Advert Advert Advert Advert
Advert Advert Advert Advert
TARİH 13.12.2018 SAAT 07:57:08
Advert

Bilgi Köprüsü’nden gerçeği aratmayan prova

Bilgi Köprüsü Özel Öğretim Kursu, bu hafta sonu gerçekleşecek üniversiteye geçiş sınavları Temel Yeterlilik Testi (TYT) ile Alan Yeterlilik Testi’nin (AYT) gerçeği aratmayan provasını yaptı
Bilgi Köprüsü’nden gerçeği aratmayan prova

Üniversiteye geçiş sınavlarında ilk yılında büyük bir başarıya imza atan Bilgi Köprüsü Özel Öğretim Kursu’nda öğrenim gören 150 öğrenciden 146’sı istediği bölümleri ilk tercihlerinde kazanmış, Türkiye sıralamasında birinci basamak sınavında ilk 100’de 5 öğrenci yer almıştı. Bu yıl değişen sınav sistemiyle birlikte hedeflerini daha da yüksek tutan Bilgi Köprüsü Özel Öğretim Kursu, hafta sonu gerçekleşecek TYT ve AYT sınavlarının gerçeği aratmayan provalarını geçen hafta yaptı.


BİLNET İLK KEZ KAPILARINI AÇTI

Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi’nin (ÖSYM) uyguladığı bütün kuralların aynen geçerli olduğu sınavlar, İzmit Tepeköy Mahallesi’nde yapımı tamamlanan 58 derslikli Bilnet Okulları Kocaeli Kampüsü’nde gerçekleşti. Bu sınav aynı zamanda Anaokulu’ndan Özel Fen Lisesi’ne kadar toplam 15 bin m2 kapalı alandan oluşan Bilnet Okulları’nda da ilk heyecan oldu. Sınava 400 öğrenci katılırken, 35 öğretmen ve 20 yardımcı personel görev aldı. 

 

GERÇEĞİ İLE BİRE BİR AYNI

Özel Bilgi Köprüsü Eğitim Kurumları, sınav için özel soru kitapçıkları ile sınav giriş belgeleri hazırladı. Bununla birlikte gerçekte olduğu gibi öğrencilere iki kurşun kalem, kalemtıraş, silgi, peçete ve şekerden oluşan bir set verildi. Plastik su şişelerinin etiketi sökülerek alındı. Bunun dışında cep telefonu, kent kart, bozuk para, anahtarlık gibi metal, plastik ve elektronik eşyaların sokulmasına izin verilmedi. Bu eşyalar girişte sınav güvenliğinden sorumlu öğretmenler tarafından toplandı. 


160 SORU CEVAPLANDIRILDI

Ayrıca ÖSYM’nin uyguladığı gibi sınav başlangıcından 15 dakika önce girişler kapatıldı ve geç kalan öğrenciler sınava alınmadı. Öğrenciler 135 dakika süren TYT sınavında 40 Türkçe, 20 Sosyal, 40 Temel Matematik ve 20 Fen Bilimleri’nden oluşan 120 soru cevaplarken, ikinci gün 180 dakika süren AYT sınavında 40 Türk Dili ve Edebiyatı+Sosyal-1, 40 Sosyal, 40 İleri Matematik ve 40 Fen Bilimleri olmak üzere 160 soruya yanıt verdi. Her iki sınavda da soru türleri, sayısı ve süresi gerçeği ile bire bir aynı oldu. 


KORKMAZ BAŞARI DİLEDİ

Bilgi Köprüsü Özel Öğretim Kursu Müdürü Zeynep Melda Müftüoğlu Yıldırım sınavla ilgili yaptığı açıklamada, “Amacımız burada öğrencilerin sınav günü karşılaşacağı zorlukları göstermekti. Koca bir yıl çok iyi hazırlanan öğrenciler sınav günü küçük aksilikler yüzünden emeklerini boşa harcayabiliyor. Örneğin yanlış otobüse binenler, okul yolunu sınav sabahı bulamayanlar oluyor. Öğrencilerimiz bunları da görsün istedik. Yeni tamamlanan Bilnet Okulları Kocaeli Kampüsü’nde harika bir ortamda bu sınavın gerçek provasını yaptık. Emeği geçen bütün öğretmenlerimizi ve yoğun ilgi gösteren öğrencilerimizi kutluyorum” dedi. Sınavları takip eden Özel Bilgi Köprüsü Kurucusu Ali Korkmaz da, “Öğrencilerimizi bilgiyle donatırken gerçek hayatta karşılaşacağı zorluklara da en iyi şekilde hazırlıyoruz. Bu açıdan güzel ve faydalı bir prova oldu. Ben hafta sonu başta ilimiz olmak üzere bütün Türkiye’de üniversite sınavlarına girecek öğrencilerimize şimdiden başarı diliyorum” ifadelerini kullandı.

 

 

 

 

Bu haber eklendi
ETİKETLER:
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Eğitim haberleri
Advert
Advert
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
5.3811 TL 5.3596 TL
Euro
EURO
6.0965 TL 6.0721 TL
Anket
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı
ANIT MEDYA