın gece gündüz demeden taksicilik yaptığını vurgulayan Akar, buna rağmen taksici esnafının birçok sorunla karşı karşıya bırakıldığını söyledi.

 

GEREKLİ İYİLEŞTİRMELER İÇİN MECLİS ARAŞTIRMASI

Korsan taksiciliğin bir sektör haline geldiğini yapılan düzenleme ve cezaların caydırıcı olmadığını belirten Akar, zorunlu trafik sigortası bedellerinin her gün trafikte olan ve kazalarla karşı karşıya olan taksiciler için sıkıntı oluşturduğu ve bu esnaf grubu için iyileştirmelerin yapılması gerektiğini söyledi. Taksicilerin can güvenlikleri ve yaşamış oldukları sorunlara kayıtsız kalmayacaklarının altını çizen Akar önergesini Meclis başkanlığına sundu.

 

 

 

Bu Haber 171 Görüntülenmiştir
YORUMLAR
İsim Soyisim
E-Posta
Yorumunuz
DİĞER HABERLER :
Nusret Acur'dan herkese DİDİ…
Aydın Ünlü: Kurultay yapılmayacak
İlk daraltılmış danışma Gebze’de
Gebze'nin trafik sorunu TBMM gündeminde
Oya Tunçel’e önemli görev
 Geçtiğimiz dönem AK Parti Kocaeli İl Kadın Kolları Başkanlığı yapan, MKYK Üyesi Oya Tunçel 14 ili kapsayan 1. Bölge Koordinatörü oldu Oya Tunçel Türk...