EĞİTİMEğitimde alkışı hak eden bir başarı sağladık
Eğitimde alkışı hak eden bir başarı sağladık
24.11.2016 15:11:55 Tarihinde Eklenmiştir. 

 

Kocaeli Valiliği İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından 24 Kasım Öğretmenler günü sebebiyle SDKM'de düzenlenen resmi törende konuşan Vali Hasan Basri Güzeloğlu, “İlimizde eğitim alanında alkışı hak eden bir başarı seviyesine ulaştık. Tüm öğretmenlerimizi gönülden kutluyorum” dedi

 

Furkan ÇALIŞKAN - Kocaeli Valiliği ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla düzenlenen resmi tören dün İzmit Süleyman Demirel Kültür Merkezi'nde gerçekleştirildi. Katılımın oldukça yoğun olduğu programa Vali Hasan Basri Güzeloğlu'nun yanı sıra İl Milli Eğitim Müdürü Fehmi Rasim Çelik, Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Ali Kurt, Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zekeriya Özak, İzmit Kaymakamı Ersin Emiroğlu, Garnizon Komutanı Metin Gürak, İl Jandarma Komutanı Mehmet Karadeniz, İl Müftüsü Yusuf Doğan,İl Emniyet Müdürü Nezati Denizci, MHP İl Başkanı Aydın Ünlü ve çok sayıda öğretmen ve öğrenci katılım gösterdi.

 

TEŞEKKÜR ETTİ

Saydı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan törende mesleğe yeni başlayan öğretmenler adına Derince 19 Mayıs Anadolu Lisesi öğretmeni Yeliz Aydın kısa bir konuşma yaptı. Aydın'ın ardından Emekli Öğretmenler adına konuşmayı edebiyat Öğretmeni Kazım Kurtoğlu yaptı. Sonrasında kürsüye gelen İl Milli Eğitim Müdürü Fehmi Rasim Çelik, “Bugün terörün menfur saldırılarına göğüs geren, çeşitli zorluklarla başa çıkan öğretmenlerimize minnetlerimizi sunma günüdür. İlk emri oku olan yüce dinimiz öğretmeni anne babadan sonra eli öpülecek kişi olarak göstermiştir. Öğretmenlerin birey ve toplum açısında sahip olduğu değer satırlara sığmaz. Gelecekte de gelişmişliğin en büyük payı yine öğretmenlerin olacaktır” dedi.

 

HER ŞEYE RAĞMEN…

Son olarak kürsüye gelen Vali Hasan Basri Güzeloğlu, “Türkiye her şeye rağmen büyümeye devam edecektir. Bunun da en büyük güvencesi öğretmenlerdir. Öğretmenler insanı yetiştiren ve geliştiren bir mesleğe sahiptir. İnsanları ikiye ayırırsanız ya öğrenen yada öğreten sinizdir. Sizler bizlere öğretensinizdir. Bu perspektifte öğretmek her toplumun en önemli değerlerdendir. Öğretmen her toplumun öncüsü olmuştur. Onun için toplumla ilgili, gelecekle ilgili tüm hayallerimiz öğretmenlerimizle doğru orantılıdır. Atatürk'ün dediği gibi yeni nesil öğretmenlerin eseri olacaktır. Dünya bugün bilişim çağındadır” diye konuştu.

 

ALKIŞI HAK EDİYORUZ

Kocaeli’nin eğitimde alkışlanacak bir seviyeye ulaştığını aktaran Güzeloğlu, “Bilgiyi tüketenler ise üretenlerin esiri olmaya mahkum kalıyorlar. Her birimizin sorumlulukları yanında öğretmenlerimizin sorumlulukları çok daha farklıdır. Öğretmenler artık çocukla annelerinden babalarından daha yakındır. Çocuk için rol modeldir. Biz bu gerçekten hareketle tüm öğretmenlerimizin her alanda en doğru örnek ve rehber olarak o çocuklarımızı zenginleştirmesini bekliyoruz. Bunun için tüm katkıları sağlıyoruz. Ülkemiz ve ilimizde okullarımızdaki tüm eksikliklerini bilimin ışığında çok özenli çalışmalar sergiliyoruz. Son iki yılda Kocaeli'nin eğitim alanındaki başarısı alkışlanası bir boyuta ulaşmıştır. Ben bütün bu çabalarımızın merkezinde olan öğretmenlerimize teşekkür ediyorum” açıklamasında bulundu.

 

ÖĞRETMEN MARŞI OKUNDU

Güzeloğlu'nun konuşması sonrasında öğretmenlere Hizmet Şeref Belgeleri takdim edildi. Hizmet Şeref Belgeleri'nin takdim edilmesi sonrasında öğrenciler ve öğretmenler arasında düzenlenen 'Öğretmen' konulu yarışmada dereceye giren öğrenci ve öğretmenlere ödülleri verildi. Ödül töreninin ardından mesleğe yeni başlayan öğretmenlerin yemin töreni gerçekleştirildi. Ödül töreni sonrasında ise Şehit Özan Kan Fen Lisesi tarafından hazırlanan etkinlik törene katılanların beğenisini toplarken program sonrasında öğretmen marşı okundu. Tören öğretmen marşının okunması ile beraber son buldu.

 

 

 

Bu Haber 280 Görüntülenmiştir
YORUMLAR
İsim Soyisim
E-Posta
Yorumunuz
DİĞER HABERLER :
KOÜ’de Mimar Sinan konuşuldu
Adalet bekçileri mezun oldu
ÖSYM LYS tercih süresini uzattı
SEDAŞ’tan iyi haber
 27 Nisan Nisan Pazartesi günü köşemde Asri mezarlık çevresindeki bir elektrik direğinin trafik kazası sonrasında devrildiğini aktarmıştım.Konu ile ilgili ...
Anafen de bıraktı