Advert Advert Advert Advert
Advert Advert Advert Advert Advert
TARİH 16.12.2018 SAAT 14:23:12
Advert

Akıl oyunlarıyla farkına varıyorlar

Cemil Meriç Engelsiz Yaşam Merkezi öğrencileri, Akıl Oyunları Atölyesi’nde sahip oldukları zeka potansiyelinin farkına varıyor
Akıl oyunlarıyla farkına varıyorlar

Cemil Meriç Engelsiz Yaşam Merkezi’nde eğitim alan 78 öğrenci Akıl Oyunları Atölyesiyle eğlenceli dakikalar geçiriyor. Öğrenciler, yaptıkları zeka oyunlarıyla hem sahip oldukları zekâ potansiyelinin farkına varıyor hem de karşılaştıkları problemlere çözüm üretebilmesi sağlanıyor. Atölye etkinliği psikolog eğitmen gözetiminde ve 10’ar kişilik gruplar halinde gerçekleşiyor. 


PRATİK DÜŞÜNME VE DOĞRU KARAR VERME

Merkezde eğitim alan öğrencilerin Akıl Oyunlarıyla zeka ve potansiyellerinin farkına varılması amaçlanıyor. Atölye etkinlikleriyle karşılaştıkları sorunlara orijinal ve yeni çözüm yolları geliştirmesi, pratik düşünmesi ve sorun durumunda doğru karar verebilmesi amaçlanıyor. Etkinliklerle öğrencilerin beceri ve yeterlilikleri geliştirmesi de hedefleniyor.


GÖRSEL ZEKA VE EL GÖZ KOORDİNASYONU

Atölye etkinlikleriyle görsel zeka gelişimi, problem çözme becerisi ve dikkat-konsantrasyon gelişimi arttırılıyor. Etkinlikle seçiciliğin arttırılması, el göz koordinasyonu, hızlı, soyut ve analitik düşünebilme yeteneği geliştiriliyor. Öğrenciler zeka geliştirici oyunları, öğretmenlerinin yardımıyla eğlenceli ve hoş vakit geçirerek tamamlıyor.

Bu haber eklendi
ETİKETLER:
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Eğitim haberleri
Advert
Advert
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
5.3887 TL 5.3672 TL
Euro
EURO
6.0956 TL 6.0713 TL
Anket
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı
ANIT MEDYA